آی پینز

10 پیش بینی درباره 10 سال آینده که باور نمی کنید!

در طی ده سال گذشته تغییرات زیادی در صنعت فناوری رخ داد. شروع ماموریت‌های جدید کاوش در مریخ، عرضه تجاری خودروهای خودران و ثبت اولین تصویر از سیاه چاله نمونه‌ای از تحولات و دستاوردهای ده سال اخیر بوده است. و در دهه‌ی آینده نیز شاهد تغییرات باورنکردنی در عرصه‌های مختلف خواهیم بود.

پیش‌بینی‌ها درباره‌ی آنچه در ده سال آینده اتفاق می‌افتد حاصل ترکیبی از پیش‌بینی‌های اقتصادی و نتایج علمی برخی از کارشناسان و متخصصان برجسته دنیا و همچنین پروژه‌هایی است که توسط مخترعان به اجرا درآمده‌اند. این رویدادها به احتمال زیاد در طی ده سال آینده رخ خواهند داد. به همین منظور در این مقاله، به ذکر فهرستی از پیش‌بینی‌هایی که کارشناسان درباره ده سال آینده داشته‌اند می‌پردازیم. با دیجی رو همراه باشید.

2020: ماشین‌های ذهن‌خوان تولید می‌شود10 پیش‌بینی درباره 10 سال آینده

تولید ماشین‌هایی که ذهن انسان را بخوانند چیزی فراتر از تصور ما و بیشتر شبیه یک رمان علمی_ تخیلی به نظر می‌رسد اما اگر دانشمندان طبق برنامه طرح‌ریزی شده خود عمل کنند باید ظرف 12 ماه آینده منتظر معرفی اولین ماشین‌های تله‌پاتی یا ذهن‌خوان باشیم. در سال 2010، گروهی از دانشمندان ژاپنی از چنین طرحی پرده برداشتند و سال 2020 را زمان معرفی و عرضه این نوع ماشین‌ها اعلام کردند. به گفته‌ی آن‌ها، این ماشین‌ها می‌توانند ذهن شما را بخوانند و افکار شما را به پیام‌های متنی تبدیل کنند.

از آن زمان تا کنون، دانشمندان پیشرفت‌های چشمگیر و باورنکردنی در عرصه فناوری و هوش مصنوعی داشته‌اند. تیمی از دانشمندان ژاپنی فناوری را توسعه داده‌اند که می‌تواند فعالیت مغز را رمزگشایی کرده و تصویری دقیق از افکار انسان ارائه دهد. گذشته از این، دانشمندان دانشگاه کارنگی ملون هم در حال حاضر دستگاهی ساخته‌اند که سیگنال‌های مغز را کاوش کرده و از آنها برای خواندن افکار و ذهن شما استفاده می‌کند. آن‌ها ادعا می کنند که این دستگاه 87٪ مواقع افکار شما را دقیق حدس می‌زند.

می‌توان گفت که تا رسیدن این دستگاه‌ها به تولید انبوه و عرضه‌ی آن‌ها در فروشگاه‌ها چندین سال زمان لازم است اما اگر محققانی که روی این فناوری کار می‌کنند مرحله اول کار خود را تا سال آینده به اتمام برسانند در آینده نزدیک شاهد پیشرفتهای باورنکردنی در این زمینه خواهیم بود که اختراعاتی فوق‌العاده را رقم زده و زندگی ما را دگرگون می‌کند.

2021: تولید انبوه ماشین‌های خودران آغاز می‌شود10 پیش‌بینی درباره 10 سال آینده

اگرچه ماشین‌های خودران در بازار وجود دارند اما هنوز فراگیر نشده و تنها در تعداد کمی از بازارهای جهان عرضه می‌شوند. این روزها داشتن یک ماشین خودران، کالای لوکسی است که می‌توان گفت فقط افراد ثروتمند می‌توانند به آن دست یابند اما این روند در سال 2021 تغییر خواهد کرد. چرا که شرکت چینی بایدو قصد دارد به تولید انبوه ماشین‌های خودران دست بزند و خیابان‌های پکن و شانگهای را مملو از این نوع ماشین‌ها کند و اگر موفقیت چین در تولید و استفاده از اتومبیلهای برقی را یک نشانه در نظر بگیریم می‌توان حدس زد که رونق و استفاده از این نوع ماشین‌های خودران در شرق نسبت به غرب شتاب بیشتری خواهد گرفت.

چین خرید ماشین‌های برقی را تقریبا به یک ضرورت تبدیل کرده است. در بزرگترین شهرهای چین، افرادی که خودروی بنزینی بخرند باید حدود 14000 دلار برای دریافت پلاک خودرو بپردازند و همه اینها شهروندان چینی را وادار به خرید خودروی برقی می‌کند. این اتفاق باعث شده که در حال حاضر حدود 60 درصد  از فروش جهانی اتومبیل برقی در اختیار چین باشد. اگر بایدو بتواند توجه و حمایت دولت چین را جلب کند احتمالا استقبال گسترده‌ای از عرضه خودروهای خودران می‌شود و در نتیجه، اولین قدم‌ها به سوی شهرهای بدون راننده در سال 2021 برداشته خواهد شد.

2022: اولین هواپیماهای مجهز به انرژی خورشیدی عرضه خواهند شد 10 پیش‌بینی درباره 10 سال آینده

در سال 2022، شرکت هواپیمایی Eviation Aircraft قصد دارد اولین هواپیمای تجاری تمام برقی جهان را عرضه کند. این یک ایده علمی _تخیلی نیست. این شرکت  قبلاً از هواپیمای برقی خود رونمایی کرده و یک تیم از خلبانان در حال حاضر یک هواپیمای برقی را در جهان به گردش در آورده‌اند. اما در سال 2022، هواپیماهای برقی که با پنل‌های خورشیدی شارژ می شوند گزینه اصلی برای پرواز خواهند بود.

نروژ پیش از این قول داده بود كه تا سال 2023 از این هواپیماهای برقی استفاده كند و قصد دارد تا سال 2025 اولین فرودگاه جهان که به منابع انرژی تجدید‌پذیر متکی است را افتتاح کند. هواپیماهای آینده حتی ممکن است هزینه کمتری برای شرکت‌ها داشته باند. به گفته‌ی شرکت Eviation Aircraft برای یک طی سفری با مسافت 100 مایل با هواپیمای برقی به صرف فقط 8 دلار برای انرژی نیاز خواهیم داشت که در مقایسه با 400 دلار سوخت مورد نیاز یک هواپیمای گازسوز برای همان سفر بسیار ارزانتر است.

2023: رشد اقتصادی جهان کاهش می‌یابد10 پیش‌بینی درباره 10 سال آینده

امریکا طولانی‌ترین دوره رشد اقتصادی تاریخ را سپری می‌کند اما آیا این وضعیت همیشه پایدار خواهد بود. خیر. چرا که دیر یا زود، این کشور ممکن است وارد دوره رکود شود و اگر پیش‌بینی شورای سیاست‌گذاری تجارت جهانی درست باشد این کشور سخت ترین روزها را در سال 2023 تجربه می‌کند. آن‌ها پیش بینی کرده‌اند که رشد اقتصادی این کشور کاهش یافته و حتی بعد از سال 2023 دوباره به این زودی‌ها به اوج بازنمی‌گردد. با این اتفاق، بدهی روزافزون امریکا به خطری بزرگ و بزرگتر برای اقتصاد جهانی تبدیل می شود و کشورهایی در بازارهای نوظهور پیدا می‌شوند که از عهده‌ی پرداخت بدهی‌های خود برنمی‌آیند. این رکود، نه تنها به کاهش رشد جهانی منجر خواهد شد بلکه باعث تغییراتی در روند بازار می‌شود. بر این اساس پیش‌بینی می‌شود که برخی کشورهای آسیای شرقی مانند هند، ویتنام، فیلیپین و حتی چین از این فرصت و کاهش رشد اقتصادی امریکا استفاده کرده و از جنگ تجاری جان سالم به در ببرند.

2024: اولین ماموریت انسان به مریخ انجام می‌شود10 پیش‌بینی درباره 10 سال آینده

در سال 2024 اولین سفر انسان به سیاره مریخ صورت می‌گیرد. در همین سال، قرار است برنامه‌ی سفر به مریخ ایلان ماسک انجام شده و شرکت هواپیمایی اسپیس ایکس ایلان ماسک اولین موشک‌های خود را به مریخ بفرستد و حتی اگر برنامه ایلان ماسک با موفقیت همراه نباشد در نهایت یک نفر به این سیاره قدم خواهد گذاشت.

در سال 2024، مدارهای زمین و مریخ به شکلی قرار می‌گیرند که می‌توان راحت‌ترین سفر بین سیاره‌ای را تجربه کرد؛ بنابراین می‌توان با اطمینان گفت هرکسی که فکر سفر به مریخ را در سر دارد، از این فرصت استفاده خواهد کرد. انتظار می‌رود که اولین سفر به مریخ به دست یک شرکت خصوصی انجام شود. در حال حاضر، بزرگترین مأموریتی که ناسا برای سال 2024 تدارک دیده سفر انسان به ماه است. این بدان معنی است که می‌توان انتظار داشت شرکت‌های خصوصی در قدم گذاشتن به سیاره سوم (سیاره‌ای غیر از زمین و ماه)، نهادهای دولتی را پشت سر گذاشته و شکست دهند.

2025: دانشمندان قابلیت بازسازی مغز را خواهند داشت

10 پیش‌بینی درباره 10 سال آینده
در سال 2013، دولت ایالات متحده از طرح BRAIN پرده برداشت: طرحی برای اسکن و تحلیل فعالیت‌های درون مغز انسان تا سال 2025. وقتی این پروژه به سال پایانی خود برسد دانشمندان فعالیتی به جز تحلیل هم انجام می‌دهند. آن‌ها از هر آنچه در مورد ذهن انسان آموخته اند استفاده می‌کنند تا نتایج نهایی را آزمایش کنند.

این تحقیق به دانشمندان امکان اسکن مغز انسان و شناسایی علل مشکلات سلامت روانی مانند اختلال استرس پس از سانحه (PTSD) و افسردگی کمک کند و اگر شرایط خوب پیش رود – حتی به متخصصان علوم اعصاب کمک می‌کند این مشکلات و بیماری‌ها را برطرف کنند. به جای صحبت کردن با یک درمانگر یا مصرف دارو دانشندان با داشتن دانش و شناختی کافی از علوم عصبی ورای سلامت روان می‌توانند مغز شما را دوباره احیا کرده و افسردگی افراد را برطرف کنند. گرچه این پیش بینی بسیار خوش بینانه است اما دانشمندان انتظار دارند با اسکن مغز انسان تا سال 2025 بتوانند سطح PTSD و اعتیاد را بسنجند.

2026: پزشکان روند پیری قلب انسان را به تاخیر می‌اندازند

10 پیش‌بینی درباره 10 سال آینده
بیماری های قلبی _عروقی هنوز هم علت اصلی مرگ و میر در ایالات متحده و در جهان به شمار می‌آیند. این بیماری بیش از هر چیزی دیگر بر طول عمر ما اثر می‌گذارد. هر چقدر هم که مواظب سلامتی خود باشیم نمی‌توانیم از روند پیر شدن قلب خود فرار کنیم یا دست کم تا سال 2026 قادر به انجام این کار نخواهیم بود.

موسسه سلولهای بنیادی هاروارد پیش‌بینی می‌کند که تا سال 2026، پژوهش‌های بالینی خود برای جلوگیری از روند پیری قلب انسان را به نتیجه برسانند. آنها پروتئینی کشف کرده‌اند که با تزریق روی موش‌های پیر می‌تواند ضخیم شدن دیواره‌های قلب آنها را کاهش دهد. این موسسه قصد دارد به زودی این آزمایش را روی انسان انجام دهد و این آزمایشات بالینی تا سال 2026 به پایان می‌رسد. اگر آزمایشات با موفقیت انجام شود یکی از بزرگترین موانع جاودانگی انسان از سر راه برداشته می‌شود.

آینده‌نگری به نام ری کورزویل نیز مدتها قبل پیش‌بینی کرد که تا سال 2029 پیشرفت های فناوری پزشکی باعث می‌شود هر ساله، یک سال بر امید به زندگی ما اضافه شود. اگر تحقیق بالا به نتیجه برسد شاید پیش‌بینی او هم درست از آب درآید.

2027: کشورهای در حال توسعه بر اقتصاد امریکا غلبه می‌کنند10 پیش‌بینی درباره 10 سال آینده

در حال حاضر جهان تغییر و تحولاتی باورنکردنی را تجربه می‌کند. برخی کشورهای در حال توسعه با چنان سرعتی رشد می‌کنند که به نظر می‌رسد روزی شاهد تغییر عمده ای در توازن جهانی قدرت خواهیم بود.

به گفته گلدمن ساکس، این اتفاق اجتناب‌ناپذیر بوده و بین سالهای 2026 تا 2027 اتفاق می افتد. آن‌ها پیش‌بینی می‌کنند که تا سال 2026 چین به عنوان بزرگترین اقتصاد جهان بر ایالات متحده غلبه کند. اما تغییر قدرت با چین متوقف نخواهد شد. بازارهای مهم دیگر در حال ظهور با آنها همراه هستند.

آنها معتقدند که تا سال 2027، کشورهای BRIC یعنی برزیل، روسیه، هند و چین، جمعا تولید ناخالص داخلی بالاتری  نسبت به کشورهای جی 7 – کانادا، فرانسه، آلمان، ایتالیا، ژاپن، انگلیس و ایالات متحده خواهند داشت. برای اولین بار از زمان دوران مصر به بعد خواهیم دید که توازن قدرت جهانی از نیمکره غربی به سمت نیمکره شرقی تغییر جهت می‌دهد_ تغییری که می‌تواند سرنوشت کل نژاد بشر را تحت تأثیر قرار دهد.

2028: دانشمندان به احیای گونه‌های منقرض شده دست می‌زنند10 پیش‌بینی درباره 10 سال آینده

پارک ژوراسیک برای همیشه فیلمی علمی-تخیلی باقی نمی‌ماند. دانشمندان بر این باورند که تا سال 2028 می‌توانند گونه‌های منقرض‌شده را احیا کنند. شاید حتی چندین سال دیگر هم باید صبر کرد تا بتوان دوباره نسل دایناسورهای غول پیکر و تایرانوسور رکس را احیا کرد اما پیشرفت‌ها در زمینه کلونینگ و مهندسی ژنتیک می‌تواند به بازگرداندن نسل حیواناتی مانند دودو که اخیراً در معرض انقراض قرار گرفته اند کمک کند. دانشمندان در حال حاضر روی چندین روش مختلف برای جلوگیری از انقراض کار می کنند.

برخی در تلاش‌اند تا از ماده ژنتیکی حیوانات در حال انقراض برای همسان‌سازی یا کلون استفاده کنند در حالی که برخی دیگر با استفاده از تکثیر انتخابی یا ترفندهای ژنتیکی سعی دارند تا از نزدیکترین نسل و خانواده‌های زنده آن‌ها این موجودات را تکثیر کنند. در ابتدا، شاید فقط چند تاگ دودو و ببر تاسمانی را در باغ وحش ببینیم اما در آینده، این فناوری می‌تواند به موفقیتهای بسیار باورنکردنی منجر شده و دری به روی تولد دوباره موجودات ماقبل تاریخ و احتمالاً حتی نئاندرتال‌ها و انسانهای اولیه باز کند.

2029: جمعیت جهانی به نقطه بحرانی می‌رسد10 پیش‌بینی درباره 10 سال آینده

طبق پیش‌بینی‌ها، جمعیت جهان تا پایان سال 2029 به 8.5 میلیارد نفر می‌رسد و هنگامی که چنین اتفاقی بیفتد جهان با مشکلات جدید و بزرگی مواجه خواهد شد. برخی دانشمندان معتقدند پایان دهه 20 میلادی به تغییراتی جدید در اولویت‌های انسان منجر خواهد شد. در آن زمان، ما به 50 درصد غذا و انرژی بیشتر از آنچه امروز مصرف می‌کنیم و 30 درصد آب شیرین بیشار نیاز داریم. در نتیجه، وقتی منابع ضروری ما کمیاب شود بشریت با بحران روبرو می‌شود. نبود غذا و آب به مشکل اصلی تبدیل خواهد شد و در سال 2029، بشریت تازه به درک این مسئله خواهد رسید که چقدر این مشکل حاد است.

جان بدینگتون ، مشاور علمی بریتانیا پیش‌بینی می‌کند:

“نابودی کامل نسل بشر رخ نمی‌دهد اما اگر برای حل مشکلات آینده تدبیری نیندیشیم وضع زندگی انسان‌ها در آینده نگران‌کننده خواهد بود

اگر به فکر حل مشکلات نباشیم دهه پیش رو می‌تواند به دوره جدید درگیری‌های جهانی منجر شود زیرا ملت‌ها بر سر زمینهای زراعی و آب به جنگ و درگیری می‌پردازند. به هر روی اگر از الان برای حل مضلات و کمبودهای آینده چاره‌ای پیدا نکنیم سالهای 2030 تا 2039 سرآغاز یک دوره جنگ خواهد بود.

منبع listverse
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
35 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جمشید
جمشید
3 سال قبل

عالی بود ممنون از زحماتتون

امامعلی
امامعلی
3 سال قبل

با سلام ودرود . پیشنهاد بنده این است که ضمن شناسایی بحرانهای پیش رو ی بشر در دهه هی پیش رو با استعانت از اندیشمندان راهکارهای مقابله با بحرانهای پیش رو را شناسایی و به دست اندرکاران اعلام نمایید

Michael
Michael
پاسخ به  امامعلی
3 سال قبل

سلام خانم بختیاری با تشکر از مقاله جذاب و علمیتان.من با اغلب این پیشرفتها تا پایان 2020موافقم منتها یک نکته کوچک رو متاسفانه در اغلب مقالات و موادد اینچنین حاشیه ای یا فراموش میشود و اونم در دست بودن محدود این فناوری و پیشرفتا هست در دست عده معدودی که به دوبخش کلی تقسیم میشه:نخست همون ثروت و اغلیت دزدی که منابع فناوری و نفوذ بسیار بالایی رو در اختیار داره و اصطلاحا مثل یک طوقه ریزش هرچی میاد رو مسئله.دوم هم عده کثیری از مردم همون کشور های به اصطلاح پیشرفته(اما در واقع سرمایه دار و در دست همون عده اول)هست که اونا مثلا مردم نروژ تایوان چین میتونن حتی در 2020 هم داشته باشن چون قدرتش به هر علت دارن.اما چرا نامی از اغلب افریقا و تقریبا دو سوم خاورمیانه و… نیست؟البته منظور در قدرت اکثریت مردم این کشورها از این تکنولوژیهای جدید هست.من با یک جمله بحث رو پایان بدم.عذرمیخوام طولانی شد”همین حالا که در این کشور ها اغلب جمعیت(نه همه)در ناز و شکوفایی و بشر میبرن و هر چی که کشف میشه یا به بازار میاد اولینش دست ایناس.کشور۶ایی هم هستن که در 1400 سال یا قبل تر به معنای واقعی کلمه (سعی در بقا)دارن.پس بیخیال تمام چیزا.بشریت با این وضع محکوم به نابودیست.حالا فقط اون بحران جمعیتی رو که 2050 به اوج خود می رسه و قطعا میتونه کره زمینو از مریخ هم بدتر کنه.دیگه…..بدرود

نازنین
نازنین
3 سال قبل

باسپاس ولی انگار کرونا رو فراموش کردید که کلا همه پیشگویی ها رو بهم زد فقط اینو بگم که مطمئنا عامل برتری چین بر کشورهای بزرگ فعلی صددرصد هست

دازای
دازای
پاسخ به  زهرا بختیاری
2 سال قبل

تا جایی که بنده میدونم پیشگوییه که واقعی نمیشه و پیش بینی چیزیه که بر پایه ی یه علم و استنبات هستش و قرار هست اتفاق بیوفته

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
پاسخ به  نازنین
3 سال قبل

بله با درست کردن و انتشار کرونا در جهان چین بایدم رشد کنه

یکتا
یکتا
پاسخ به  نازنین
2 سال قبل

دقیققا اتفاقا این از همه مهم تر بود

کوروش
کوروش
3 سال قبل

بسیار عالی

Weratok
Weratok
2 سال قبل

میگم تو سال ۲۰۲۱ زامبی ها هجوم نمیارن ؟ من منتظره زامبیاممم

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
پاسخ به  Weratok
2 سال قبل

میگم بری خودت رو به روان پزشک نشون بدی خیلی خوب میشه

LFC
LFC
پاسخ به  کاربران ناشناس
1 سال قبل

ببین درسته ک زامبی یه ساخته ذهنی و تخیلیه اما برو درمورد قارچ سرچماقی ک ب قارچ زامبی معروفه تحقیق کن این قارچ مغز حشره ها رو میخوره و اونا رو کنترل میکنه مثلا مغز یه ملخ یا حلزون و میخوره بعد اونا رو میبره ب جاهایی ک پرنده ها بیان بخورنش ک بتونه خودشو تو پرنده تکثیر کنه

ثنا
ثنا
پاسخ به  Weratok
2 سال قبل

من از مامانم پرستاره پ سیدم گفت والا این همه ما درس خوندیم همچنین اسمی نشنیدم می‌گفت اصلا تا حالا تو ایران وجود نداشته همین زامبی ها واقعا بعضی از حرف پیش گو ها اشتباه مثلاً گفتن تو همین سال ۲۰۲۱یه مرد روسی واکسنی میسازع ک همه میزنم بهزامبی تبدیل میشن والا ساخته شد واکسنه خالم زد هیچیش نشد حرفشو باور ندارم غیر منتطقیه اصلا اینا چرا برای ما تصمیم میگیرن
همه چی دست خداست ?همیشه همونو یاد کنید ?

مصطفی
مصطفی
پاسخ به  ثنا
1 سال قبل

سلام باور کنید همه چیز تولید و درست میشه مگه باور میکردین بل ی شیشه صحبت کنید اون هم تصویری همین که الان دستمون الان داریم استفاده میکنیم ۱۰سال پیش اگه می‌گفتیم برامون میخندیدن و میگفتن طرف دیوونه شده با ور کنید همه چیز در میاد حتی زامبی ها و خیلی خیلی بیشتر و بزرگتر از زامبی هم در میاد خیلی هم زود

علی الهی
علی الهی
پاسخ به  Weratok
2 سال قبل

متاسفانه زامبی ها شخصیت های هالیودی هستن که برای تخریب ذهن افراد نسبت به مسلمانان به خصوص شیعیان طراحی است الان در غرب گاهی هم در شرق مردم فکر میکنند که ما مسلمانان زامبی صفت هستیم . اگر منتظر این شخصیت های تخیلی هستین باید بگم طرح های دشمنان حتی روی خودمان هم تاسیر گذاشته . به درود

LFC
LFC
پاسخ به  علی الهی
1 سال قبل

کتاب دفاعیم حتما رو تو تاثیر گذاشته😐😹 از لحاظ علمی ویروس زامبی قابل ساخت و رشد هستش برو درمورد قارچ سرچماقی ک ب قارچ زامبی معروفه تحقیق کن این قارچ فقد رو حشرات و بعضی حیوانات اثر میکنه و مغز اونا رو میخوره و کنترلشون میکنه مثلا مغز ی ملخ و میخوره بعد اونو میبره رو پرتگاه تا ی پرنده بیاد بخورتش بعد خودشو تو بدن پرنده تکثیر میکنه جالب اینه ک اون ملخه هم نمیمیره فقد رو بدن خودش کنترلی نداره دیقا مثه زامبی

ماناپوامناد
ماناپوامناد
پاسخ به  Weratok
1 سال قبل

نه بابا در سال ۲۰۲۱ چین امریکا رو میگیره من این پیش بینی رو چند جا دیدم از پیشگو های معروف

LFC
LFC
پاسخ به  Weratok
1 سال قبل

جررر حتما گیمری😹

آنیتا
آنیتا
پاسخ به  Weratok
1 ماه قبل

ما الان ۲۰۲۳ هستیم و ۴ تا زامبی بر اثر نمک حمام یه نوع مواد مخدر تو آمریکا دیده شده

raya
raya
2 سال قبل

بازسازی قلب و احیای منقرض شده ها خیلی حالب بود تا الان که کلی فیلم ساخته شده ببینیم تا 2030 چی میشه به نطرم عالی بود

ثنا
ثنا
2 سال قبل

من از مامانم پرستاره پ سیدم گفت والا این همه ما درس خوندیم همچنین اسمی نشنیدم می‌گفت اصلا تا حالا تو ایران وجود نداشته همین زامبی ها واقعا بعضی از حرف پیش گو ها اشتباه مثلاً گفتن تو همین سال ۲۰۲۱یه مرد روسی واکسنی میسازع ک همه میزنم بهزامبی تبدیل میشن والا ساخته شد واکسنه خالم زد هیچیش نشد حرفشو باور ندارم غیر منتطقیه اصلا اینا چرا برای ما تصمیم میگیرن
همه چی دست خداست ?همیشه همونو یاد کنید ?

مهدی
مهدی
2 سال قبل

سلام
نمیدونم چرا ولی من بعضی وقت ها حس می کنم این صحنه رو جایی دیدم
یا بعضی وقتا یه فکری به سرم میزنه که آینده این جوری میشه و بعد از مدتی اون اتفاق می افته
بهتره بگم من آینده رو حداکثر 10 روز بعد رو میتونم پیش بینی کنم

مهدی
مهدی
2 سال قبل

بنظرم این نعمت الهی هستش که میتونم آینده رو ببینم

نیکا
نیکا
2 سال قبل

یا خدا ۱۰ سال دیگر چه اتفاقی میافتد

امید
امید
پاسخ به  نیکا
1 سال قبل

سلام
همش یک مشت مزخرف بود

Anita
Anita
2 سال قبل

الان سال ۲۰۲۱ ولی الان هیچ کودومی که این ها رو گفتید تولید نشده ولی بازم مرسی

ماناپوا
ماناپوا
1 سال قبل

به نظر من همش دوروغه

مصطفی
مصطفی
1 سال قبل

باور کنید خیلی خیلی بیشتر و بزرگتر از زامبی ها هم در میاد

رسول
رسول
پاسخ به  مصطفی
1 سال قبل

بله پس فکر کردید تمام این چیز ها زمینه برای ما الکی به نمایش گذاشته شده دارن روان من تو برای مقابله با زامبی و موجودات فضایی را آماده میکنن

LFC
LFC
پاسخ به  رسول
1 سال قبل

اگ مسلمونی پس ب روز قیامتم اعتقاد داری ب نظرم خدا ک نمیاد یهو بین ۱۰ یا ۱۱ میلیارد ادم زمینو اب کنه و کوه ها رو مثه پنبه کنه😐 وقتی روز قیامت میرسه ک انسان ها ب خاطر زامبی یا گرم شدن زمین یا هر چیز دیگ ای دارن از بین میرن پس چ زود چ دیر قطعا ویروسی چیزی میاد ک ما رو از بین ببره

یه کسی
یه کسی
1 سال قبل

فکر کنم باید سال 2028 خودکشی کنم

سامین
سامین
پاسخ به  یه کسی
1 سال قبل

??

ناشناس
ناشناس
1 سال قبل

ای کاش هیچوقت اینطوری نشه!!
من خیلی از این مدل زندگی بدم میاد.

Mahrad
Mahrad
1 سال قبل

چرت و پرت گوه تو این سایت نیست