تریلر معرفی بازی موبایلی The Elder Scrolls: Blades را تماشا کنید [E3 2018]

شب گذشته، یک شب بزرگ برای کمپانی بتزدا (Bethesda) بود و این استودیوی بازی سازی محبوب چندین عنوان جدید را برای سیستم عامل های مختلف معرفی کرد، از جمله بازی جدید The Elder Scrolls: Blades، که یک بازی موبایلی رایگان بوده و البته راه خود را به دیگر کنسول ها و رایانه های شخصی هم باز خواهد کرد. تاد هاوارد، از مدیران ارشد بتزدا، در کنفرانس این شرکت در نمایشگاه E3 2018 یک دموی نسبتاً طولانی از بازی را به نمایش گذاشت و در حین نمایش نیز توضیحات مختلفی را پیرامون آن ارائه نمود.

با وجود اینکه The Elder Scrolls: Blades در اصل یک بازی موبایلی است، اما بتزدا وعده یک تجربه کامل و بی نقص از این سری بازی ها را داده است. در این بازی نیز همچنان بازیکنان قابلیت ارتقاء کاراکتر خود و رسیدن به سطوح بالا را خواهند داشت، می توانند با پیشرفت در بازی توانایی های جدیدی به دست آورند، کاراکتر خود را سفارشی سازی کنند و می توانند ادوات و سلاح های خود را نیز تغییر داده و بهبود دهند. در جریان نمایش بازی، هاوارد تأکید زیادی بر گرافیک بالای آن داشت و این بازی را از لحاظ گرافیکی هم تراز با عناوین کنسولی قلمداد کرد.

در واقع بتزدا در به خاطر موبایلی بودن بازی هیچ از امکانات و ویژگی های بارز سری The Elder Scrolls را حذف نکرده و سعی نموده تا یک عنوان تمام عیار از این مجموعه را در اختیار علاقه مندان قرار دهد. بد نیست اشاره کنیم که بدون نیاز به انجام هیچگونه تنظیماتی می توان این بازی را به صورت یک دستی و یا به شکل استاندارد دو دستی بازی کرد و همچنین امکان تجربه آن در هر دو حالت عمودی و افقی وجود دارد. بنابراین در حالت عمودی هم می توانید گوشی را نگه داشته و تنها با یک دست به انجام بازی بپردازید،‌ در حالی که در دست دیگر خود قهوه‌تان را نگه داشته اید!

The Elder Scrolls Blades

بازی The Elder Scrolls: Blades دارای سه حالت مختلف است: Abyss، Arena و Town. حالت Abyss در واقع حالت کلاسیک بازی است که باید در سیاهچاله ها به نبرد با موجودات اهریمنی و دشمنان پرداخته و مراحل را یکی پس از دیگری به اتمام برسانید. در حالت Arena هم همان طور که از نامش پیداست می توانید به نبرد با یک بازیکن دیگر پرداخته و در واقع به صورت رو در رو مبارزه کنید. در نهایت Blades یک حالت ویژه به نام Town دارد که در آن می توانید یک شهر برای خود ایجاد کرده و مأموریت های مختلفی را انجام دهید. این حالت یک مکانیک کاملا جدید در سری The Elder Scrolls محسوب می شود.

هنوز در مورد گیم پلی بازی در کنسول‌ها چیز زیادی گفته نشده، اما مطمئناً به مرور زمان و با نزدیک شدن به زمان عرضه رسمی بازی، جزئیات بیشتری از آن فاش خواهد شد.

در حالی که  The Elder Scrolls: Bladesقطعاً یک ایده شسته و رفته و جالب محسوب می شود، اما به احتمال زیاد بتزدا به این عنوان تنها به چشم یک ابزار تبلیغاتی برای عنوان اصلی این سری،‌ یعنی The Elder Scrolls VI استفاده خواهد کرد که شب گذشته به صورت خلاصه در کنفرانس مطبوعاتی این شرکت در E3 معرفی شد. صرف نظر از این مسئله، به نظر می رسد Blades یک پروژه بلندپروازانه برای پلتفرم موبایل است، که به آرامی می تواند پیشرفت کرده و به موفقیت های خوبی در این بخش دست پیدا کند. با اینکه ممکن است ایده عرضه عنوانی از سری The Elder Scrolls برای گوشی های هوشمند به مذاق برخی دوست داران این سری خوش نیاید و سبب بازخورد منفی این قشر شود، اما با توجه به نمایشی که این بازی در E3 2018 داشت، به نظر می رسد بتزدا به مسیری که می رود کاملاً اعتقاد و اطمینان دارد.

The Elder Scrolls: Blades اواخر فصل پاییز برای سیستم عامل های اندروید و آی او اس عرضه خواهد شد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها