سازنده‌ی گوشی 4 دلاری به اتهام کلاهبردای بازداشت شد!

بعضی چیزها برای حقیقت داشتن کمی بیش از اندازه رؤیایی هستند. سال گذشته، یک گوشی هوشمند به نام فریدوم 251 (Freedom 251)، با قیمت تنها 4 دلار در کشور هندوستان عرضه شد. در حالی که این اسمارت فون مشخصات قابل توجهی نداشت، اما قیمت بسیار پایین آن، باعث شد تا بتواند نظرات فراوانی را به خود جلب نماید و علی الخصوص در نواحی با درآمد پایین، جذاب جلوه کند. اکنون اما خبر بدی برای این دسته از کاربران داریم، آقای موهیت گل (Mohit Goel)، بنیان‌گذار شرکت Ringing Bells، تولیدکننده‌ی گوشی 4 دلاری مذکور، به اتهام کلاهبردای بازداشت شده است.

بیشتر بخوانید:

بر اساس اظهارات پلیس، این بازداشت در نتیجه‌ی عدم انجام یک تعهد روی داده است. یک فروشنده، 3 میلیون روپیه‌ی هند (معادل با 45 هزار دلار آمریکا) از اسمارت فون 4 دلاری سفارش داده است، اما تاکنون تنها قسمت بسیار کوچکی از این سفارش تحویل وی داده شده است. علاوه بر این، برخی از این دستگاه‌های تحویل داده شده به ارزش 1.4 میلیون روپیه، معیوب هستند و زمانی که فروشند با شرکت Ringing Bells برای جبران خسارت تماس می‌گیرد، آقای گول و سایر مدیران اجرایی شرکت، او و خانواده‌اش را تهدید به قتل می‌کنند.

اسمارت فون فریدوم 251 که در ماه ژوئن سال گذشته‌ی میلادی، 2016 (مصادف با تیرماه سال 1395)، عرضه شده بود، کم‌تر از هزینه‌های تولیدش فروخت و به اعتقاد برخی، عرضه‌ی آن در واقع با برنامه‌ای در قالب «ترفند پانزی» صورت گرفته بود. آقای گول برای بازجویی در بازداشت می‌باشد و روند رسیدگی به این پرونده در حال پیگیری است.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع PhoneArena
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها