سونی: بازی The Last Guardian باید فروش خوبی داشته باشد

بازی The Last Guardian اولین بار در سال 2009 و برای عرضه بر روی پلی استیشن 3 معرفی شده بود. اما با تاخیر ها و اتفاقاتی که برای این بازی پیش آمد در نهایت در نمایشگاه E3 2015 اعلام شد که این بازی برای پلی استیشن 4 عرضه خواهد شد. حال سونی امیدوار است که The Last Guardian فروش خوبی داشته باشد و از لحاظ مالی نیز بتواند به موفقیت برسد.

وب سایت Metro UK مصاحبه ای با آقای جیم رایان (Jim Ryan) مدیر بخش سرگرمی های سونی در اروپا، ترتیب داده و از وی درباره بازی The Last Guardian پرسیده است که در ادامه به آن می پردازیم.

آقای رایان در این مصاحبه کمی درباره موفقیت تجاری The Last Guardian مردد به نظر می رسید. علت این امر را می توان فروش نه چندان خوب عنوان های قبلی تیم سازنده یعنی Ico و Shadow Of The Colossus دانست که با وجود تحسین منتقدان فروش پایینی را تجربه کردند.

the_last_guardian_02با این حال آقای رایان امیدوار است که The Last Guardian بتواند سود دهی خوبی داشته باشد. بازی های بزرگ یا به اصطلاح AAA همواره با این نگرانی دست به گریبان هستند زیرا بودجه این بازی ها عموما بسیار بالا بوده و در صورتی که فروش خوبی نداشته باشند با شکست مواجه می شوند.

شاید یکی از دلایلی که سونی برای معرفی دوباره این بازی تا نمایشگاه E3 2015 صبر کرده است همین موضوع باشد. یعد از مدت ها سکوت خبری در مورد بازی The Last Guardian، سونی قصد داشته تا از کیفیت نهایی کار مطمئن شود و نمایش خوبی برای معرفی آن تدارک ببیند که می توان گفت در این کار هم موفق بوده و معرفی The Last Guardian در E3 2015 جزو یکی از سه نمایش برتر نمایشگاه امسال بوده است.

خوشبختانه در این مدت 5 یا 6 سالی که خبری از این بازی نبود، طرفداران زیادی منتظر آن بودند و همین حمایت خوب گیمر ها امید های سونی را برای سود دهی آن افزایش می دهد. از طرفی برای سال آینده و زمان عرضه The Last Guardian، بازی مطرح دیگری معرفی نشده است و این خود می تواند به فروش هر چه بیشتر این بازی کمک کند. این اقدام سونی در تعیین تاریخ انتشار The Last Guardian واقعا زیرکانه بوده است و اگر سونی می خواهد این بازی فروش خوبی داشته باشد باید عرضه آن تا حد ممکن با سایر عناوین AAA همرمان نشود.

منبع: attackofthefanboy

مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد