ده اپلیکیشنی که بیشترین مصرف باتری را دارند؛ فیسبوک کماکان در صدر

باتری تلفن همراهتان خیلی زود خالی می شود؟ از اپلیکیشن فیسبوک استفاده می کنید؟ این اپلیکیشن هنوز هم بزرگترین دشمن شارژ باتری شماست.

طبق نتایجی که از آخرین تحقیقات تیم نرم افزاری آواست (Avast) به دست آمده، اپلیکیشن فیسبوک بیشترین مصرف کننده‌ی شارژ باتری گوشی است. سایر محصولات این شرکت مثل اینستاگرام، Page Manager و پیام رسان فیسبوک نیز به ترتیب در رتبه های شش، نه و ده قرار دارند. به این ترتیب شرکت فیسبوک به تنهایی در صدر لیست کمپانی‌هایی قرار دارد که باتری گوشی را به سرعت مصرف می‌کنند.

به گفته‌ی گاگان سینگ (Gagan Singh) مدیرکل بخش موبایل شرکت آواست، هدف از انتشار این گزارش کمک به کاربران برای استفاده مدیریت شده از اپلیکیشن‌ها و بهبود عمر باتری دستگاهشان است.

آواست هر سه ماه یکبار گزارش مصرف باتری و انتقال اطلاعات اپلیکیشن‌ها را منتشر می‌کند. آواست این اطلاعات را از طریق رصد کردن دستگاه سه میلیون کاربر اندرویدی در سراسر دنیا انجام می‌دهد. البته تنها اپلیکیشن‌هایی مورد بررسی قرار می‌گیرند که از طریق مارکت گوگل پلی دانلود شده و حداقل روی 50 هزار دستگاه نصب شده باشند.

لیست 10 اپلیکیشنی که از لحاظ مصرف باتری و همچنین مصرف حجم اینترنت بیشترین تاثیر را بر دستگاه دارند بر پایه اپ‌هایی درست شده که از زمان روشن شدن گوشی به صورت اتوماتیک فعال شده و شروع به مصرف باتری و انتقال اطلاعات می کنند.

شارژ کم باتریهمانطور که گفته شد فیسبوک هنوز در رتبه‌ی اول قرار دارد. اپلیکیشن musical.ly که برای صدا گذاری روی ویدئوکلیپ ها از آن استفاده می‌شود نیز در رتبه‌ی دوم قرار دارد. این اپلیکیشن در مدت زمان دو ساعت باتری سامسونگ گلکسی S6 را کاملا خالی می‌کند. اما نکته‌ی نگران کننده‌تر در مورد این اپلیکیشن تماشای ویدئوکلیپ‌ها با آن است؛ تماشای 25 کلیپ در روز باعث می‌شود تا بیش از 3 گیگابایت در ماه از حجم اینترنت خود مصرف کنید.

اپلیکیشن تازه وارد دیگری که به این لیست راه پیدا کرده WhatsCall است، پیام رسان صوتی و تصویری‌ای که قرار است با اسکایپ رقابت کند و در رتبه‌ی چهارم این لیست قرار دارد. اپ خبرگزاری انگلیسی دیلی‌میل نیز در رتبه‌ی پنجم قرار گرفته است.

البته در این بین اتفاقات خوبی نیز افتاده و اپلیکیشن‌های واتس اپ، ساوند كلاود، وی چت، چت آن و BBC iPlayer که پیش از این جزو 10 اپلیکیشن پرمصرف بودند کارایی خود را در زمینه‌ی استفاده از باتری و دیتا بهبود داده و از این لیست خارج شده‌اند. در ادامه لیست کامل این ده اپلیکیشن را مشاهده می‌کنید:

  1. فیسبوک
  2. musical.ly
  3. گوگل Maps
  4. واتس کال
  5. دیلی‌میل آنلاین
  6. اینستاگرام
  7. Ynet
  8. BBM شرکت بلک بری
  9. فیسبوک Page manager
  10. پیام رسان Facebook Messenger
منبع The Economic Times
مطالب پیشنهادی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.