آپدیت تلگرام 6.2 منتشر شد؛ ویرایشگر ویدیو، ساخت تصاویر متحرک و پوشه‌بندی بهتر

در سال 2015 تلگرام قدرتمندترین ابزار ویرایش عکسی را که به صورت داخلی در یک برنامه پیام‌رسان ارائه می‌شد، معرفی کرد. این ابزار به کاربران امکان می‌دهد تا کیفیت تصاویر را ارتقا دهند و نوشته‌ها،‌ استیکرها یا مواردی از این دست را به آن‌ها اضافه کنند. حال، این پیام‌رسان محبوب در تازه‌ترین به‌روزرسانی خود پا را فراتر گذاشته و یک ابزار ویرایش ویدیو هم اضافه کرده که از استیکرهای متحرک و همچنین ویرایش ویدیوهای متفرقه پشتیبانی می‌کند.

ابزار ویرایش ویدیو

ابزار ویرایش ویدیو

با این ابزار جدید می‌توانید کیفیت ویدیوها را به صورت خودکار و در دو مرحله بهبود دهید و یا اینکه به صورت دستی پارامترهای مختلف را تغییر داده و به نتیجه دلخواه خود برسید. از جمله این پارامترها هم می‌توان به میزان روشنایی، اشباع رنگ‌ها، کنتراست و … اشاره کرد.

اگر قصد داشته باشید بر روی عکس‌ها و یا ویدیوها چیزی طراحی کنید، می‌توانید به سادگی محل مورد نظر خود را بزرگنمایی کرده و با دقت هر چه بیشتر این کار را انجام دهید. در واقع دقتی که ابزار ویرایشی تلگرام ارائه می‌کند،‌ تاکنون در هیچ برنامه پیام‌رسان دیگری وجود نداشته و این یکی دیگر مزیت‌های بیشمار آن محسوب می‌شود.

اضافه کردن استیکرهای متحرک به عکس‌ها و ویدیوها

اضافه کردن استیکرهای متحرک به عکس‌ها و ویدیوها

یکی از مهم‌ترین قابلیت‌هایی که در به‌روزرسانی جدید تلگرام اضافه شده، امکان اضافه کردن استیکرهای متحرک به عکس‌ها و ویدیوها است. از این پس حس و حال شما در عکس‌ها و ویدیوها هم منعکس خواهد شد و البته می‌توانید با قرار دادن استکیر متحرک داخل یک عکس،‌ آن را به فایل گیف تبدیل کرده و در چت‌های خود استفاده کنید.

بهبود پنل گیف‌ها

بهبود پنل گیف‌ها

صحبت از گیف‌ها شد و باید به این نکته اشاره کنیم که در آپدیت جدید تلگرام پنل گیف‌ها هم به‌روزرسانی شده و بخش‌های جدیدی به نام Trending و emoji-based tabs اضافه شده که تمامی حالات و احساسات پرکاربرد در چت‌ها را در بر می‌گیرد. از این به بعد راحت‌تر و با سرعت بیشتری خواهید توانست منظور خود را در قالب گیف‌ها و تصاویر متحرک به مخاطب خود برسانید.

سرعت بارگذاری گیف‌ها در داخل پنل هم بهبود چشمگیری داشته و البته با نگه داشتن انگشت خود بر روی هر یک از آن‌ها می‌توانید گیف مورد نظر خود را به تب موارد اخیر (Recent) اضافه کرده و در مراجعات بعدی به سرعت به آن دسترسی پیدا کنید.

بهبود سیستم پوشه‌بندی

بهبود سیستم پوشه‌بندی

همان‌طور که می‌دانید اخیراً قابلیت پوشه‌بندی چت‌ها به تلگرام اضافه شده که باعث می‌شود چت‌ها به شکل بهتری ساماندهی شده و مرتب باشند. البته این سیستم پوشه‌بندی همچنان نیاز به بهتر شدن دارد و به عنوان مثال در آپدیت جدید تلگرام این امکان فراهم شده که با نگه داشتن انگشت بر روی هر یک از چت‌ها، آن را به یکی از پوشه‌ها منتقل کرده و یا برعکس آن را از پوشه‌ای که داخل آن قرار دارد، خارج کنید.

بهبودهای بیشتر در نسخه اندروید

پخش کننده جدید ویدیو در تلگرام

کاربران اندروید شاهد اضافه شدن چند قابلیت جدید دیگر به تلگرام هستند که استفاده از آن را لذت‌بخش‌تر از گذشته می‌کند. ارسال، ویرایش و حذف پیام‌ها از این پس با انیمیشن‌های روان‌تری همراه خواهند بود. پخش کننده داخلی ویدیو هم بهبود یافته و کلیدهای کنترلی و کپشن‌های طولانی،‌ دیگر مزاحمتی برایتان نخواهند داشت و در هنگام اجرای ویدیو به سرعت از صفحه کنار می‌روند. ویدیوهایی با طول کمتر از 30 ثانیه به صورت خودکار تکرار می‌شوند و ارجا کننده پیام‌های صوتی هم از لحاظ ظاهری تغییرات جالبی داشته است.

همچنین در آپدیت جدید تلگرام، تغییراتی هم در سیستم مدیریت حافظه کش ایجاد شده که باعث می‌شود به شکلی کاربردی‌تر بتوانید بر نحوه مصرف حافظه داخلی توسط تلگرام نظارت داشته باشید. برای دسترسی به بخش جدید style در زمینه مدیریت حافظه،‌ می‌توانید به مسیر زیر در پیام‌رسان تلگرام مراجعه کنید:

Settings > Data and Storage > Storage Usage

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع telegram
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها