بازی زاراوان، یک رقیب ایرانی شایسته برای کلش آف کلنز! [مصاحبه اختصاصی دیجی رو]

در روزهایی که بازی‌های استراتژیک خارجی همچون کلش آف کلنز گوشی‌های همراه و دل میلیون‌ها کاربر را به تسخیر خود درآورده‌اند، سخت است که بتوان در کشورمان که به نوعی در این وادی حرفی برای گفتن ندارد، رقیبی برای آنها پیدا کرد. اما امروز می‌خواهیم در مورد یک بازی صحبت کنیم، یک رقیب و شاید هم یک جایگزین برای بازی‌های خارجی که اگر به آن پر و بال داده شود، می‌تواند در نقاط مختلف جهان حضور قدرتمندی از خود نشان دهد. زاراوان، یک بازی استراتژیک است که به دست توسعه دهندگان داخلی ساخته شده و روزهای اولیه معرفی خود را سپری می کند.

دیجی رو در نمایشگاه الکامپ 95 که چند روزی از برگزاری آن می‌گذرد، یک مصاحبه کوتاه اما پر محتوا با مدیر شرکت پارسنیپ، توسعه دهنده بازی زاراوان داشت، که به آن می پردازیم. پارسنیپ یک شرکت دانش بنیان خصوصی است که با هدف تولید بازی زاراوان شکل گرفته است. در ادامه خلاصه‌ای از گفتگوی مدیر این شرکت و توضیحات وی در رابطه با این بازی آمده است. با دیجی رو همراه باشید.

xaravan-1

یک سال قبل، شرکت پارسنیپ با تشکیل یک گروه کوچک و با هدف تولید بازی زاراوان و معرفی یک رقیب قدرتمند برای بازی‌های استراتژیک مانند کلش آف کلنز، شکل گرفت.

با اینکه می دانستیم این راه بسیار سخت خواهد بود، اما با تحقیقات در تاریخ و آوردن الگوهای بناهای گذشته و شخصت‌های ایرانی به زاراوان که در طول دوران گذشته بودند و در حال حاضر نامی از آنها نیست، این بازی را شکل دهیم. در این بازی شخصیت های قدیمی ایرانی مانند چمچوش، کاتافراکت حضور دارند و پارسنیپ در زاراوان آن‌ها را دوباره زنده کرده است.

در این بازی هیچ گونه کپی برداری از نمونه های خارجی صورت نگرفته و حتی موتور بازی سازی نیز توسط خود شرکت پارسنیپ طراحی و پیاده شده و تنها از کتابخانه‌های منبع باز استفاده شده است.

همچنین وی در ادامه افزود:

xaravan-3در مورد گیم پلی xaravan، اگر در نگاه اول بخواهیم در یک کلام بگویم، زاراوان یک بازی استراتژیک است. اما درون بازی نسبت به بازی‌های دیگر کاملا متفاوت است و در زاراوان انواع جنگ ها، جنگ میان قبایل، کیمیاگری و … گنجانده شده که کمتر در بازی های دیگر دیده می‌شود و تمامی الگوها و … به صورت تک به تک ثبت اختراع شده‌اند.

پارسنیپ به صورت کاملا خصوصی است و از هیچ ارگان و یا سازمانی حتی حمایت مالی نداشته اما در حال حاضر اسپانسر جذب کرده است.

زاراوان به زودی به صورت جهانی انتشار خواهد یافت و در حال حاضر در مارکت‌های ایرانی مانند کافه بازار قرار دارد. این بازی در نهایت برای تمامی پلتفرم های موبایل و دسکتاپ دردسترس خواهد بود و به زودی در اپ استور و گوگل پلی نیز منتشر خواهد شد.

این گفته‌ها، مختصری از صحبت‌های مدیر شرکت پارسنیپ بود، در ادامه شما می‌توایند این بازی را از طریق لینک زیر نصب کرده و از آن لذت ببرید و خودتان در مورد زاراوان قضاوت کنید.

وب سایت پارسنیپ

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
1 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها
هه
3 سال قبل

دانلودبرای کامپیوتربسیارسخته وای اواس هم که نداره