دنیای تکنولوژی | آخرین اخبار تکنولوژی

به‌روزرسانی 5.4 تلگرام؛ پخش خودکار ویدیو، دانلود خودکار و اکانت‌های چندگانه

به‌روزرسانی امروز تلگرام با اضافه کردن قابلیت پخش خودکار فیلم‌ها، این اپلیکیشن پیام‌رسان را زنده‌تر از همیشه کرده است. با نصب این به‌روزرسانی هر زمان که در چت‌های خود به ویدیوهای کوتاه برسید، این ویدیوها به صورت خودکار و البته بدون صدا شروع به پخش خواهند کرد. برای فعال کردن صدای آن‌ها هم کافیست تا به سادگی یکی از دکمه‌های کنترل صدا در دستگاه خود را فشار دهید.

اگر دوست دارید که میزان مصرف داده‌های خود را همواره تحت کنترل داشته باشید، می‌توانید سری به بخش تنظیمات دانلود خودکار بزنید که در به‌روزرسانی اخیر به تلگرام اضافه شده است. در این صفحه به سادگی می‌توانید تمامی تنظیمات فعلی دستگاه خود را مشاهده کرده و به سرعت یکی از حالت‌های پیش فرض دانلود کم، متوسط و زیاد را برای استفاده تحت شبکه‌های اینترنت موبایلی، رومینگ و وای-فای، انتخاب کنید.

شما همچنین می‌توانید تنظیمات مربوط به دانلود خودکار را بسته به نوع چت، نوع محتوای رسانه‌ای و حجم فایل‌ها به صورت دستی تنظیم کنید. البته اگر به طور موقت نیاز به استفاده از حالت‌های پیش فرض داشتید، نیازی نیست نگران از دست دادن تنظیمات شخصی خود باشید، زیرا این تنظیمات به عنوان تنظیمات سفارشی ذخیره خواهند شد و بعداً می‌توانید با یک لمس دوباره آن‌ها را اعمال کنید.

تتنظیمات مختص هر شخص بسته به نیازی‌های وی

تنظیمات پیش فرض استفاده از داده‌ها بسیار مفید هستند، اما این مسئله بیش از هر چیز به قیمت داده‌های تلفن همراه در کشور شما بستگی دارد. در واقع در بعضی از نقاط دنیا (مثلاً اتیوپی)، خرید یک ناو هواپیمابر بسیار آسان‌تر و به‌صرفه‌تر از 20 مگابایت دانلود اضافی است! تلگرام در به‌روزرسانی جدید خود سعی کرده تا مصرف کمتر داده برای کاربران چنین کشورهایی را نیز تضمین کند.

برعکس، اگر در کشوری زندگی می‌کنید که هزینه استفاده از داده‌های اینترنت بسیار ارزان و به‌صرفه است، تلگرام به صورت خودکار تنظیمات را به گونه‌ای تغییر خواهد داد که برای هر کاری نیاز به لمس کلید دانلود نداشته و نهایت لذت را از چت‌های خود ببرید.

اینگونه محدودیت‌های پیش فرض، به صورت همیشگی تعیین نشده‌اند و از امروز تلگرام بر اساس بازخورد کاربران و هزینه داده‌های اینترنتی در مناطق مختلف دنیا، تنظیمات را از دور تغییر داده و به شکل مناسب‌تری اعمال خواهد کرد.

لاگ اوت کردن یا نکردن، مسئله این است!

لاگ اوت کردن یا خارج شدن از حساب کاربری، کاری است که معمولاً در بیشتر برنامه‌ها و سایت‌ها، پس از اتمام کار انجام می‌دهیم. متأسفانه برخی کاربران این عادت خود را در پیام‌رسان تلگرام هم که نیازی به خارج شدن هر باره از اکانت ندارد، ادامه می‌دهند و ممکن است با مشکلاتی در استفاده راحت از برنامه برخورد کنند. تلگرام برای کمک به این دسته از کاربران، منوی لاگ اوت را تغییر داده و گزینه‌های جایگزین بیشتری را به آن افزوده است.

پشتیبانی از چند اکانت مختلف

برخی از کاربران ممکن است دارای چندین شماره تلفن و چندین حساب تلگرامی مختلف باشند؛ مثلاً یکی برای کار، یکی برای ارتباطات شخصی و یکی هم برای موارد اورژانسی! یکی از بزرگ‌ترین مشکلات این دسته از کاربران در تلگرام همواره این بود که نمی‌توانستند به سادگی و بدون دردسر بین اکانت‌های مختلف خود سوئیچ کنند؛ مشکلی که در به‌روزرسانی جدید تلگرام حل شده است.

از این به بعد هر کاربری می‌تواند تا سه شماره تلفن مختلف را در برنامه ثبت کرده و بدون نیاز به لاگ اوت کردن، بین اکانت‌های مختلف خود سوئیچ کند. البته این قابلیت در گذشته در اندروید وجود داشت و در حال با این به روزرسانی به ای او اس آمده است.

اگر بیش از یک اکانت در تلگرام خود داشته باشید، در این صورت صرف نظر از اینکه در حال حاضر وارد کدام یک از اکانت‌ها شده‌اید، اعلان‌های همه آن‌ها را در دستگاه خود دریافت خواهید کرد. در اعلان‌ها نیز اشاره خواهد شد که هر اعلان مربوط به کدام اکانت شما است. حتی در بخش تنظیمات برنامه می‌توانید با لمس هر یک از اکانت‌ها و نگه داشتن انگشت خود بر روی آن، بدون اینکه وارد اکانت شوید، به صورت سریع و اجمالی نگاهی به لیست چت‌ها و گروه‌ها بیندازید.

پشتیبانی از اکانت‌های چندگانه در ابتدا مختص نسخه‌های اندرویدی تلگرام بود اما از امروز کاربران آی او اس هم می‌توانند از این قابلیت استفاده کنند.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع telegram
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar