حسگر اثر انگشت گلکسی نوت 8 در صفحه نمایش نخواهد بود!

همانطور که همه می‌دانیم و پیش از این بارها نیز به آن اشاره کردیم، حسگر اثرانگشت در پرچمدارا امسال سامسونگ یعنی گلکسی اس 8 و اس 8 پلاس در جای خوبی قرار نگرفته. خبرها حاکی از این بود که سامسونگ قصد داشته تا از حسگر اثر انگشت در صفحه نمایش گلکسی اس 8 استفاده کند ولی به برخی دلایل از این کار منصرف شده و حسگر اثر انگشت را به کنار دوربین منتقل کرده است. بسیاری از علاقه‌مندان سامسونگ انتظار داشتند که تکنولوژی حسگر اثرانگشت در صفحه نمایش تا زمان معرفی گلکسی نوت 8 به پیشرفت کامل رسیده و در این گوشی استفاده شود. ولی خبری که اخیرا منتشر شد، بسیاری را از این موضوع ناامید کرد.

بنا بر گزارش یکی از رسانه‌های کره‌ای، سامسونگ به طور رسمی اعلام کرده است که:

ما تصمیم گرفته بودیم از تکنولوژی حسگر اثر انگشت داخل صفحه نمایش در گوشی گلکسی نوت 8 استفاده کنیم اما به دلیل اینکه نوت 8 یک گوشی بسیار با اهمیت برای ما می‌باشد و به خاطر برخی مسائل امنیتی از این تصمیم، منصرف شدیم.

این خبر در حالی منتشر می‌شود که آیفون 8 اپل به احتمال زیاد حسگر اثر انگشت داخل صفحه نمایش خواهد داشت و این می‌تواند امتیاز خوبی برای این گوشی باشد.

علی‌رغم استفاده نکردن سامسونگ از تکنولوژی حسگر اثر انگشت داخل صفحه نمایش در گلکسی نوت 8، ولی این شرکت همچنان در حال کار بر روی این تکنولوژی می‌باشد. سامسونگ با CrucialTec یکی از بزرگترین تولیدکنندگان سنسورهای بیومتریک در این زمینه در حال همکاری است.

گلکسی نوت 8 شباهت‌های زیادی با گلکسی اس 8 دارد. از جمله تفاوت‌های مهم آن می‌توان به دوربین دوگانه در این گوشی اشاره کرد. همچنین اندازه صفحه نمایش نوت 8 نیز احتمالا 6.3 اینچ خواهد بود. طبق آخرین اخبار سامسونگ، نوت 8 را در اواخر ماه آگوست معرفی خواهد کرد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع phonearena
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها