با بهترین ویژگی های دوربین گوگل پیکسل 4 آشنا شوید

از همان ابتدا، برند گوگل، گوشی‌های خود را با ویژگی‌های فوق‌العاده در دوربین و عملکردی عالی عرضه کرد. در سه نسل قبلی پیکسل، گوگل به تعبیه یک دوربین بسنده کرد این در حالی است که اکثر رقبا به ساخت گوشی‌هایی با دوربین سه گانه و چهارگانه روی آورده‌اند. با این وجود، گوشی‌های پیکسل که تنها یک دوربین دارند نه‌تنها عملکرد خوبی داشته‌اند بلکه کار خود را به نحوی عالی انجام داده‌اند و در این سال‌ها، به یکی از بهترین برندهای گوشی‌ از نظر دوربین تبدیل شدند. در واقع، می‌توان گفت که گوگل در طی چند سال گذشته عملکرد و ویژگی‌هایی بیش از یک دوربین را در اختیار شما قرار داده است.

با این حال، گوگل در پیکسل 4 و پیکسل 4 ایکس ال به سراغ دوربین دوگانه رفته است. آن‌ها در گوشی‌های تک دوربین خود عملکردی فوق‌العاده را به نمایش گذاشتند. حال تصور کنید که آنها با دو دوربین چه کارهای شگفت‌انگیز دیگری می‌خواهند انجام دهند. در گوگل پیکسل 4 و پیکسل 4  ایکس ال ویژگی‌هایی به چشم می‌خورند که بیش از همه توجه را جلب کرده و به همین منظور می‌خواهیم در ادامه به بررسی بهترین ویژگی‌ های دوربین پیکسل 4 بپردازیم.

1. حالت Night Sight

ویژگی های دوربین پیکسل 4 حالت Night Sight گوگل تاکنون عالی بوده است. گوشی پیکسل با این قابلیت بهترین راه برای عکس گرفتن با گوشی هوشمند در شب  را در اختیار کاربران قرار داد هرچند هواوی و سامسونگ در محصولات جدید خود تاحدی توانستند در این زمینه از گوگل پیشی بگیرند. با همه‌ی اینها، به نظر می‌رسد حالت Night Sight در پیکسل 4 آنقدر بهبود یافته که بتوانید به راحتی با گوشی خود از آسمان شب عکس بگیرید و به هیچگونه پردازش عکس نیاز نداشته باشید. هرچه جلوتر می‌رویم استفاده کاربران از حالت شب بیشتر و بیشتر می‌شود و به نظر می‌رسد که قابلیت Night Sight نیز هنگام عکس گرفتن در خیابان‌ها، باشگاه‌ها یا سایر محیط های کم نور بسیار بهتر عمل می‌کند. تصاویر گرفته شده در شب با دو گوشی پیکسل 4 نشان می‌دهد رنگ‌ها و وضوج تصویر در حالت Night Sight فوق‌العاده عالی و خیره‌کننده هستند.

2. بزرگنمایی با وضوح تصویر بالا

ویژگی های دوربین پیکسل 4

پیکسل 4 به دو دوربین اصلی مجهز است: یک دوربین زاویه عریض و یک دوربین تله فوتو. دوربین دوم بزرگنمایی اپتیکال 2 برابری را ارائه می‌دهد که زیاد نیست. اما گوگل از ویژگی جدیدی به نام Super Res Zoom بهره می‌برد که به شما امکان می‌دهد تصویر را بسیار بیشتر از 2 برابر بزرگنمایی کنید. البته مانند هر چیز دیگری، نرم‌افزار قدرتمند موجود در سخت‌افزار همان چیزی است که این امکان را برای گوشی به ارمغان می‌آورد. گوگل هنوز جزئیات زیادی در مورد این موضوع که چگونه توانست به این ویژگی دست یابد به اشتراک نگذاشته است اما نتایجی که تاکنون دیده‌ایم تصاویر بی نظیر ثبت شده از این ویژگی را نشان می‌دهد.

3. اچ دی آر پلاس

قابلیت اچ دی آر پلاس، یکی دیگر از ویژگی های پیکسل 4 و پیکسل 4 ایکس ال است که یک به‌روز رسانی عمده دریافت کرده و بزرگترین تفاوتی که در به روز رسانی جدید دیده می‌شود اینست که می‌توانید قبل از گرفتن عکس پیش‌نمایش بسیار دقیق‌تری از تصویر در اختیار داشته باشید. از آنجا که ماهیت اچ دی آر پلاس این است که دوربین چندین عکس پشت سرهم را ثبت و سپس با استفاده از نرم‌ افزار، آن‌ها را به شکل تصویر نهایی ارائه می‌کند. داشتن یک پیش‌نمایش دقیق پیش از ثبت عکس کمی دشوار به نظر می‌رسد، اما با کمک این قابلیت جدید گوگل و چیپ پردازش تصویر قدرتمندتر در پیکسل ۴، قابلیت +Live HDR پیش‌نمایشی با نسبت تقریبی ۱:۱ با نتیجه نهایی در اختیار کاربر قرار می‌گیرد.

4. کنترل نوردهی دوگانهویژگی های دوربین پیکسل 4

این ویژگی برای افراد با دانش عمیق‌تر در زمینه عکاسی چیز جدیدی نیست اما این اولین باری است که شاهد این نوع کنترل نوردهی دوگانه در خود کادر تصویر دوربین هستیم. کنترل‌های نوردهی دوگانه، اسلایدرهای جداگانه‌ای هستند که به شما کمک می‌کنند سایه‌ها و هایلایت‌های یک تصویر را به صورتی جدا از یکدیگر و درست در کادر دوربین کنترل و تنظیم کنید. این ویژگی مانند تب زدن روی سوژه برای نوردهی به تصویر است اما اکنون می‌توانید این تنظیمات را برای سایر قسمت‌های تصویر نیز اعمال کنید بدون این که قابلیت نوردهی به سوژه از دست برود.

5. توزان سفیدی مبتنی بر یادگیری ماشینی

گوگل مدعی است قابلیت توازن سفیدی مبتنی بر یادگیری ماشینی به خلق تصاویر و عکس‌هایی با رنگ‌های واقعی‌تر منجر می‌شود. این قابلیت در واقع مبتنی بر یک الگوریتم یادگیری ماشینی بوده و هدف آن خلق تصاویری است که در محیط های دشوار، دقیق‌ترین و واقعی‌ترین رنگ‌ها را به نمایش بگذارند. به عنوان مثال در یک اتاق پرنور خلق توازن سفیدی به سختی انجام می‌شود. گوشی‌های نسل قبل پیکسل عکسبرداری در این گونه محیط ها عملکرد خوبی از خود نشان دادند و حال با استفاده از اهرم یادگیری ماشینی در سری پیکسل 4 شاهد بهبود بیشتر دقت رنگ در عکس‌ها و ویدئوها خواهیم بود.

6. بهبود حالت پرتره

ویژگی های دوربین پیکسل 4

پیکسل ۴ و پیکسل ۴ ایکس ال عمق تصویر را هم برای فناوری‌ پیکسل‌ دوگانه و هم دوربین دوگانه محاسبه می‌کنند که باعث می‌شود گوشی‌ها هنگام عکسبرداری در حالت پرتره در تفکیک سوژه از پس‌زمینه بهتر عمل کنند. همچنین، این ویژگی عمق محیط تصویر را به صورتی طبیعی‌تر و باور پذیرتر جلوه می‌دهد که شبیه به چیزی است که از دوربین‌های عالی و بزرگ دنیا انتظار می‌رود.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع phonearena

دیدگاه خود را ثبت کنید