آی پینز

استفاده آزمایشی از خودروهای بدون راننده در یک شرکت پستی ژاپنی

به نظر می‌رسد با پیشرفت فناوری خودروهای خودران، این فناوری  به زودی در بسیاری از کشورها به صورت عمومی قابل استفاده خواهد شد.

شرکت Yamato که یک شرکت پستی در ژاپن است به دنبال استفاده از خودروهای خودران به صورت آزمایشی در سال آینده است. به همین خاطر قرار است برای پیشبرد چنین پروژه‌ای با شرکتی خبره در صنعت IT با نام DeNA همکاری کنند.

20160720img02روند آزمایش این خودروها در مارچ سال 2017 میلادی آغاز خواهد شد و این آزمایش به مدت یک سال برای دو مدل خودرو به طول خواهد انجامید.

درحالی که سایر شرکت‌های پستی مانند DHL به دنبال اجرایی این طرح هستند، شرکت‌های دیگر هنوز علاقه‌ای برای ورود به این عرصه پرچالش از خود نشان نداده‌اند. نمونه مشابه این حرکت استفاده از پهپادها در ایالت کالیفرنیا است که از آن‌ برای ارسال مرسوله‌های پستی به صورت آزمایشی استفاده ‌شد. اما استفاده از ون‌های خودران برای ارسال محموله‌های پستی یک حرکت جدید است که از طرف این شرکت ژاپنی آغاز شده است.

دو نوع خدمت در طول این آزمایش ارائه خواهد شد. اولین آن در رابطه با خدمات مورد نیاز برای حمل‌ونقل چمدان، مبلمان و لوازم بزرگتر است و دومین آن مربوط به خرید اینترنتی از فروشگاه‌ها است.

منبع cnet
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد