به‌روزرسانی جدید تلگرام؛ ایجاد پوشه‌ها، پین کردن نامحدود و اطلاعات آماری کانال‌ها

تلگرام یکی از محبوب‌ترین پیام‌رسان‌های اینترنتی است که در کشور ما هم کاربران زیادی دارد. این پیام‌رسان از سال 2013 که کار خود را آغاز کرد تا به امروز تغییرات و بهبودهای زیادی داشته و با اینکه طرح کلی آن حفظ شده اما به هیچ وجه قابل مقایسه با روزهای اول نیست. البته با وجود به‌روزرسانی‌های متعددی که برای این برنامه عرضه شده، هنوز هم مشکلات و نواقصی وجود دارند که بعضی‌ از آن‌ها به مرور زمان خود را نشان می‌دهند.

یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که کاربران تلگرام در چند وقت اخیر داشته‌اند، شلوغ شدن بیش از حد لیست چت‌ها است که باعث می‌شود برخی از پیام‌های مهم از دید پنهان بماند و پیدا کردن آن‌ها به سادگی امکان‌پذیر نباشد. با اینکه برنامه‌نویسان تلگرام پیش از این قابلیت آرشیو کردن چت‌های غیرضروری و سنجاق کردن چت‌های مهم را به این پیام‌رسان اضافه کرده‌اند اما محدودیت سنجاق‌ها (5 چت) و تأثیر نه چندان زیاد آرشیو، مشکل مذکور را تا به امروز بدون راه حل گذاشته بود. اما خبر خوب اینکه، بالاخره از روز گذشته و با عرضه یک به‌روزرسانی کارآمد،‌ مشکل شلوغی بیش از حد لیست گفتگوها در تلگرام به شکلی اصولی حل شد. در ادامه با دیجی رو همراه باشید.

ایجاد پوشه‌ها

ایجاد پوشه‌ها

احتمالا‌ً‌ شما هم مانند بسیاری از افراد، استفاده‌های متنوعی از تلگرام دارید و از این پیام‌رسان برای کار،‌ تفریح، ارتباطات خانوادگی و دوستانه و … بهره می‌گیرید. در این صورت حتماً‌ خوشحال خواهید شد که بدانید، قابلیت پوشه‌بندی چت‌ها بالاخره به این برنامه اضافه شده و از این به بعد می‌توانید چت‌های خود را در پوشه‌های مربوط به خود دسته‌بندی کنید. در نسخه موبایل، اگر تعداد چت‌ها از یک حدی بیش‌تر شود، دکمه ایجاد پوشه در همان صفحه اصلی قابل دسترس خواهد شد، اما در هر زمان دیگر هم می‌توانید با مراجعه به بخش تنظیمات تلگرام، اقدام به ایجاد پوشه‌ها و دسته‌بندی چت‌های خود کنید.

پین کردن نامحدود

پین کردن نامحدود

یکی دیگر از بهترین تغییرات اضافه شده در به‌روزرسانی جدید تلگرام، برداشته شدن محدودیت تعداد سنجاق‌ها یا همان پین‌ها است. از این به بعد می‌توانید هر تعداد از چت‌های خود را که مایل بودید،‌ به بالای لیست سنجاق کنید تا مطمئن شوید پیام‌های مهم آن‌ها را از دست نخواهید داد. پین کردن نامحدود باعث شده تا مرتب کردن چت‌ها در داخل یک پوشه ممکن شود و حتی همه چت‌ها را برای همیشه در یک ترتیب خاص مرتب کنید.

چت‌های بایگانی شده

همان طور که گفتیم، بایگانی یا آرشیو کردن چت‌های غیرضروری، یکی از راه‌کارهایی بود که برای خلوت کردن لیست چت‌ها در تلگرام ارائه شد. البته این قابلیت بسیار خام بوده و تنها به قرار دادن برخی چت‌ها داخل پوشه‌ای به نام بایگانی خلاصه شده بود. حال در به‌روزرسانی جدید تلگرام،‌ این ویژگی بهبود یافته و کارکردهای بیشتر و بهتری پیدا کرده است.

چت‌های بایگانی شده

از این پس برای آرشیو کردن یک چت در لیست تلگرام، کافی است تا انگشت خود را بر روی آن گذاشته و به سمت چپ بکشید. چت‌های که دریافت اعلان برای آن‌ها فعال بودند، با رفتن داخل آرشیو همچنان شما را از پیام‌های جدید آگاه خواهند کرد. به این صورت که، به محض دریافت یک پیام جدید، این چت‌ها از آرشیو خارج شده و به لیست اصلی برمی‌گردند. اما چت‌هایی که در حالت بی‌صدا قرار گرفته‌اند، با دریافت پیام‌های جدید نیز همچنان داخل آرشیو خواهند ماند.

چت‌های آرشیو شده

در نسخه جدید تلگرام، امکان مخفی کردن آرشیو هم مهیا شده و برای این کار کافیست تا آن را در لیست چت‌ها به سمت چپ بکشید. برای مشاهده دوباره آرشیو هم می‌توانید صفحه را به سمت پایین بکشید.

همگام‌سازی با نسخه دسکتاپ

همانند سایر بخش‌های تلگرام، پوشه‌ها هم به محض ایجاد شدن در نسخه موبابل، در نسخه دسکتاپ نیز اعمال شده و در واقع نسخه‌های مختلف این پیام‌رسان در پلتفرم‌های مختلف با هم همگام خواهند بود.

نسخه دسکتاپ تلگرام

در نسخه دسکتاپ، به لطف فضای بیشتری که وجود دارد، یک سایدبار به سمت چپ پنجره تلگرام اضافه شده که در آنجا می‌توانید لیست پوشه‌های خود را مشاهده کرده و مستقیماً‌ آن‌ها را مدیریت کنید.

وضعیت کانال

وضعیت کانال

اگر صاحب کانال در تلگرام هستید و بیش از 1000 عضو دارید، می‌توانید جزئیات آماری خوبی از وضعیت کانال خود را مشاهده کنید. این جزئیات شامل میزان رشد و بازخورد پست‌هایتان می‌شوند. به کمک این اطلاعات آماری می‌توانید بفهمید که کدام یک از پست‌های شما بهتر دیده شده و با استقبال بیشتری مواجه شده است.

 اضافه شدن انیمیشن‌های جدید ضبط صدا و ویدیو در اندروید

ضبط ویدیو تلگرام

طراحان جلوه‌های بصری تلگرام، انیمیشن‌های جدیدی را برای حالت ضبط پیام‌های صوتی یا ویدیویی طراحی کرده‌اند، که این ویژگی را بسیار کارآمدتر کرده و از یکنواختی درآورده است. مثل همیشه می‌توانید با نگه داشتن انگشت خود بر روی دکمه ضبط، شروع به ضبط پیام صوتی یا ویدیویی خود کنید و البته در همین حالت، با کشیدن انگشت به سمت بالا می‌توانید دکمه ضبط را قفل کرده و انگشت خود را از روی آن بردارید بدون اینکه روند ضبط کردن متوقف شود. پس از اتمام عملیات ضبط پیام هم می‌توانید آن را ویرایش کرده و برای مخاطب مورد نظر خود ارسال کنید.

ایموجی‌های متحرک جدید

ایموجی‌های متحرک جدید

ایموجی‌های متحرک یکی از بهترین قابلیت‌های اضافه شده به تلگرام در چند وقت اخیر هستند که باعث شده‌اند فضای چت‌ها بسیار پویاتر و جذاب‌تر شود. در به‌روزرسانی جدید هم تعداد این ایموجی‌‌ها بیشتر شده است. در ضمن، با تایپ کردن ایجوجی‌ها می‌توانید پیشنهادات دیگر از بین ایموجی‌ها و استیکرها را هم که موضوعی مشابه دارند،‌ مشاهده کنید.

تاس بخت آزمایی

تاس بخت آزمایی

در نسخه جدید تلگرام یک تاس هم اضافه شده که با ارسال ایموجی آن می‌توان یک عدد تصادفی را انتخاب کرده و یا بخت آزمایی کوچکی را به راه انداخت. از این به بعد اگر خواستید یک قرعه‌کشی کوچک بین چند نفر از دوستان راه بیندازید، می‌توانید مانند دنیای واقعی از این تاس مجازی استفاده کنید.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع telegram
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها