آپدیت تلگرام 7.5 منتشر شد؛ پیام‌های حذف شونده و گروه‌هایی با اعضای نامحدود!

به‌روزرسانی جدید تلگرام امروز منتشر شد و قابلیت‌های جدیدی مانند تایمر حذف خودکار پیام‌ها در تمامی چت‌های شخصی و گروهی، لینک‌های دعوت انعطاف‌پذیر و دسترسی سریع‌تر به چت‌ها با استفاده از ویجت‌ها در صفحه اصلی را به این پیام‌رسان محبوب اضافه کرد. همچنین، تعداد اعضای گروه‌ها نیز در این نسخه، نامحدود شده است. با دیجی رو همراه باشید.

پیام‌های خود حذف شونده

برخی پیام‌هایی که در تلگرام ارسال می‌شوند، تنها برای مدت زمان محدودی اعتبار دارند و قرار نیست برای همیشه در دسترس باشند. از همین رو، مدیران این پیام‌رسان امکان حذف خودکار پیام‌ها را فراهم کرده‌اند. از سال 2013 قابلیت حذف خودکار به چت‌های خصوصی تلگرام افزوده شد و حال شاهد تعمیم یافتن آن به کل چت‌ها هستیم.

پیام‌های خود حذف شونده

از این به بعد شما در تمامی چت‌های خود می‌توانید پیام‌های خود حذف شونده ارسال کرده و تعیین کنید که پس از 24 ساعت یا 7 روز به صورت کاملاً خودکار ناپدید شوند و هیچ اثری از آن‌ها باقی نماند. همچنین برخلاف چت‌های خصوصی، این بار شمارش معکوس برای حذف پیام پس از ارسال آن آغاز می‌شود و نه خوانده شدن.

پیام‌های خود حذف شونده

برای فعال کردن قابلیت حذف خودکار در اندروید بر روی علامت ⋮ در گوشه بالای صفحه لمس کرده و سپس گزینه Clear History را انتخاب کنید. در اینجا می‌توانید مدت زمان مورد نظر خود برای حذف پیام‌هایی که ارسال می‌شوند را تعیین کنید. کاربران آی او اس نیز می‌توانند با لمس و نگه داشتن انگشت خود بر روی یک پیام، گزینه Select و سپس Clear Chat را انتخاب کرده و در نهایت Enable Auto-Delete را انتخاب کنند. شایان ذکر است که در گروه‌ها و کانال‌ها تنها ادمین‌ها قادر به فعال کردن تایمر یا ویرایش آن خواهند بود.

ویجت‌های صفحه اصلی

برای اینکه در گوشی خود به طور مداوم بتوانید محتوای تلگرام را رصد کنید، می‌توانید یک ویجت از آن بر روی صفحه اصلی ایجاد نمایید. در این ویجت می‌توان یک پیش نمایش از پیام‌های اخیر را مشاهده کرد. همچنین یک ویجت کوچک‌تر هم وجود دارد که تنها نام و تصویر پروفایل پیام دهنده‌ها را نشان می‌دهد.

ویجت‌های صفحه اصلی

در سیستم عامل اندروید، چت‌ها و پیام‌های داخل ویجت همواره به‌روز هستند و با تغییر اندازه ویجت می‌توانید محتوای بیشتری را مشاهده کنید. اما در آی او اس، این ویجت‌ها به صورت دوره‌ای به‌روز می‌شوند و امکان تغییر اندازه نیز نخواهند داشت که این مسائل به دلیل محدودیت‌های سیستم عامل اپل می‌باشد.

برای اضافه کردن ویجت تلگرام به صفحه اصلی گوشی، در هز دو سیستم عامل اندروید و آی او اس می‌توانید انگشت خود را روی صفحه اصلی نگه دارید و از منوی ظاهر شده گزینه Widgets را تپ کرده و در نهایت تلگرام را انتخاب کنید.

لینک‌های دعوت منقضی شونده

لینک‌های دعوت در تلگرام وسیله‌ای برای اضافه کردن دوستان و آشنایان به کانال‌ها و گروه‌ها هستند. در نسخه جدید تلگرام این امکان فراهم شده که برای این لینک‌ها تاریخ انقضا تعریف کنید یا مشخص کنید که بعد از دعوت شدن تعداد خاصی کاربر، از اعتبار ساقط شود (و یا هر دو با هم).

لینک‌های دعوت منقضی شونده

هر لینک دعوت را می‌توان به صورت یک کد QR منتشر کرد و به این ترتیب به سادگی می‌توان آن را در اختیار افراد قرار داد. همچنین امکان پیگیری افراد وارد شده با هر لینک دعوت وجود دارد و می‌توان متوجه شد که چه کاربرانی از طریق یک لینک خاص وارد کانال یا گروه شده‌اند.

دعوت با کد QR

برای مشاهده و مدیریت لینک‌های دعوت، پس از باز کردن صفحه پروفایل کانال یا گروه، بر روی گزینه Edit و سپس Invite Links تپ کنید. در ادامه می‌توانید با لمس علامت ⋮ یا ⋯ ، لینک دعوت مورد نظر خود را به کد QR تبدیل کنید.

گروه‌هایی با بی‌نهایت عضو!

در حالت عادی گروه‌های تلگرام حداکثر می‌توانند 200 هزار عضو داشته باشند. اما در آپدیت جدید این پیام‌رسان این قانون تغییراتی داشته و گروه‌هایی که به مرز 200 هزار کاربر نزدیک شوند، به طور خودکار به Broadcast Group تغییر یافته و امکان جذب بی‌نهایت عضو را خواهند داشت.

گروه‌هایی با بی‌نهایت عضو!

وقتی یک گروه به Broadcast Group تبدیل می‌شود، تنها ادمین‌ها امکان ارسال پیام خواهند داشت و کاربران عادی تنها قادر خواهند بود در چت‌های صوتی شرکت کنند.

منبع telegram
مطالب پیشنهادی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.