امروز از دریچه تاریخ؛ تلفن اختراع شد

142 سال پیش در چنین روزی یعنی دهم مارس سال ۱۸۷۶ میلادی الکساندر گراهام بل تلفن را اختراع و ثبت کرد.

انسانها از دیر باز همواره در صدد ایجاد راهکارهایی برای زندگی بهتر و راحتر بوده‌اند و افراد بسیاری در دوران‌های مختلف به این امر همت گماردند. یکی از این انسانهای موفق الکساندر گراهام بل بود که قدمی بزرگ در راه پیشرفت بشریت برداشت. وی با همکاری دوستش واتسن تلفن را اختراع و ثبت کرد و پس از تکمیل، این اختراع به سرعت در بین مردم رواج یافت و به این ترتیب دوران جدیدی در زندگی انسانها آغاز شد.  در روز دهم مارس ۱۸۷۶ میلادی بل از اتاق خود به‌وسیله این دستگاه به دستیارش که در اتاق دیگر بود گفت:

« آقای واتسن بیایید با شما کار دارم ».

767414 - امروز از دریچه تاریخ؛ تلفن اختراع شد
اختراع تلفن توسط الکساندر گراهام بل

الکساندر گراهام بل در سوم مارس ۱۸۴۷ (میلادی) در شهر ادینبورگ در اسکاتلند متولد شد.  از آنجایی که پدر گراهام بل یعنی ملویل بل متخصص فیزیولوژی صدا، اصلاح گفتار و آموزش به ناشنوایان بود در همان دوران کودکی علاقه بل به شغل پدر در او بوجود آمد و او تصمیم گرفت تا با شغل پدر روزگار بگذراند.

گراهام بل پس از سفر به ایالات متحده، در آموزشگاه ناشنوایان بوستون به تدریس پرداخت و روشهایی را که از پدرش فرا گرفته بود به کار بست و همواره به دنبال راهی بود تا این دسته از افراد راحت‌تر بتوانند با مردم عادی ارتباط برقرار کنند و زندگی بهتری داشته باشند. و سرانجام پس از آزمایش‌های بسیار موفق به اختراع تلفن شد.

1876 BELL SINGLE DOUBLE POLE MEMBRANE REPLICA - امروز از دریچه تاریخ؛ تلفن اختراع شد
اولین تلفن؛ تلفن اختراعی گراهام بل

اختراع تلفن به قدری با ارزش بود که در روزی که گراهام بل درگذشت (به سال ۱۹۲۲)، به احترام و پاس داشت مقام او، ارتباط تلفنی بر روی شبکه وسیعی که شامل هفده میلیون تلفن بود به مدت یک دقیقه قطع شد.

پس از گراهام بل افراد بسیاری برای ارتقاء و تکامل این اختراع کوشیدند تا به شکلی که اکنون در دسترس ماست درآید و چه خوب است که مردمان  همواره قدردان این تلاش‌ها باشند.

نظرات بسته شده است.