فصل سوم سریال سرگذشت ندیمه و همه چیزهایی که باید در مورد آن بدانید

موفقیت چشمگیر سریال سرگذشت ندیمه در فصل اول و دوم، تهیه کنندگان و دست اندرکاران شبکه Hulu را برآن داشت تا این سریال را برای فصل سوم نیز تمدید کنند. این شبکه اعلام کرد که تعداد بینندگان سریال سرگذشت ندیمه در فصل دوم نسبت به فصل اول دو برابر شده است و به طور قطع این موفقیت، مرهون جوایزی بود که فصل اول سریال در مراسم امی و دیگر جشنواره‌های تلویزیونی دریافت کرد. اما در فصل سوم سریال سرگذشت ندیمه چه اتفاقاتی رخ خواهد داد؟ این فصل جدید چه زمانی پخش خواهد شد و گیلیاد و ساکنان آن با چه سرنوشتی روبرو خواهند شد؟ این‌ها سوالاتی هستند که در این مقاله از دیجی رو به آن‌ها پاسخ خواهیم داد.

پخش فصل سوم سریال سرگذشت ندیمه

پخش فصل دوم سریال سرگذشت ندیمه از اواخر آوریل سال 2018 آغاز شد و اولین تریلر از آن در ژانویه همان سال منتشر شده بود. اولین تریلر از فصل سوم سریال نیز در بین دو نیمه فینال فوتبال آمریکایی موسوم به سوپر بول که جزو پربیننده‌ترین ساعات در تلویزیون آمریکا است پخش شد و طرفداران سریال را هیجان زده کرد. شعار این تریلر با کنایه زدن به شعار کمپین تبلیغاتی رونالد ریگان در دهه 80 انتخاب شده بود یعنی “آمریکا بیدار شو… صبح به پایان رسیده است”. در این تریلر تصاویری از فصل‌های گذشته به همراه تصاویری از فصل جدید به نمایش درآمد که از فصلی هیجان انگیز با اتفاقات تازه خبر می‌داد.

پخش هر دو فصل اول و دوم سریال سرگذشت ندیمه در کشور آمریکا از اواخر آوریل سال‌های 2017 و 2018 در شبکه Hulu آغاز شد بنابراین می‌توانین انتظار داشته باشیم که فصل سوم نیز در همین زمان و احتمالا با کمی تاخیر آغاز شود اما این که زودتر از اواخر آوریل و می شاهد شروع فصل سوم باشیم کمی بعید به نظر می‌رسد. معمولا پخش این سریال در کشورهای دیگر با چند هفته تاخیر انجام می‌شود به طور مثال شبکه 4 انگلستان حق پخش این سریال را در بریتانیا به دست آورده است و معمولا با تاخیر سه هفته‌ای نسبت به شبکه Hulu آن را پخش می‌کند.

اگر فصل اول و دوم سریال سرگذشت ندیمه را تماشا نکرده‌اید توصیه می‌کنیم ادامه این مقاله را نخوانید.

بازیگران فصل سوم: چه کسانی بازمی‌گردند؟

در فصل دوم سریال شاهد مرگ مهمی نبودیم و بازیگران اصلی از جمله الیزابت ماس (بازیگر نقش جون) الکسیز بلدل (بازیگر نقش امیلی)، جوزف فاینس (فرمانده واترفورد)، ایوان استراهاوسکی (سرنا واترفورد)، اوتی فاگبنل (شوهر جون) و سمیرا وایلی (مویرا) در فصل سوم نیز حضور خواهند داشت. البته در آخرین اپیزود از فصل دوم امیلی با یک چاقو به عمه لیدیا حمله کرد و او را به شدت زخمی کرد و سرنوشت او را در هاله‌ای از ابهام قرار داد اما بروس میلر یکی از تهیه کنندگان سریال تایید کرد که آن داود بازیگر نقش عمه لیدیا در فصل سوم حضور خواهد داشت. او در مصاحبه با ایندی وایر گفت: “عمه لیدیا نمرده است اما این اتفاق او را دچار تحول کرده است، این که یکی از دخترانش به او چاقو زده است. واضح است که چنین اتفاقی می‌تواند فضای کار را تغییر دهد و در عمه لیدیا نیز این باور را به وجود آورده است که او به اندازه کافی سختگیر نبوده و باید قوی‌تر شود.”

فصل سوم سریال سرگذشت ندیمه و همه چیزهایی که باید در مورد آن بدانید

بردلی ویتفورد، بازیگر نقش فرمانده لارنس، کسی که به امیلی کمک کرد تا از گیلیاد فرار کند در فصل سوم حضور خواهد داشت و به نظر می‌رسد که قرار است به یکی از نقش‌های اصلی و مهم سریال تبدیل شود. بروس میلر می‌گوید: “فکر می‌کنم ما قرار است در فصل جدید چیزهای زیادی از او بدانیم. او شخصیت اوپنهایمرگونه سریال است، مردی که بمب اتم را اختراع کرد و دید که اختراعش چقدر فاجعه بار است. او طراح گیلیاد بوده است و اکنون می‌بیند که طرحش به چه چیزی تبدیل شده است. درون او پر از تناقض و البته خطر است و ما هرگز نمی‌توانیم حدس بزنیم که در ذهن او چه می‌گذرد.”

شخصیت مادر جون، با بازی شری جونز در فصل دوم معرفی شد و انتظار می‌رود که او در فصل سوم نیز حضور داشته باشد. اما شخصیت‌های ایدن و خانم اوکانر با بازیگری سیدنی سوئینی و ماریسا تامی در فصل جدید حضور نخواهند داشت. مرگ ایدن در اپیزودهای آخر فصل قبلی بسیار شوک برانگیز و ناراحت کننده بود و خانم اوکانر هم که در کلونی‌ها توسط امیلی مسموم شد به نظر نمی‌رسد جان سالم به در برده باشد.

چه آینده‌ای در انتظار گیلیاد است؟

سریال سرگذشت ندیمه بر اساس رمان موفق مارگارت اتوود به همین نام ساخته شده است. فصل اول سریال اقتباسی وفادارانه از کتاب بود اما در فصل دوم به نظر می‌رسید که نویسندگان از متن اصلی فاصله گرفته‌اند. البته بروس میلر تاکید می‌کند که سریال همیشه تحت تاثیر کتاب بوده و خواهد بود به خصوص پایان آن که با سقوط گیلیاد همراه خواهد بود. میلر می‌گوید: “وقتی نوشتن فیلمنامه سریال را آغاز کردم به یک سریال ده فصلی فکر می‌کردم. من دنیایی را فراتر از دنیای فعلی سریال می‌بینم و چیزهای زیادی برای توصیف و بسط دادن وجود دارد.

اما طرح کلی داستان بر اساس رمان اصلی شکل گرفته است که تجربه یک زن را در گیلیاد نشان می‌دهد و تجربیات و سختی‌های زندگی او را به تصویر می‌کشد. کتاب پس از شروع با یک جهش زمانی دویست ساله روبرو می‌شود و این سوال پیش می‌آید که در این دویست سال چه پیش آمده است. ما با شرح دادن این زمان و حوادث آن از محدوده کتاب خارج نمی‌شویم و فقط آن را بسط می‌دهیم. در واقع ما حوادثی را که مارگارت اتوود به سرعت از آن‌ها عبور کرده است با سرعت کمتری به تصویر می‌کشیم.”

فصل سوم سریال سرگذشت ندیمه و همه چیزهایی که باید در مورد آن بدانید

مارگارت اتوود بیان کرده است که هیچ کنترلی روی اقتباس تلویزیونی از رمان خود نداشته و البته مشکلی هم با این سریال و اقتباس نداشته است. او می‌گوید: “به نظر من بسیار احمقانه است که با آن مخالفت کنم چون همه چیز می‌توانست خیلی بدتر از این باشد. آن‌ها کاری عالی انجام داده‌اند، نقش آفرینی‌ها فوق العاده‌ است و نویسندگان به موضوع اصلی کتاب وفادار مانده‌اند.” بروس میلر در مصاحبه با 9Honey Celebrity گفته است: “مارگارت اتوود مادر سریال ما است. او نمی‌خواست در اقتباس از کتاب دخالت زیادی داشته باشد و ما به این تصمیم او احترام گذاشتیم. اما ما در مورد هر فصل از وی مشورت می‌گیریم تا همه چیزهایی را که باید در مورد دنیای خلق شده او بدانیم فرا بگیریم.”

با این اوصاف هنوز چیزهای زیادی از فصل سوم سریال مشخص نشده است اما میلر به TV Insider گفته است: ” این فصل درباره مقاومت است، جون پس از دو فصل شکست و تسلیم بالاخره مقاومت و مبارزه را آغاز می‌کند. تحمل او به آخر رسیده است و به دنبال راهی برای شورش کردن است.” در انتهای فصل دوم دیدیم که امیلی به همراه نوزاد تازه به دنیا آمده جون از گیلیاد می‌گریزد اما جون باقی می‌ماند چون دختر دیگرش یعنی هانا هنوز در گیلیاد است. اگرچه این تصمیم جون باعث عصبانیت هواداران سریال شد اما میلر از آن دفاع می‌کند و می‌گوید: “من از این که مردم ناراحت و ناامید شدند خوشحالم، همه می‌خواستند جون تصمیم دیگری بگیرد اما چیزهایی که در ذهن و قلب او می‌گذشت با چیزهایی که بینندگان انتظار داشتند متفاوت بود.”

بنابراین احتمال دارد که در فصل سوم جون با فرمانده لارنس همراه شود و حتی سرنا که در فصل دوم جنبه‌های دیگری از شخصیتش را رو کرد ممکن است به آن‌ها ملحق شود و یا کارهای خطرناک دیگری انجام دهد. امیلی نیز احتمالا در کانادا با مویرا و شوهر جون همراه خواهد شد. چیزی که می‌توانیم تضمین کنیم این است که فصل سوم سریال سرگذشت ندیمه کمتر از فصل‌های دیگر تاریک و دردناک نخواهد بود، جوزف فاینس و ایوان استراهاوسکی بازیگران نقش‌های فرمانده واترفورد و همسرش در این مورد به بینندگان اطمینان داده‌اند، استراهاوسکی گفته است که از شخصیتش در سریال بیزار است و جوزف فاینس نیز در مصاحبه با مجله ددلاین اعلام کرده است که در فصل جدید چیزی از بدذاتی و پلیدی شخصیتش کم نخواهد شد.

فصل سوم سریال سرگذشت ندیمه و همه چیزهایی که باید در مورد آن بدانید

منبع Digital Spy
1 دیدگاه
  1. Monireh Karimi می‌گوید

    چطور میتونم قسمت اول فصل سوم دانلود کنم؟

به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.