تولید آیفون اس ای 400 دلاری تنها 160 دلار برای اپل هزینه در بردارد!

اپل به تازگی گوشی‌ای معرفی کرده است که علاقه مندان به گوشی‌های هوشمند را به جنب و جوش انداخته است. بعضی از آنها نظر مثبتی نسبت به رونمایی از این محصول دارند و بعضی دیگر آن را به باد انتقاد گرفته‌اند. به هر حال هدف از تولید آیفون SE برای اپل این بوده است که افرادی که به گوشی‌های کوچک علاقه مند هستند و جایگزینی برای آیفون 5 اس خود نمی‌بینند به این نسل از آیفون‌ها مهاجرت نمایند. از آنجایی که آیفون SE از نظر اندازه و طراحی با آیفون 5 اس شباهت بسیاری دارد و تنها از درون دچار تغییر و تحول شده است، کاربران دارای آیفون 5s که این گوشی را خریداری کرده‌اند و یا قصد تهیه آن را دارند، می‌توانند از لوازم جانبی گوشی خود برای آیفون جدید نیز بهره بگیرند.

ثروتمند ترین کمپانی دنیا نسبت به گذشته در قیمت گذاری روی این محصول کمی دست و دلبازی کرده و قیمت 400 دلاری برای نسخه پایه آن در نظر گرفته است اما آیا می‌دانید که تولید این گوشی برای خود اپل چقدر هزینه در بردارد؟! براساس گزارش IHS هزینه تولید آیفون اس ای برای اپل تنها 160 دلار است. بیش از نصف سود! با این حال تولید یک گوشی و عرضه‌ی آن به صورت جهانی به غیر از از هزینه‌ی تولید، هزینه‌های دیگری از جمله، تحقیقات و توسعه، بازاریابی و … نیز خواهد داشت. یکی از دلایلی که هزینه تولید آیفون SE را کاهش داده مربوط به نمایشگر کوچک آن است. در حالی که آیفون 6 اس به دلیل نمایشگر بزرگترش و دارا بودن فناوری تاچ سه بعدی هزینه بیشتری برای اپل دارد!

یکی از انتقاد های که همیشه به اپل می‌شود مربوط به حافظه‌ی گران دستگاه هایش است، چرا که تا به حال این کمپانی اجازه افزایش حافظه از طریق درگاه‌های خارجی همچون میکروSD را به کاربران نداده است، در حالی که معمولا برای هر 64 گیگابایت حافظه‌ی داخلی اضافه، در حدود 100 دلار از کاربران دریافت می‌کند. برای مثال آیفون اس ای مدل 16 گیگ با قیمت پایه 399 دلار فروخته می‌شود و در حالت کلی هزینه تولید آن 160 دلار خواهد شد، در حالی که مدل 64 گیگابایتی 499 دلار قیمت گذاری شده است و تنها 10 دلار هزینه تولید بیشتری دارد یعنی 170 دلار؛ 90 دلار سود در 100 دلار!

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع phonearena
مطالب مرتبط

نظرات بسته شده است.