آی پینز

دیجی10: اختراعاتی که دنیا را تغییر دادند

تغییر اتفاقی اجتناب ناپذیر است. گاهی اوقات تغییراتی که در دنیا اتفاق می‌افتند جزئی بوده و تاثیر کمی دارند و گاهی اوقات موجب دوره و عصر جدیدی از زندگی می‌شوند. در ادامه قصد داریم تا شما را با برترین اختراعاتی که دنیا را تغییر دادند آشنا کنیم.

10-اینترنت

دیجی10: اختراعاتی که دنیا را تغییر دادندچند سال پیش که اینترنت آمد کسی فکر نمی‌کرد که بشود وقتی به راحتی روی مبل خانه‌ات نشسته‌ای با آن سوی دنیا ارتباط داشته باشی. اینترنت از آن اختراعاتی است که خیلی رویایی به نظر می‌آمد اما خوشبختانه با آمدنش دنیا را برای همیشه تغییر داده است.

9-دوربین

دیجی10: اختراعاتی که دنیا را تغییر دادنددوربین یکی از بهترین اتفاقات این دنیاست، چرا که هیچکس آنقدر حافظه‌ی خوبی ندارد تا جزئیات خیلی کوچک هم یادش بماند. به لطف دوربین‌ها، میشود یک لحظه را برای سال‌ها ابدی کرد.

8-چرخ

دیجی10: اختراعاتی که دنیا را تغییر دادندشاید فکر کنید چرخ آنقدرها اختراعی که دنیا را تکان بدهد نبوده، اما عصر هجر را به یاد بیاورید که مردم به صورت دستی اشیاء سنگین‌شان را جابه جا می‌کردند. یا تا به حال فکر کرده‌اید که مثلا اهرام چطور ساخته شده‌اند؟ مسلما چرخ‌ها نقش حیاتی‌ای در ساخت بناها داشته‌اند. بجز این چرخ‌ها نقطه‌ی آغازی برای اختراع وسیله‌های نقلیه‌ی گوناگون نیز بوده‌اند.

7-موبایل‎ها

دیجی10: اختراعاتی که دنیا را تغییر دادندتلفن‌ها به طور کلی اختراعات بزرگی هستند چون باعث شدند با یک دستگاه و یک مقدار سیم بشود با هرکجایی که می‌خواهیم ارتباط برقرار کنیم و چون دنیا همینطور روبه پیشرفت می‌رود، گوشی‌های موبایل کار را برای ما آسان‌تر کردند. موبایل‌ها در ابتدا فقط همان کار تلفن را انجام می‌دادند اما امروزه  یک ابزار کامل هستند که می‌شود با آنها کارهای مهم و گوناگونی انجام داد.

6-یخچال

دیجی10: اختراعاتی که دنیا را تغییر دادنداگر شکمو باشید حتما قدردان تمام اختراعات مربوط به غذا هستید! شاید یخچال‌ها را دست کم بگیرید که احتمالا دلیلش این است که شما در عصری که برای غذا به شکار می‌رفتند و فقط چند روز می‌شد غذا را نگه داشت به دنیا نیامده‌اید.

5-برق

دیجی10: اختراعاتی که دنیا را تغییر دادندلازم به گفتن نیست که برق همواره در صدر اختراعات دنیا باقی خواهد ماند. البته شاید بتوان گفت برق اختراع نشد، بلکه کشف شد اما مثل چرخ و حتی حیاتی‌تر از آن، برق هم پایه‌ی بسیاری از اختراعات دیگر است.

4-هواپیما

دیجی10: اختراعاتی که دنیا را تغییر دادندبه این فکر کرده اید که در گذشته مردم چطور کشور گردی کرده و مسافت‌های طولانی را می پیمودند؟ البته که کاری نشدنی نبود، اما روزها و ماه‌ها به طول می‌انجامید. به لطف هواپیماها این گونه سفرها امروزه کوتاه‌تر، آسان‌تر و جالب‌تر شده‌اند.

3-وسایل نقلیه

دیجی10: اختراعاتی که دنیا را تغییر دادندماشین‌ها، کامیون‌ها، اتوبوس‌ها و غیره هم به خوبی هواپیما هستند، درست است که سرعت‌شان یکی نیست و پرواز هم نمی‌کنند، اما بسیار مناسب سفرهای زمینی هستند. ماشین‌ها باعث شده‌اند تا به راحتی مسافت‌های مختلفی را بپیمایید و اگر به ترافیک نخورید، سروقت به مقصد برسید!

2-خودکار و کاغذ

دیجی10: اختراعاتی که دنیا را تغییر دادندشاید به اهمیت کاغذ و خودکار توجهی نشود، اما اگر نبودند چطور می‌توانستیم علم، دانش و تاریخ را به نسل بعدی انتقال بدهیم. البته که اینترنت جای خودش را دارد، اما این چیزی از اهمیت قلم و کاغذ کم نمی‌کند چرا که همچنان نتوانسته آنها را محو کند.

1-شبکه‌های اجتماعی

دیجی10: اختراعاتی که دنیا را تغییر دادنداحتمالا انتظار دیدن این گزینه را در لیست داشتید. فرقی نمی‌کند از چه پلتفرمی استفاده می‌کنید، فیسبوک، توییتر، اینستاگرام و غیره اما بهترین نکته در مورد شبکه‌های اجتماعی این است که شما را به آدم‌های گوناگون، حتی کسانی که سالها پیش می‌شناخته‌اید، متصل می‌کند. با تمام محاسن، اما همیشه شبکه‌های اجتماعی مردم را از دنیای واقعی جدا کرده‌اند.

منبع topteny
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
نگا
نگا
1 سال قبل

ح