دنیای تکنولوژی | آخرین اخبار تکنولوژی

میان رده‌های جدید سامسونگ و فاش شدن موقعیت اسکنر اثر انگشت گلکسی اس 9

همان طور که اطلاع دارید امروز بالاخره گوشی‌های میان رده «گلکسی ای 8» (Galaxy A8) و «گلکسی ای 8 پلاس» (+Galaxy A8) سامسونگ معرفی شدند. به غیر از تغییراتی که در مشخصات سخت افزاری، ابعاد و همچنین برچسب قیمت این گوشی‌ها نسبت به محصولات سال گذشته سری گلکسی A رخ داده، شاهد تغییراتی در زمینه سبک طراحی آن‌ها نیز هستیم. سامسونگ در این دو گوشی همانند گلکسی اس 8، اس 8 پلاس و نوت 8، دکمه هوم را از جلوی بدنه حذف کرده و از صفحه نمایش موسوم به “نمایشگر بی‌نهایت” بهره گرفته است. بنابراین در گلکسی ای 8 و ای 8 پلاس هم به ناچار سنسور تشخیص اثر انگشت به پشت بدنه منتقل شده، اما یکی از تفاوت‌های عمده میان رده‌های جدید سامسونگ با پرچمدارهای 2017 در همین بخش نمایان شده است.

اسکنر اثر انگشت در گلکسی ای 8 و ای 8 پلاس برخلاف گوشی‌های گلکسی اس 8، اس 8 پلاس و نوت 8 در سمت راست لنز دوربین تعبیه نشده، بلکه با یک جابجایی کوچک به زیر لنز و تقریباً مرکز پنل پشتی منتقل شده است. سامسونگ برای اینکه از بروز مشکل لک افتادن بر روی لنز دوربین جلوگیری کند، بین اسکنر اثر انگشت و لنز دوربین فاصله کمی در نظر گرفته و این دو بخش را توسط یک قطعه فلزی از هم جدا کرده است.

گلکسی ای 8
نمایی از پنل پشتی گلکسی ای 8 که می‌تواند فاش کننده موقعیت اسکنر اثر انگشت در گلکسی اس 9 نیز باشد.

اگر به خاطر داشته باشید، در طی چند وقت اخیر تصاویر رندر شده‌ای از گوشی‌های گلکسی اس 9 و اس 9 پلاس توسط منبعی که سابقه خوبی در زمینه فاش کردن اطلاعات سری گلکسی S دارد، منتشر شده است. نکته جالب توجهی که در این تصاویر مشاهده می‌شود، تغییر محل قرارگیری اسکنر اثر انگشت و انتقال آن به زیر لنز دوربین، دقیقاً مشابه با نوع طراحی گلکسی ای 8 و ای 8 پلاس، است. بنابراین، اکنون می‌توانیم مطمئن باشیم که راه حل سامسونگ برای مشکل لک افتادن ناخواسته بر روی لنز دوربین، انتقال اسکنر اثر انگشت به زیر این قطعه و تقریباً مرکز پنل پشتی، بوده است. به وضوح این تغییر موقعیت اسکنر اثر انگشت یک حرکت رو به جلو و کاملاً مؤثر بوده و در کنار حل مشکل مذکور، استفاده از آن را در محصولاتی مانند گلکسی نوت 8 که ابعاد بزرگ‌تری دارند، آسان‌تر خواهد کرد.

در مجموع باید گفت، با اینکه انتقال اسکنر اثر انگشت از کنار لنز دوربین به زیر آن در گلکسی اس 9 و اس 9 پلاس، احتمالاً مشکل لک افتادن بر روی لنز را به طور کامل برطرف نخواهد کرد، اما حداقل از لحاظ ارگونومیک و راحتی استفاده بسیار بهتر از قبل خواهد بود.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع phonearena
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar