دیجی10: با برترین کشورهای تولیدکننده‌ی الماس آشنا شوید

الماس‌ها به شدت گران‌بها هستند و از همین رو بسیاری از مواقع به طور غیر قانونی خرید و فروش می‌شوند. منبع این سنگ‌های ارزشمند بیشتر آفریقا و آمریکای لاتین است. در ادامه لیستی از برترین کشورهای تولید کننده‌ی الماس برای‌تان تهیه کرده‌ایم.

10 – برزیل

برزیل کشوری در جنوب آمریکاست و حدود 0.5 درصد از تولید الماس بین‌المللی را در دست دارد.

9 – نامیبیا

نامیبیا به خاطر صحرای کالاهاری‌اش که استفاده‌های گوناگونی برای مردم این کشور دارد شناخته شده است. این کشور حدود 3% بازار تولید الماس بین‌المللی را در دست دارد.

8 – آنگولا

آنگولا بیشترین درآمد خود را از طریق تولید الماس و محصولات نفتی دارد و در واقع حدود 60% از درآمدش از این راه است.

7 – آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی به دلیل جاذبه‌های مختلفش، یکی از پربازدیدترین کشورهاست، درآمد این کشور عمدتاً بر پایه‌ی الماس تأمین می‌شود.

6 – استرالیا

استرالیا به دلیل صادراتش که شامل محصولات کشاورزی، پشم، گندم و مواد معدنی می‌شود یکی از کشورهای ثروتمند تلقی می‌شود. استرالیا همچنین مسئول13% درصد تولید الماس در بازار جهانی است.

5 – بوتسوانا

نیمی از بزرگ‌ترین کارخانه‌ی تولید الماس این کشور در اختیار دولت است. این شرکت حدود 40% از درآمد این کشور و 20% از بازار الماس جهانی را تأمین می‌کند.

4 – روسیه

اقتصاد روسیه بیشتر تحت‌تأثیر تولیدات نفتی و الماس این کشور است. روسیه22% از تولید الماس بازارهای جهانی را در عهده دارد.

3 – کونگو

مردم این کشور جزء مردم فقیر دنیا هستند، با این حال کونگو پر از منابع الماس است. این کشور 19٪ از الماس بازار بین‌المللی را تأمین می‌کند اما این میزان به میزان حفاری معدن‌ها در این کشور بستگی دارد.

2 – کانادا

کانادا یکی از کشورهایی است علیرغم قرار گرفتنش در آمریکای شمالی ، الماس زیادی تولید می‌کند.

1 – غنا

غنا کشوری در آفریقاست که اقتصادش بیشتر تحت تأثیر مواد معدنی صنعتی و نفت و گاز است. غنا یکی از صادر کننده‌های بزرگ کاکائو نیز می‌باشد. الماس و طلا یکی از منابع اصلی درآمد این کشور است.

 

لینک کوتاه http://bit.ly/2Nugnq8

تبلیغات

به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در هنگام ارسال دیدگاه، آواتار ها به صورت خودکار و تصادفی انتخاب می‌شوند.

مطالب مرتبط