بررسی بازی Tap Titans؛ جالب، سرگرم کننده و هیجان انگیز

امروز قصد داریم تا یکی دیگر از بازی‌های جنگی کلیکی را در دیجی‌رو بررسی کنیم. نام این بازی Tap Titans است و علاقه‌مندان زیادی در جهان دارد. البته بازی معروف و فراگیری نیست ولی در نوع خود جزو بهترین بازی‌ها به حساب می‌آید. گرافیک خوب، شخصیت‌های متنوع و طراحی‌های جالب باعث تفاوت Tap Titans با سایر بازی‌های مشابه می‌شود. در بازی‌های ایرانی نیز نسخه‌هایی از این سبک بازی تولید شده که از بهترین آن‌ها می‌توان بازی نجات قلعه را نام برد که پیش‌تر آن را در دیجی رو بررسی نمودیم.

در این مطلب قصد داریم تا بازی Tap Titans را به شما معرفی کنیم و به نقاط ضعف و قوت آن اشاره نماییم. در برخی قسمت‌ها نیز سعی می‌کنیم تا مقایسه کوتاهی بین این بازی و بازی نجات قلعه انجام دهیم. امیدواریم مورد توجه شما قرار بگیرد.

همانطور که گفتیم Tap Titans از سری بازی‌های کلیکی است و در آن شما نقش یک جنگجو را دارید که باید در مقابل دشمنان قرار گرفته و با از بین بردن آن‌ها به مراحل بعدی راه پیدا کنید. در هر مرحله چندین دسته از دشمنان ظاهر می‌شوند و در انتهای هر کدام از آن‌ها شما باید با رییس آن‌ها جنگیده و آن را از پای در آورید. هیچ کدام از دشمنان صدمه‌ای به شما نمی‌زنند و به غیر از رییس، از بین بردن آن‌ها هیچ محدودیت زمانی ندارد. صرفا در هر مرحله باید رییس را ظرف مدت 30 ثانیه از پای در آورید. اما اگر در آن 30 ثانیه موفق به از بین بردن رییس نباشید، دوباره در آن مرحله خواهید ماند و پس از افزایش قدرت دوباره به جنگ رییس خواهید رفت.

پس از کشتن هر یک از دشمنان مقداری سکه بر روی زمین می‌افتد که با جمع آوری آن‌ها شما می‌توانید جنگجوی خود را قوی‌تر نمایید. همچنین شما می‌توانید جنگجویان دیگری را نیز با استفاده از سکه‌ها در اختیار بگیرید. این جنگجویان در مراحل بالاتر بسیار به شما کمک خواهند کرد. در مراحل بالاتر سکه‌هایی که بابت از پای در آوردن هر یک از دشمنان بر زمین می‌افتد، بیشتر و بیشتر می‌شوند ولی به همان اندازه دشمنان نیز قوی‌تر شده و از پای در آوردن آنان بسیار مشکل خواهد شد.

در این بازی جنگجوی اصلی و سایر جنگجویان دارای سطح (لول) هستند که هر چه سطح آن‌ها افزایش یابد، میزان صدمه‌ای که به دشمنان وارد می‌کنند، افزایش می‌یابد. در مورد جنگجوی اصلی شما می‌توانید با طی کردن مرحله‌ها و رسیدن به مراحل بالاتر، قابلیت‌های خاصی را نیز برای او آزاد نمایید. همچنین با ارتقای سطح سایر جنگجویان ابزارهای جدید و توانایی های جدیدی به آن‌ها اضافه می‌شود. البته توجه داشته باشید که شما فقط در نقش جنگجوی اصلی هستید و کنترل سایر جنگجویان در اختیار شما نیست. آن‌ها تنها به شما کمک می‌کنند تا دشمنان را زودتر از پای درآورید.

در این بخش اگر بخواهیم Tap Titans را با بازی ایرانی نجات قلعه مقایسه کنیم باید بگوییم که طراحی، قهرمانان و حالت کلی بازی بهتر از نجات قلعه است. به صورت خاص در بازی نجات قلعه جنگجویان کمکی به اندازه‌ی این بازی کارآمد نیستند. ولی از جنبه دیگر نام قهرمانان در Tap Titans جذابیت زیادی ندارد ولی در نجات قلعه برای تمام قهرمانان از نام‌های ایرانی استفاده شده که برای ما جذابیت بیشتری داشت.

دشمنان

طراحی ظاهر دشمنانی که رو در روی شما قرار می‌گیرند بسیار جذاب و فانتزی و در عین حال کمی ترسناک هستند. در هر مرحله با دشمنان جدید که هر کدام ظاهری متفاوت از دشمنان مرحله قبل دارند مواجه می‌شوید. همین امر باعث می‌شود تا کسالت آور بودن بازی تا حدودی بر طرف شود.

شما با ضربه زدن روی صفحه نمایش با دشمنان مبارزه می‌کنید و سایر جنگجویان کمکی نیز هر کدام در هر ثانیه ضربه‌هایی به دشمنان وارد می‌کنند. از جمله نقاط ضعف در این قسمت این است که دشمنان عملا هیچ صدمه‌ای به شما نمی‌زنند و شما به راحتی و بدون نگرانی از زمان می‌توانید آن‌ها را از پای در آورید. تنها در مورد رییس محدودیت زمانی 30 ثانیه‌ای وجود دارد که اگر شما نتوانید او را شکست دهید در همان مرحله می‌مانید تا با جمع‌آوری سکه‌ و قوی‌تر کردن جنگجوی خود و همراهانش، از پس او بر آیید.

در بازی نجات قلعه شاهد این نکته منفی نبودیم. در آنجا دشمنان به قلعه حمله می‌کردند و اگر شما سرعت عمل خوبی نداشتید، دشمنان به دروازه‌های قلعه صدمه می‌زدند. این کار تا حدودی باعث جذاب‌تر شدن بازی می‌شد. اما در بازی نجات قلعه طراحی دشمنان و نحوه تحرک آن‌ها نسبت به این بازی ضعیف‌تر بود.

سهولت در انجام بازی

در Tap Titans شما باید دستگاه خود را به صورت عمودی در دست بگیرید. بازی نجات قلعه به صورت افقی انجام می‌شد. با مقایسه این دو حالت باید بگوییم که Tap Titans جذاب‌تر و بهینه‌تر است. به طور کلی در بازی‌های کلیکی این چنینی حالت عمودی کارآمد تر به نظر می‌رسد. البته بسیاری نیز علاقه زیادی به بازی‌های عمودی ندارند و بازی‌هایی که به صورت افقی انجام می‌شوند را ترجیح می‌دهند.

بازی Tap Titans

یکی دیگر از نقاط کسالت آور این بازی ثابت بودن دید شما، مکان قهرمان‌ها و جاییست که دشمنان ظاهر می‌شوند. این مورد در بازی نجات قلعه بسیار بهتر و جذاب‌تر بود، دشمنان از یک نقطه شروع به آمدن می‌کردند ولی مسیری که طی می‌کردند تفاوت‌هایی (هر چند کوچک) داشت. و نکته دیگر اینکه امکان تعویض دید شما به سایر قهرمان‌ها وجود داشت که البته این ویژگی مشکلاتی نیز داشت که در بررسی این بازی به آن اشاره کردیم.

بازی نجات قلعه

در Tap Titans هم مثل بسیاری از بازی‌هایی که تاکنون تجربه کردید، بخش دستاوردها وجود دارد که با از پای درآوردن نیروها و یا استفاده از تجهیزات خاص به آن‌ها دسترسی پیدا کرده و الماس‌ها را به عنوان جایزه دریافت می‌نمایید. این الماس‌ها را می‌توانید در خرید سکه و یا سایر وسایل مورد نیاز استفاده نمایید.

توانایی‌های جنگجو

در Tap Titans جنگجویی که شما در نقش آن هستید توانایی‌هایی دارد که با گذراندن مراحل و جمع آوری سکه می‌توانید آن‌ها آزاد کنید. همچنین این توانایی‌ها نیز مانند خود جنگجو و سایر جنگجویان دارای سطح‌های مختلفی هستند که هر سطح با هزینه کردن سکه‌ها ارتقا می‌‌یابد. شما می‌توانید از این ویژگی‌های از زمان که خواستید در پایین صفحه استفاده نمایید.

یکی از نکات بسیار خوب در مورد این بازی به یکی از ویژگی‌های جنگجو اختصاص دارد. ویژگی به نام Shadow Clone. با انتخاب این ویژگی سایه‌ای از جنگجوی شما در زمان محدودی (بین 5 تا 30 ثانیه) ظاهر می‌شود و بدون اینکه شما ضربه‌ای به صفحه نمایش وارد کنید، ضربات خود را به دشمنان به طور مداوم وارد می‌کنید. این ویژگی‌ها پس از استفاده برای مدت مشخصی از دسترس خارج می‌شوند و پس از گذشتن زمان شما دوباره می‌توانید از آن‌ها بهره ببرید.

سخن پایانی

اگر جزو افرادی هستید که بازی‌های کلیکی برای شما کسالت آور و خسته کننده نیست، Tap Titans یکی از جالب‌ترین و جذابترین بازی‌ها در این دسته است. گرافیک بازی بسیار خوب می‌باشد. جنگجویان همراه و قابلیت‌های آنان نیز کاربردی و مفید است. در هر مرحله با دشمنان جدید و منظره جدیدی رو به رو می‌شوید. همه اینها باعث جذابیت این بازی می‌شوند. اما اگر Tap Titans به اندازه کافی برای شما جالب نبود، بازی ایرانی نجات قلعه را نیز امتحان کنید. نجات قلعه تا حدودی تفاوت‌هایی با این بازی دارد که از برخی جهات قوی‌تر و از برخی جهات ضعیف‌تر از Tap Titans است. با این حال انتخاب با شماست. با بررسی هر کدام از آن‌ها نظرات خود را با ما در میان بگذارید. اگر هر دو بازی را امتحان کردید نظر خود را راجع به هر کدام و اینکه کدامیک برای شما جذاب‌تر و سرگرم کننده‌تر بوده بیان نمایید.

در آخر می‌توانید این بازی را از طریق لینک‌های زیر دانلود و نصب نمایید.

بازی Tap Titans
نام اپلیکیشن: Tap-Titans
قیمت: رایگان با پرداخت درون اپلیکیشنی
سازنده: Role Playing
سیستم عامل: اندروید و آی او اس
حجم: 76 و 394 مگابایت مگابایت
بررسی نهایی
ارزش بازی
منبعتهیه شده در دیجی‌رو
لینک کوتاه
وحید کاوسی
وحید کاوسی از نوجوانی علاقه‌مند به دنیای تکنولوژی بود و در ابتدا کار خود را با وبلاگ نویسی آغاز کرد، تا اینکه از فروردین سال 96 به دیجی‌ رو پیوست.

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar