دیجی فکت: 7 دانستنی درباره‌ی غلغلک که احتمالا نمی‌دانید

دلیل اینکه وقتی کسی غلغلک‌مان می‌دهد می‌خندیم همچنان یک راز است. دانشمندان حتی به این فرض رسیده‌اند که غلغلک یک پدیده‌ی اجتماعی ذاتی است، چرا که باعث نزدیک شدن افراد بهم می‌شود. هر چقدر که هم غلغلکی نباشید، بالاخره همه یک جای حساس دارند که غلغلک‌شان بیاید. در ادامه با دانستنی‌هایی جالب در مورد غلغلک با ما همراه باشید.

مردها از اینکه غلغلک‌شان بدهید، بیشتر از زنان خوش‌شان می‌آید و حتی این تجربه برای برخی از زنان چندان خوشایند نیست.

شاید فکر کرده باشید به اینکه چرا نمی‎‌توانیم خودمان را غلغلک بدهیم؟ دلیلش این است که نمی‌توانید مغز خودتان را سورپرایز کنید. مبهم‌ترین بخش غلغلک این است که نمی‌دانید بعدش چه اتفاقی می‌افتد.

در طی قرن 16، از غلغلک به عنوان نوعی شکنجه استفاده می‌شد. فرقه‌ی پروتستان از غلغلک دادن متجاوزان تا سر حد مرگ به عنوان تنبیه استفاده می‌کردند. رومی‌های باستان هم تنبیهی مشابه با غلغلک داشتند. آن‌ها مجرم رامی‌بستند، پا‌های‌ش را نمکی می‌کردند و بزی را برای لیس زدن نمک‌ها می‌فرستادند.

آیا می‌خواهید با غلغلک مقابله کنید؟ فقط کافی است وقتی کسی غلغلک‌تان می‌دهد، دست‌تان را روی دست‌ش بگذارید. این کار باعث می‌شود مغزتان باور کند این شما هستید که دارید خودتان را غلغلک می‌دهید و درنتیجه، واکنشی نسبت به آن نشان نمی‌دهد.

افراد زیر 40 سال 10 برابر غلغلکی‌تر از افراد بالای 40 سال هستند.

از غلغلک می‌توان برای کاهش وزن استفاده کرد. 10 تا 15 دقیقه خنده می‌تواند روزانه باعث سوزاندن 40 کالری اضافی شود.

7- معمولا اعضای حساس بدن‌تان، غلغلک‌ترین اعضای بدن‌تان نیز هستند.

شما چطور غلغلک‌‌تان میگیرد؟

منبع alltop10
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar