مدیرعامل تلگرام: با رفع ممنوعیت تلگرام در روسیه، هدف بعدی ایران و چین است!

مؤسس و مدیرعامل تلگرام روز گذشته اعلام کرد که پس از رفع فیلتر این پیام‌رسان در روسیه، تمام منابع و سرویس‌های ضدسانسور خود را برای پایان دادن به ممنوعیت تلگرام در کشورهایی مانند ایران و چین، به کار خواهد بست.

پاول دوروف، بنیان‌گذار و مدیر تلگرام، روز دوشنبه در کانال شخصی خود در این پیام‌رسان نوشت:

در طول دو سال گذشته، ما مجبور شدیم به طور مرتب فناوری “ضد انسداد” خود را ارتقاء دهیم تا از سانسور جلوتر باشیم … ما نمی‌خواهیم این فناوری را که تا این حد ارتقاء داده‌ایم از رده خارج کرده و منسوخ کنیم. به همین دلیل تصمیم گرفته‌ایم تا منابع ضد سانسور خود را در مسیرهای دیگری که تلگرام هنوز در آن‌ها ممنوع است، هدایت کنیم؛ کشورهایی مانند ایران و چین از جمله این مسیرها هستند.

پاول دوروف، بنیان‌گذار و مدیر اجرایی تلگرام

دولت روسیه روز 18 ژوئن (29 خرداد) و پس از دو سال ممنوعیت تلگرام در این کشور، دسترسی به آن را آزاد کرد و پاول دوروف این امر را نتیجه استراتژی “مقاومت دیجیتالی” می‌داند. در آوریل سال 2018 پیام‌رسان تلگرام در روسیه فیلتر شد، اما با این حال دوروف اخیراً‌ و در ماه مه 2020 اعلام کرده بود که علی‌رغم ممنوعیت‌ها، تعداد کاربران روسی این پیام‌رسان دو برابر شده و به 30 میلیون نفر رسیده است.

حال پس از رفع ممنوعیت تلگرام در روسیه، دوروف امیدوار است تا با ادامه همین روند، بتواند پیام‌رسان خود را در کشورهایی مانند ایران و چین هم از ممنوعیت خارج کرده و استفاده از آن را برای کاربران آزاد کند.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع mobileworldlive techcrunch
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها