آی پینز

رسیدن به هدف فقط با فعالیتی دو ساعته در روز به مدت دو سال!

به مدت دو سال، دو ساعت در روز وقت بگذارید و به این اهداف برسید

شما برای رسیدن به هدفتان چه کاری انجام می‌دهید؟ همه ما اهدافی داریم که می‌خواهیم به آن‌ها دست پیدا کنیم. کارهایی که واقعاً دوست داریم انجام‌شان دهیم اما به آینده موکول می‌شوند تا اینکه شرایطی پیش می‌آید که هرگز انجام‌شان نمی‌دهیم! من در حال صحبت کردن درباره دوش گرفتن، غذا خوردن یا خوابیدن نیستم، بلکه موضوع مورد بحث‌مان درباره غذای ذهن و روح انسان است.

امروزه این موارد فراموش می‌شوند. ما به عنوان یک جامعه، تمرکز زیادی روی کسب ثروت داریم و به جای اینکه روی دانش، مهارت‌ها و توانایی‌هایی تمرکز کنیم که با استفاده از آن‌ها می‌توانیم به دیگران و جهان کمک کنیم، روی به دست آوردن چیزهای مادی تمرکز می‌کنیم.

در ادامه به بررسی 10 موردی می‌پردازیم که اگر به مدت دو سال، دو ساعت در روز برایشان وقت بگذارید به آن‌ها دست پیدا می‌کنید و به شما کمک می‌کنند که به اهداف‌تان برسید. این فهرست شامل کارهایی است که از نظر استادان و کارشناسان ارزشمند محسوب می‌شوند.

از این فهرست برای بهبود مهارت‌هایی استفاده کنید که دوست دارید داشته باشید. اگر نمی‌دانید از کدام یکی شروع کنید فقط یکی را انتخاب کنید و به پیش بروید. به خاطر عدم توانایی در تصمیم‌گیری این کار را به تعویق نیندازید. تصمیم بگیرید و انجامش دهید!

به مدت دو سال دو ساعت در روز وقت بگذارید و به این اهداف برسید.

1. پیوند قدرتمندتری با خانواده‌تان برقرار کنید

ممکن است برخی از شما فکر کنید «واقعاً؟ وقت گذراندن با خانواده در صدر فهرست او قرار دارد؟»

حقیقت زندگی این است: از زمانی که متولد شده‌ایم در حال مرگ هستیم. هر چقدر هم که چنین چیزی ناامیدکننده باشد، نتیجه‌ای است که با کار در آمبولانس تماس‌های اضطراری به آن دست پیدا کرده‌ام. ما باید خانواده، دوستان و کسانی را که دوستشان داریم در صدر فهرست اولویت‌هایمان قرار دهیم. نمی‌دانیم چقدر زمان برایمان باقی مانده است.

یکی از مهم‌ترین کارهایی که باید انجام دهید این است که وقت‌گذرانی با کیفیتی با خانواده، دوستان و کسانی داشته باشید که دوستشان دارید. هنگام این کار تلویزیون، گوشی، اینترنت یا هر حواس‌پرتی دیگری را کنار بگذارید و توجه‌تان را متمرکز بر افرادی کنید که دوستشان دارید. به این شیوه نه تنها چیزهای بیشتری درباره آن‌ها می‌آموزید، بلکه ارتباط قدرتمندتری نیز بین شما به وجود می‌آید.

2.یک چرخش 180 درجه‌ای ذهنی یا بدنی داشته باشید

در فهرست‌هایی از این دست معمولاً درباره ورزش و رژیم غذایی صحبت می‌شود اما کم پیش می‌آید که کاری در راستای رسیدن به آن‌ها انجام شود. در 16 سالی که در صنعت آمادگی جسمانی بوده‌ام، افرادی که متعهد می‌شوند تا یک ساعت تمرین ورزشی در طول روز، به مدت چهار تا شش روز در هفته داشته باشند و به تغذیه‌شان نیز توجه می‌کنند در مدتی به کوتاهی سه ماه به نتایج قابل مشاهده‌ای می‌رسند!

تصور کنید اگر شما دو ساعت در روز را به مدت دو سال به ورزش اختصاص دهید به چه نتایجی می‌توانید دست پیدا کنید.

3. بیش از 60 کتاب درباره موضوع خاصی بخوانید تا به خبره شدن درباره آن موضوع نزدیک‌تر شوید

کتاب‌های با کیفیتی بخوانید که به شما کمک کنند تا رشد شخصی یا حرفه‌ای داشته باشید. اگر این کار را دو ساعت در روز و به مدت دو سال انجام دهید، 14 درصد از زمانی را که برای متخصص شدن نیاز دارید با موفقیت پشت سر گذاشته‌اید. گرچه شاید زیاد به نظر نرسد اما با صرف این زمان مسیرتان را راحت‌تر پیدا می‌کنید.

فقط یک ساعت مطالعه در روز نیز می‌تواند مسیر حرفه‌ای شما را چندین برابر به جلو هل دهد. تصور کنید دو ساعت در روز چه تأثیری خواهد داشت!

کتاب‌هایتان را درباره یک موضوع خاص انتخاب کنید (یا موضوعاتی که ارتباط نزدیکی با موضوع مورد نظرتان دارند) و یادداشت برداری کنید. از این نترسید که در حاشیه‌های کتاب یادداشت کنید یا حتی جملات مهم را هایلایت کنید. مطمئن شوید که تفکرات‌تان را درباره اهمیت این موضوع برای خود می‌نویسید. وقتی دوباره سراغ این کتاب بروید متوجه می‌شوید که چقدر تغییر و رشد کرده‌اید.

4. یک (یا دو) زبان دیگر بیاموزید

یک (یا دو) زبان دیگر بیاموزیدمن در سفرهایم به قسمت‌های مختلف جهان متوجه شده‌ام که آمریکایی‌ها به اندازه اروپایی‌ها یا افراد کشورهای دیگر جهان سعی نمی‌کنند که زبان دیگری را بیاموزند. احتمالاً به این دلیل است که زبان آمریکایی‌ها همان زبانی است که بقیه دنیا در تلاش‌اند تا آن را یاد بگیرند یا شاید هم دلیلش این باشد که آمریکایی‌ها می‌توانند بدون نیاز به دانستن زبان دیگری به جاهای مختلف آمریکا سفر کنند.

یکی از کارهای جالبی که می‌توانید با صرف دو ساعت در روز انجام دهید یادگیری یک زبان جدید است. با تمرکز و تمرین هدف‌دار می‌توانید به سمت حرفه‌ای شدن در مکالمه‌ها پیش بروید.

یادگیری زبان جدید سفر به مکان‌های جدید را بسیار هیجان‌انگیزتر می‌کند. می‌توانید به جاهای مختلف بروید، مکان‌هایی را برای صرف غذا پیدا کنید و چیزهایی را ببینید که برای یک گردشگر غیرممکن است، می‌توانید مانند یکی از شهروندان همان کشور باشید.

از روش‌های مختلفی برای یادگیری یک زبان جدید استفاده کنید و ببینید کدام ترکیب برای شما جواب می‌دهد. بعد از اینکه موارد پایه‌ای زبان مورد نظرتان را یاد گرفتید فردی را پیدا کنید که زبان مورد نظر شما زبان مادری او است و سعی کنید یک یا دو ساعت در هفته را با او تمرین کنید.

نکته: ابتدا فقط روی یک زبان خارجی تمرکز کنید و در آن خبره شوید (حداقل بتوانید مکالمه‌های خوبی داشته باشید). پس از این می‌توانید سراغ زبان جدیدی بروید. فقط به یاد داشته باشید: تمرین کردن باعث می‌شود زبان جدید در ذهن‌تان بماند.

به نظر من پس از زبان انگلیسی زبان‌های بر پایه لاتین گزینه‌های خوبی هستند، زبان ایتالیایی از این دسته از زبان‌ها است و پس از یادگیری آن می‌توانید به سراغ زبان‌هایی مثل فرانسوی، اسپانیایی، پرتغالی یا رومانیایی بروید. این زبان‌ها از قوانین و ساختارهای مشابهی پیروی می‌کنند و همچنین حروف بسیار مشابهی دارند.

این کار به شما اجازه می‌دهد که ذهن‌تان را آماده کنید تا سراغ زبان‌های سخت‌تری از جمله روسی، چینی یا ژاپنی بروید. از اپ‌های مخصوص یادگیری زبان استفاده کنید.

5. درباره حیطه مورد علاقه‌تان چیزهای بیشتری بیاموزید

برای خودتان هدفی بگذارید که درباره حیطه دیگری بیاموزید، حیطه‌ای که مورد علاقه‌تان است اما به کارتان هیچ ارتباطی ندارد.

مطالعه کردن به مدت دو ساعت در روز باعث می‌شود چیزهای بسیاری بیشتری در حیطه مورد نظرتان بیاموزید. همچنین باعث می‌شود ذهن‌تان از فضای کار خارج شود و به ناخودآگاهتان اجازه می‌دهد به چیزهای بیشتری فکر کنید تا در زمان آزادتان انجامشان دهید. در نهایت این کار به شما اجازه می‌دهد خودتان را بسط دهید و به شیوه‌های چالش برانگیزی درباره موضوعات جدید چیزهایی بفهمید.

این کار می‌تواند پروژه فوق‌العاده‌ای باشد و با صرف دو ساعت در روز می‌توانید چیزهای بسیار جدیدی یاد بگیرید!

6. با یک مربی به بهترین متخصص در زمینه کاری‌تان تبدیل شوید

زیگ زیگلار به عنوان فروشنده یک شرکت مشغول به کار بود و در همین شرکت بود که مربی خود را پیدا کرد. او از یک فروشنده رده پایین به دومین فروشنده برتر شرکت‌شان تبدیل شد. او می‌گوید «در اولین سال کارم به عنوان یک فروشنده توانستم چیزهای بسیار زیادی را بفروشم: من اتومبیل، تلویزیون و اثاثیه خانه خود را در اولین سال کاریم فروختم.»

شما نیز می‌توانید به متخصص برتر زمینه کاری‌تان تبدیل شوید. مربی خود را پیدا کنید و هوشمندانه کار کنید. این کار باعث ارزش بخشیدن به شرکت شما و حتی کل حرفه‌تان می‌شود.

بسیاری از مربی‌ها آنقدر وقت ندارند که دو ساعت در روز را به شما بگذرانند اما می‌توانند تکالیفی در اختیارتان قرار دهند که دو ساعت از روز را صرف کار کردن روی آن‌ها کنید.

7. مدرک رسمی خلبانی، کاپیتانی یا غواصی بگیرید

زمان گذاشتن و کشف دنیا به شیوه‌ای متفاوت معنای جدیدی به زندگی شما می‌بخشد. با این کار می‌توانید به مکان‌هایی بروید که افراد کمی به آن‌ها می‌روند و تجربه‌های جدید و منحصربه‌فردی را در اعماق اقیانوس‌ها یا آسمان کسب کنید.

کاری که انجام می‌دهید بسیار نادر و جالب خواهد بود!

8. از طریق کار خیریه به جامعه‌تان کمک کنید

وجه اشتراک تمام افراد موفق کار خیریه است. هیچ احساسی مانند این نیست که ببخشید و انتظار دریافت چیزی را از طرف مقابل نداشته باشید. شاید این مورد یکی از آسان‌ترین و پاداش‌دهنده‌ترین کارهای این فهرست باشد.

9. یک کتاب بنویسید، وبلاگی را شروع کنید، یک کانال ویدیویی راه‌اندازی کنید یا راه دیگری پیدا کنید تا مهارت و دانش‌تان را با جهان به اشتراک بگذارید

نویسنده شویدتقریباً 8 نفر از هر 10 آمریکایی دوست دارند یک کتاب بنویسند. اما افراد کمی این کار را انجام می‌دهند و دلایل مختلفی هم برای آن وجود دارد. بزرگ‌ترین مانع موجود این است که چرا وقت بگذارید و کتابی بنویسید که ممکن است هرگز خوانده نشود.

افرادی که به عنوان مشاور با آن‌ها کار کرده‌ام به من گفته‌اند که دوست دارند یک کانال ویدیویی یا وبلاگ راه‌اندازی کنند. این افراد نمی‌توانند تفکرات یا ایده‌های خود را به اشتراک بگذارند چون شروع یا تداوم در این کار برایشان سخت است.

در حالی که ممکن است هر روز بهره‌وری بالایی نداشته باشید می‌توانید این دو کار را انجام دهید تا کتاب‌تان را کامل کنید:

  • گری وینرچاک می‌گوید «ایجاد نکنید، مستند کنید.» این شیوه فوق‌العاده‌ای است تا موضوعات جدید و جالبی را بیرون بریزید و به دیگران اجازه دهید که نگاهی به دنیای شما داشته باشند.
  • اگر می‌خواهید تمرکز بیشتری روی کارتان داشته باشید یا احساس می‌کنید مستند کردن برای کار شما جواب نمی‌دهد از توصیه ان هدلی استفاده کنید «پیش نویس اولیه و زشت‌تان را بنویسید و از آن رد شوید.»

پیش نویس اولیه و زشت چیست؟ پیش نویسی است که فقط برای خودتان است. اما نکته مهم این است که آن را ایجاد کنید،‌ ویرایش کنید و بهبود دهید. یک جا ننشینید و یه یک صفحه خالی نگاه نکنید. فقط بنویسید. این کار یکی از بهترین کارهایی است که می‌توانید در طول زندگی‌تان انجام دهید.

نکته: وقتی قرار باشد یک کانال ویدیویی درست کنید باید به یاد داشته باشید که برای بیشتر افراد مهم نیست که ویدیوهای شما حرفه‌ای به نظر برسند. افراد به خاطر محتوای شما به سراغ ویدیوهایتان می‌آیند و می‌خواهند کمکی دریافت کنند. پس دوباره می‌گوییم که کارتان را شروع کنید و انتشار دهید. نیازی نیست اولین ویدیوهایتان عالی باشد. بهترین محتواهایتان را ارائه دهید و بگذارید افراد از شما چیزی بیاموزند.

10. چیزی را انتخاب کنید که همیشه می‌خواستید انجام دهید و روی آن کار کنید

به کودکی‌تان بروید و به یاد بیاورید که همیشه دوست داشتید چه کاری را انجام دهید اما آن را به تعویق می‌انداختید. این کار را به یاد بیاورید و انجامش دهید.

بگذارید این فهرست به شما یادآوری کند که اگر بخواهید دو ساعت در روز وقت بگذارید می‌توانید کارهای زیادی را به انجام برسانید. شاید نیاز به انجام کارهایی دارید که کمی زمان می‌برند. انجامشان دهید! همین امروز شروع کنید و دو ساعت از هر روزتان را به آن اختصاص دهید. اجازه ندهید هیچ چیزی شما را از مسیر موفقیت‌تان خارج کند.

تداوم، پادشاه سرزمین موفقیت است!

این مقاله در تیرماه 1402 به روز شده است.

منبع everydaypowerblog
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Mahdi
Mahdi
4 سال قبل

Awesome

زهرا بختیاری
زهرا بختیاری
4 سال قبل

مفید و کاربردی