بروزرسانی جدید تلگرام؛ انتقال چت ها از واتساپ به تلگرام

در طول یک ماه گذشته، به واسطه تغییراتی که واتساپ در سیاست‌های حریم خصوصی خود اعمال و کاربران را مجبور به پذیرش آن‌ها کرد، بسیاری از افراد ترجیح دادند پیام رسان خود را عوض کرده و به سراغ یک برنامه امن‌تر بروند. در این بین، پیام‌رسان‌های سیگنال و تلگرام با استقبال بسیار زیادی مواجه شدند به طوری که تلگرام بسیار زودتر از انتظار توانست به آمار 500 میلیون کاربر فعال دست پیدا کند.

حال، با توجه به شرایط پیش آمده و با آگاهی از اینکه تعداد زیادی از کاربران قصد کوچ کردن از واتساپ به تلگرام را دارند، پیام رسان روسی بروزرسانی جدیدی را منتشر کرده و در آن امکان وارد کردن تاریخچه چت‌ها را از برنامه‌های واتساپ، لاین و کاکائو تاک به تلگرام فراهم نموده است.

انتقال چت ها از واتساپ به تلگرام

انتقال چت ها از واتساپ به تلگرام بسیار آسان است و به عنوان مثال در سیستم عامل iOS کافی است تا چت (شخصی یا گروهی) مورد نظر را در واتساپ باز کرده و سپس بر روی Contact Info یا Group Info لمس کنید. سپس با زدن گزینه  Export Chat و در ادامه انتخاب Telegram از منوی اشتراک‌گذاری (Share) می‌توانید محتوای چت را با موفقیت منتقل کنید.

انتقال چت ها از واتساپ به تلگرام iOS

در سیستم عامل اندروید هم پس از باز کردن چت مورد نظر، باید روی نماد سه نقطه (⋮) و سپس More و Export Chat لمس کرده و در ادامه برنامه Telegram را از منوی اشتراک‌گذاری (Share) انتخاب کنید.

انتقال چت ها از واتساپ به تلگرام اندروید

پس از انتقال یک چت شخصی یا گروهی، تمام مخاطبان چت مورد نظر که در تلگرام دارای اکانت باشند، قادر به دیدن چت ها خواهند بود و نیازی به اضافه کردن دوباره آن‌ها نخواهد بود.

انتقال چت ها بدون نیاز به فضای اضافه

برای انتقال چت ها از واتساپ به تلگرام تقریباً به هیچ فضایی نیاز نخواهید داشت! چرا که تلگرام در نسخه‌های جدید خود به نحوی طراحی شده که تنها در مواقع نیاز ویدیو، عکس یا هر محتوای دیگری را بارگذاری می‌کند و تا قبل از آن، یک چت هر چقدر هم که محتوای زیادی داشته باشد، هیچ فضایی بر روی گوشی یا رایانه شما اشغال نمی‌کند.

با این حال، همواره برای مدیریت و آزادسازی فضای اشغال شده توسط تلگرام می‌توانید به قسمت تنظیمات (Settings) و در ادامه Data and Storage و Storage Usage مراجعه کرده و موارد دلخواه خود را حذف کنید.

ردپای دیجیتالی خود را کنترل کنید

امروزه اطلاعات مهمترین دارایی هر فرد محسوب می‌شود و از همین رو تلگرام نه تنها امکان پشتیبان‌گیری از چت ها را فراهم کرده، بلکه قابلیت حذف پیام ها در هر دو سمت فرستنده و گیرنده را نیز در اختیار کاربران خود قرار داده است.

حذف گروه‌ها

در بروزرسانی جدید، کنترل بر روی داده ها بسیار بهتر و پیشرفته‌تر شده و امکان ایجاد چت‌ها و گروه‌های سری و همچنین حذف تاریخچه تماس‌های صوتی فراهم شده است.

تلگرام بر این نکته تأکید دارد که این شرکت هیچ ردپایی از اطلاعات حذف شده را بر روی سرورهای خود نگهداری نمی‌کند و بنابراین با حذف یک پیام می‌توانید مطمئن باشید که برای همیشه و به طور کامل حذف شده است.

پخش کننده صوتی بهبود یافته

پخش کننده صوتی بهبود یافته

همان‌طور که می‌دانید تلگرام یک پخش کننده صوتی داخلی دارد که تمامی پیام‌های صوتی و آهنگ‌ها را مستقیماً از داخل پیام رسان می‌تواند اجرا کند. این پخش کننده در ابتدا بسیار ساده بود اما به مرور بهتر و بهتر شده و در بروزرسانی اخیر نیز قابلیت‌هایی مانند پیمایش سریع به جلو و عقب (با نگه داشتن دکمه Next و Previous) و همچنین افکت محو اضافه شده است. افکت محو باعث می‌شود تا هنگام قطع یا پخش موزیک‌ها، صدا به یکباره قطع و یا پخش نشده و به آرامی کم شده یا اوج بگیرد.

کانال‌های تقلبی را گزارش دهید

تمام اپ‌های تلگرام به شما امکان گزارش دادن هرزنامه‌ها و سایر انواع محتوای غیرقانونی، از جمله پیام‌های مروج خشونت یا مبتذل را می‌دهد. اکنون و در بروزرسانی جدید می‌توانید کانال‌ها یا گروه‌های جعلی را هم که به نام شخصیت‌ها یا افراد مشهور ایجاد می‌شوند، گزارش کرده و مانع از سوء استفاده‌های آتی اینگونه کانال‌ها شوید.

برای گزارش دادن یک کانال جعلی کافیست تا صفحه پروفایل آن را باز کرده و روی علامت سه نقطه افقی (…) و سپس Report و Fake Account لمس کنید تا محتوای کانال توسط تلگرام مورد بازبینی قرار گرفته و در صورت احراز تخلف مسدود شود.

منبع telegram
مطالب پیشنهادی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.