دنیای تکنولوژی | آخرین اخبار تکنولوژی

دیجی قلم؛ دنیای تکنولوژی در سال 2050 میلادی، به دنیای ماتریکس خوش آمدید!

جهان اطراف ما به سرعت در حال تغییر است و تکنولوژی نقش مهمی را در این زمینه ایفا می‌کند. چه کسی تصور می‌کرد که جامعه‌ی بشری بعد از گذشت تنها 100 سال به چنین پیشرفت‌هایی در زمینه‌های مختلف علمی و اقتصادی دست پیدا کند؟ به راستی دلیل این پیشرفت‌ها چیست؟ برای پاسخ به این سؤال باید به سیر تکاملی همه چیز از جمله تکنولوژی و علم نگاه کرد. به همین دلیل است که می‌توانیم جهان را در سال‌های آتی متصور شده و آن را ترسیم کنیم.

دیجی قلم این بار شما را همراه خود به سال 2050 میلادی خواهد برد و برای شما از تکنولوژی‌های موجود در آن سال‌ها سخن خواهد گفت.

سفر در زمان را دوست دارید؟ با دیجی رو همراه باشید تا به آینده سفر کنیم.

تا دو سال آینده شاهد دِرون هایی خواهیم بود که اجناسی را به مشتری می رسانند

انتظار می‌رود به لطف پیشرفت‌های تکنولوژی نهایتاً تا سال 2018 پهبادها در آسمان به پرواز در بیایند و به مشتری‌ها خدمت رسانی کنند. برای مثال اگر شما از یک فروشگاه اینترنتی خرید می‌کنید دیگر با پست برای شما ارسال نخواهد شد بلکه که یک پهباد جنس خریداری شده را به افراد خواهد رساند.

در حال حاضر نیز آمازون به شدت بر روی چنین پروژه‌ای فعالیت می‌کند.

Hyperloop در عرض 6 سال آینده آغاز به کار خواهد کرد

سیستم هایپرلوپ می‌تواند در مدت زمان بسیار کوتاهی مسافران را از شهری به شهر دیگری ببرد. از ویژگی‌های این سیستم حمل و نقل امنیت و سرعت آن می‌باشد. در حال حاضر بسیاری از شرکت‌ها و کشورها بر روی این پروژه فعالیت‌های گسترده‌ای می‌کنند.

ربات ها مانند انسان فکر خواهند کرد

تا سال 2025 هوش مصنوعی و ربات‌ها به اندازه‌ای پیشرفت خواهند کرد که می‌توانند همانند انسان‌ها فکر کرده و عکس العمل نشان دهند. این اتفاق را بسیاری پایان بشریت می‌دانند زیرا ممکن است برحسب اتفاق ربات‌ها علیه انسان‌ها فعالیتی را آغاز کنند. دقیقاً شبیه به فیلم‌های علمی تخیلی.

به نظر شما این اتفاق ممکن است رخ دهد؟

در حال حاضر نیز یک بد افزار می‌تواند به سیستم‌های تکنولوژیکی به راحتی آسیب بزند و این نشان دهنده‌ی این است که باید در بخش امنیت نیز پیشرفت کنیم.

دیجی قلم؛ دنیای تکنولوژی در سال 2050 میلادی، به دنیای ماتریکس خوش آمدید

تا سال 2030 انسان مریخ را فتح میکند

همانطور که قبلاً به موضوع سفر انسان به سیاره مریخ صحبت کرده بودیم مشخص است که ناسا و شاید ایلان ماسک تا سال 2030 به مریخ برسند و انسان برای اولین بار بر روی این سیاره سرخ قدم بگذارد. این موضوع می‌تواند برای بسیاری از اهمیت بالایی برخوردار باشد زیرا مریخ از دیرباز میعادگاه افرادی بوده که به فضاهای دوردست می‌نگریستند.

هزینه‌های زیادی برای ساخت فضاپیماها و مریخ نوردها تا به حال شده و مطمئناً این روند ادامه خواهد داشت.

لباس ها می توانند ما را قدرتمند تر کنند

در حال حاضر لباس‌هایی ساخته شده که بیشتر شبیه لباس IRON MAN هستند. زمانی که آن‌ها را بر تن می‌کنید گویی تبدیل به یک ربات شده و می‌توانید اجسام سنگین‌تر را بلند کرده و جابه جا کنید و یا حتی با سرعت بیشتری حرکت کنید.

دیجی قلم؛ دنیای تکنولوژی در سال 2050 میلادی، به دنیای ماتریکس خوش آمدید

گوشی های موبایل منسوخ خواهند شد

تا سال 2025 گوشی‌های موبایل به لطف تکنولوژی‌های آینده کاملاً منسوخ خواهند شد. ممکن است تکنولوژی جدید و یا بسیار تکامل یافته به وجود بیاید و جای گوشی‌های امروزی را بگیرد. اگر شما در سال 2025 گوشی خود را از جیب در بیاورید اطرافیان به شما خواهند خندید زیرا دیگر کسی از آن استفاده نمی‌کند.

اتومبیل های خودران همه جا خواهند بود

در سال 2030 میلادی دیگر خبری از راننده نیست زیرا هر حمل و نقلی توسط اتومبیل‌های خودران صورت خواهد گرفت. هوش مصنوعی به قدری پیشرفت می‌کند که می‌تواند همانند یک راننده‌ی واقعی اتومبیل را کنترل کرده و نگذارد اتفاق ناگواری رخ دهد.

دیجی قلم؛ دنیای تکنولوژی در سال 2050 میلادی، به دنیای ماتریکس خوش آمدید

ورود به دنیای ماتریکس

با استفاده از تکنولوژی واقعیت مجازی و برخی تکنولوژی‌های تازه می‌توان وارد دنیایی کاملاً مجازی مانند فیلم ماتریکس شد. شاید دقیقاً شبیه نباشد ولی کاملاً دنیای کامل و جدیدی خواهد بود. شما می‌توانید هر کاری که می‌خواهید انجام داده و یا حتی مسیر زندگی در آن دنیا را خود شما طراحی و برنامه نویسی کنید.

انسان های سایبورگ و ساختمان های بلند

بشر در سال 2050 می‌تواند ترکیبی باشد از ربات و انسان و نام این موجودات دیگر تنها انسان نیست زیرا به آنان سایبورگ (نیمی انسان و نیمی ربات) گفته می‌شود. این افراد با اضافه کردن قابلیت‌هایی سخت افزاری نظیر حسگرها، دست و پاهای رباتیک و یا چشم‌هایی لیزری میتوانند تبدیل به انسان‌هایی با قابلیت‌هایی رباتیک شوند.

پیشرفت‌های تکنولوژیکی راه خود را به دنیای معماری و ساختمان‌ها باز می‌کنند و در آینده شاهد برج‌هایی بسیار بلند و شگفت انگیز خواهیم بود.

دیجی قلم؛ دنیای تکنولوژی در سال 2050 میلادی، به دنیای ماتریکس خوش آمدید

نظر شما درباره سیاره زمین در سال 2050 چیست؟

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید

1
دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar
1 دیدگاه
0 پاسخ
0 دنبال‌کننده
 
باحال‌ترین دیدگاه
داغ‌ترین دیدگاه
نظیر
نظیر

باید خیلی باحال باشهO:)