کنسول شکوهمند پلی استیشن ۲ پا به ۱۵ سالگی گذاشت

فردا روز مهمی برای خانواده پلی استیشن می باشد، اما روزی که در آن سپری می کنیم نیز، چندان کم اهمیت نیست. امروز پلی استیشن ۲ می تواند تولد ۱۵ سالگی خود را در شمال آمریکا جشن بگیرد. این کنسول شکوهمند در ۲۶ نوامبر هزاره دوم ( سال ۲۰۰۰ ) پا به عرصه جهان گشود و به دنبال آن در چهارم مارس به بازار ژاپن راه یافت و کمی بعد شروع به تسخیر بازار اروپا کرد.

این کنسول که علاقه مندان بسیاری را در سرتاسر جهان به خود مجذوب کرد، سریع ترین کنسولی بود که به فروش صد میلیون واحدی دست یافت. این کار پنج سال زمان برد و هم اینک، پرفروش ترین کنسول تاریخ در صنعت گیم قلمداد می شود.

این کنسول در ابتدا با بازی های Ridge Racer، Armored Core 2، Dead or Alive 2: Hardcore، Tekken Tag Tournament و بسیاری از بازی های کلاسیک دیگر، منتشر گردید.

پس از انتشار کنسول، شاهد بازی هایی بر روی آن بودیم که همچنان جزو بهترین تجربه هایمان در این صنعت به شمار می روند. گرنتوریسمو ۳ و ۴، God of War 1 و ۲، Grand Theft Auto: San Andreas، Final Fantasy X to XII، Kingdom Hearts 1 و ۲، Metal Gear Solid 2 و ۳، سری The Dark Cloud و خیلی دیگر که نام بردن آن ها به لیستی بسیار طولانی تبدیل می شود.

خیلی از ما هنوز هم از کنسول پلی استیشن ۲ خودمان نگهداری می کنیم و از یاد کردن خاطراتمان لذت می بریم.

کدام یک از بازی های پلی استیشن ۲ برای شما خاطره انگیز بوده است؟ می توانید آن را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع dualshockers
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد