دنیای تکنولوژی | آخرین اخبار تکنولوژی

امکان تبدیل جدول چاپ شده به جدول اکسل مهیا شد!

مایکروسافت به تازگی شروع به در دسترس قرار دادن قابلیت “وارد کردن اطلاعات از طریق تصویر” کرده است که به کاربران امکان می‌دهد با عکس گرفتن از یک جدول چاپ شده بر روی کاغذ یا هر جای دیگری توسط گوشی خود، آن را به یک جدول اکسل تبدیل کنند. مایکروسافت این قابلیت را پیش از این در ماه سپتامبر و در جریان کنفرانس ایگنایت (Ignite) معرفی کرده بود. در ادامه با دیجی رو همراه باشید.

این قابلیت در ابتدا برای گوشی‌های اندرویدی ارائه خواهد شد. اپلیکیشن اکسل اندروید با استفاده از این قابلیت قادر خواهد بود تصویر جدول‌های چاپ شده بر روی کاغذ را به یک جدول اکسل کاملاً قابل ویرایش تبدیل کند. به گفته مسئولان مایکروسافت، این کار به واسطه فناوری جدید تشخیص تصویر، ممکن شده است. همچنین وعده داده شده که نسخه آی او اس اپ اکسل هم به زودی از این قابلیت جدید پشتیبانی خواهد کرد.

مایکروسافت سال گذشته میلادی اعلام کرده بود دو نوع داده جدید را در اکسل اضافه خواهد کرد که عبارتند از: داده‌های جغرافیایی و سهام. داده‌های جغرافیایی امکان پشتیبانی از نام ایالت‌ها، کشورها، کدهای پستی و نام شهرها را خواهد داشت. در طرف دیگر نیز داده‌های مربوط به سهام شامل انواع نمادها، اسامی صندوق‌ها و نام شرکت‌ها بوده و می‌تواند قیمت‌ها رو به صورت کاملاً به‌روز دریافت کند. استراتژی مایکروسافت همواره بر این اساس بوده که داده‌های هوشمند بیشتری را به نرم افزار اکسل خود اضافه کند.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع zdnet
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar