دنیای تکنولوژی | آخرین اخبار تکنولوژی

دریچه تاریخ: اپل 42 ساله شد

در تاریخ 1 آوریل سال 1976، یکی از با نفوذترین و قدرتمندترین کمپانی‌های فناوری متولد شد، درست 42 سال قبل استیو جابز، استیو وزنیاک و رونالد وین، در گاراژ خانه‌ی استیو جابز که در لوس آلتوس، کالیفرنیا واقع شده، اپل را تاسیس کردند.

Apple Iاولین محصول اپل به نام Apple I توسط وزنیاک اختراع و در جولای سال 1976 با قیمت 666.66 دلار وارد قفسه فروشگاه‌ها شد. حال که 42 سال از آن زمان می‌گذرد اپل به قدرتی بدل گشته است که تمامی کمپانی‌های بزرگ و کوچک دنباله‌روی آن هستند. اما با این حال بدست آوردن جایگاه فعلی برای اپل راحت نبوده و این کمپانی در این راه سختی‌های بسیاری را متحمل شده است.

جالب است که این کمپانی با دو استیو ( جابز و وزنیاک) کار خود را آغاز کرد! هرچند که بعد از مدتی استیو وزنیاک به صورت کامل از اپل جدا شد و استیو جابز نیز سال 2011 در گذشت.

اپل با چند محصول متفاوت توانست مسیر تولید دستگاه‌ها را تغییر دهد. این کمپانی در زمانی که مردم به سی‌دی ها دل خوش بودند، آیپاد انقلابی را معرفی کرد و بعد از آن نیز با رونمایی از آیفون، انفجاری در بازار گوشی‌های هوشمند به وجود آورد. اما با این حال کار این کمپانی با معرفی این دو دستگاه به پایان نرسید تا اینکه آیپد را نیز به دسته محصولات خاص خود اضافه کرد.

اپل یکی از کمپانی‌های اصیل دره سیلیکون است. ما از یک گاراژ شروع کردیم و هر دوی ما، من و وزنیاک در دره سیلیکون رشد یافتیم. الگوی ما هیولت پاکارد بود و من حدس می‌زنم این چیزی بود که ما فکر می‌کردیم. استیو جابز

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع phonearena
مطالب مرتبط

نظرات بسته شده است.