به‌روزرسانی 4.5 پیام رسان تلگرام منتشر شد

102
به‌روزرسانی تلگرام

برنامه پیام رسان تلگرام امروز به‌روزرسانی جدیدی دریافت کرد که برخی ویژگی‌ها و قابلیت‌ها را به این پلتفرم می‌افزاید. از جمله تغییرات این به‌روزرسانی جدید می‌توان به آلبوم‌های چند رسانه‌ای، پیام‌های ذخیره شده و قابلیت جستجوی پیشرفته‌تر، اشاره کرد.

با نصب این به‌روزرسانی و ارتقای تلگرام خود به نسخه 4.5، هر زمان که عکس یا فیلمی دریافت کنید، این فایل‌های چند رسانه‌ای در قالب آلبوم‌هایی گروه‌بندی می‌شوند. هر آلبوم می‌تواند حداکثر شامل 10 عکس یا فیلم باشد که در پیام‌ها به صورت تصاویر بند انگشتی به نمایش در می‌آید، و همین مسئله باعث می‌شود تا دریافت کنندگان پیام، برای همه این 10 آیتم تنها یک اعلان دریافت کنند.

ترتیب نمایش عکس‌ها نیز به صورت مستقیم از داخل خود برنامه قابل کنترل و تغییر می‌باشد. تمام عکس‌هایی هم که برای به اشتراک گذاشتن انتخاب می‌شوند، به ترتیب شماره گذاری شده و کاربران به راحتی می‌توانند تصاویر قبلی و بعدی را با ترتیب صحیح ارسال کنند. علاوه بر این، به لطف تصاویر کوچکی که در قسمت پایین صفحه نمایش داده می‌شود، می‌توان به سهولت در بین تصاویر جابجا شده و موارد دلخواه را پیدا کرد.

تلگرام

علاوه بر این، کاربران تلگرام از این به بعد می‌توانند پیام‌ها و محتوای رسانه‌ای مهم را با فرستادن آن‌ها به یک فضای ابری شخصی به نام Saved Messages، نشانه گذاری کرده و هر زمان که مایل بودند در سریع‌ترین زمان ممکن به آن‌ها دسترسی پیدا کنند. هر آیتمی که در این فضای ابری ذخیره می‌شود دارای دکمه‌ای به نام “go to” است که کاربران با کلیک بر روی آن می‌توانند به پیامی که آیتم مربوطه از آن برداشته شده، هدایت شوند. Saved Messages با مراجعه به لیست چت‌ها و همچنین بخش تنظیمات، قابل دسترسی است.

توسعه دهندگان تلگرام در به‌روزرسانی جدید این برنامه الگوریتم جستجوی مورد استفاده برای یافتن کانال‌های عمومی، گروه‌ها و ربات‌ها را نیز بهبود داده‌اند. اکنون می‌توانید کانال‌های عمومی و ربات‌ها را بر اساس عناوین آن‌ها جستجو کنید، و همواره مواردی که از محبوبیت بیشتری برخوردارند، در ابتدای لیست نتایج برای شما به نمایش در خواهند آمد.

در نهایت، مدیران کانال‌ها نیز می‌توانند با پین کردن پیام‌های دلخواه خود، توجه مشترکانشان را به مطالب و اطلاعیه‌های مهم جلب کنند. همچنین صفحه تنظیمات و منوها نیز از نو طراحی شده‌اند و این به‌روزرسانی جدید، برنامه تلگرام را با گوشی آیفون ایکس و صفحه نمایش نامتعارف آن، هماهنگ کرده است.

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar