فلای تودی

پروژه شبکه باز تلگرام «TON» به زمان عرضه نزدیک می‌شود

این طور که به نظر می‌رسد، تولید کنندگان پیام رسان ابری محبوب تلگرام کار پروژه ارز رمزنگاری شده خود را تقریباً به پایان رسانده‌اند. بر اساس اطلاعاتی که به تازگی منتشر شده، روند پیشرفت پروژه “شبکه باز تلگرام” (Telegram Open Network) یا به اختصار TON به 70 درصد رسیده است. یک نکته جالب دیگر این که ماشین مجازی تلگرام (مشابه با ماشین مجازی اتریوم) هم تقریباً آماده شده و می‌توان برای عقد قراردادهای هوشمند بر مبنای TON از آن استفاده کرد.

شبکه باز تلگرام برای ثبت و اجرای قراردادهای هوشمند و همچنین برنامه های غیر متمرکز طراحی شده است. این پروژه در واقع رقیبی برای اتریوم محسوب شده و می تواند برای میزبانی نشانه‌ها یا همان توكن‌ها (Token)، که ممکن است تحت تاثیر پیشنهادهای اولیه سکه در پلتفرم پایه باشد، مورد استفاده قرار گیرد.

علاوه بر ماشین مجازی تلگرام، دیگر ویژگی های شبکه، مانند شبکه های پوششی و پروتکل های پخش آن‌ها نیز تکمیل شده است. تا ماه سپتامبر، مواردی که از نظر توسعه کمی عقب مانده، محیط قراردادهای هوشمند و کتابخانه‌های دستکاری بلوک بوده است. طبق گزارش منتشر شده، تنها 10 درصد از نرم افزار اعتبارسنجی و قراردادهای هوشمند اساسی، آماده شده است.

با وجود اینکه در گزارش اخیر، به زمان در دسترس قرار گرفتن نسخه آزمایشی شبکه باز تلگرام هیچ اشاره‌ای نشده است، اما بر اساس اطلاعات منتشر شده، به نظر نمی رسد بیش از هشت ماه تا عرضه نسخه نهایی فاصله داشته باشیم.

منبع cryptovest
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها