بلیط هواپیما

امروز از دریچه‌ تاریخ: نخستین اتومبیل مدرن ساخته شد

126 سال پیش در چنین روزی یعنی 7 دسامبر سال 1889 میلادی اولین اتومبیل مدرن که به اتومبیل‌های امروزی شباهت داشت، توسط کارل فریدریش بنز ساخته و به کار افتاد.

کارل فریدریش بنز ( Carl Friedrich Benz) در تاریخ  ۲۵ نوامبر سال ۱۸۴۴ در مولبورگ، کارلسروهه آلمان به دنیا آمد. او مهندس اتومبیل و طراح موتور ماشین بود.

وی را می‌توان پدر اتومبیل‌های امروزی نامید، چرا که اولين اتومبيل جهان به شكل امروزی را كه به آن گردونه خودكار مي‏‌گفتند ساخت. موتور اين اتومبيل با بنزين يا الكل کار می کرد و سرعتي در حدود 12 كيلومتر در ساعت داشت. در حقیقت می‌توان گفت که اتوبوس‏‌های امروزی، شكل تکامل یافته‌ی اين نوع اتومبيل هستند.

کارل فریدریش بنز، مخترع اولین اتومبیل بنزینی
کارل فریدریش بنز، مخترع اولین اتومبیل بنزینی

کارل فریدریش بنز همچنین به عنوان یکی از بنیانگذاران شرکت مرسدس بنز شهرت دارد. سرانجام وی در روز 25 نوامبر سال 1929 میلادی در  شهر لادنبورگ بدرود حیات گفت.

خودرو چیست؟

اولین اتومبیل مدرن ساخت کارل فریدریش بنز
اولین اتومبیل مدرن ساخت کارل فریدریش بنز

خودرو ، اتومبیل یا ماشین به وسیله‌ی نقلیه‌ی چرخ‌داری گفته می‌شود که موتورش در درونش قرار داشته و آن را خود حمل می‌کند. این به این معناست که خودرو بدون ارتباط با وسیله‌ای دیگر و به کمک نیروی ماشینی خود، قادر به حرکت است. و نخستین سازندگان نیز هدف خود را از طراحی اتومبیل، حمل‌ونقل سرنشینان در جاده‌ها بیان می کردند.

سال ۱۸۸۶ را می‌توان سال تولد اتومبیل‌های مدرن امروزی دانست، در این سال کارل بنز مخترع آلمانی، بنز پتنت-موتورواگن را عرضه نمود و از سال ۱۹۰۸ که مدل تی توسط هنری فورد طراحی و ساخته شد، به سرعت اتومبیل‌های موتوری جای خود را به کالسکه‌ها دادند.

با این حال می‌توان گفت اتومبيل وسيله‌ای است که در زمان حاضر زندگی بشر را دچار دگرگونی کرده وهمه آن را می شناسند، اختراع اتومبيل به یک فرد تعلق ندارد،  بلکه به مرور زمان اين وسيله دچار تغییر شده تا به شکل و تجهيزات امروزی درآید .

مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد