روزهای سخت اپل به زودی به پایان می‌رسد

یک آنالیزگر برجسته در زمینه شرکت اپل، آقای “ming chi-kou”، معتقد است که روزهای سخت برای اپل به زودی به پایان خواهد رسید و شاهد اتفاق‌های خوبی‌ برای این شرکت در آینده نزدیک، خواهیم بود.

«مینگ چی-کو»، یکی از برجسته‌ترین محققین صاحب نظر در مورد شرکت اپل و بازار آن است که در گذشته به خوبی توانسته ویژگی‌ها و خصوصیات تلفن‌های هوشمند اپل را پیش از انتشار آن‌ها، پیش‌بینی کند.

در حالی که شاهد کاهش تقاضا برای جدیدترین نسخه سال گوشی آیفون هستیم و این اتفاق، نظریه‌هایی را در مورد افول اپل و پایین کشیده شدن آن از مرتبه بالای خود، شنیده می‌شود اما این آنالیزگر مجرب، نظر مخالفی دارد و فکر می‌کند که این تنها یک چالش موقت برای اپل است.

آقای چی-کو نظر خود را در یک تجمع گروه امنیتی این طور بیان کرد که کاهش تقاضا برای دستگاه‌های مبتنی بر سیستم‌‌عامل IOS، موضوعی موقت است و به زودی به پایان می‌رسد.

نظر آنالیزگر اپل در مورد میزان فروش آیفون در 2019

البته ایشان منکر کاهش تقاضا برای نسخه ۲۰۱۸ گوشی iPhone نشد و در تایید این اتفاق، پیش‌بینی خود مبنی بر کاهش فروش آیفون در بازار جین و بازارهای جهانی را به این شکل بیان کرد که احتمال می‌رو اپل موفق شود تا به میزان حداقل ۳۶ تا ۳۸ میلیون و حداکثر ۳۸ تا ۴۲ میلیون نسخه از آیفون را در سه ماه اول سال ۲۰۱۹ به فروش برساند.

این آنالیزگر معتقد است که اپل در ربع دوم سال ۲۰۱۹ میلادی (آوریل تا جون)، بتواند میزان فروش متفاوتی را ثبت کند به طوری که از ۳۴-۳۷ میلیون واحد کمینه تا ۳۶-۳۸ میلیون واحد بیشینه، فروش داشته باشد. فروش نزدیک به این مقدار، در صورت تحقق، بسیار بیشتر از پیش‌بینی‌های 《وال استریت》 است که میزان ۳۰ تا ۳۵ میلیون واحد را برای مدت مشابه، تخمین زده است.

اگر تخمین اخیر این آنالیزگر به مانند موارد مشابه سابق خود، صحت داشته باشد، پس از کاهش فروش ۲۹ درصدی اپل در سه ماه اول هر سال، شاهد کاهش به میزان ۱۴ درصد در ربع دوم سال خواهیم بود. پس از کم شدن میزان کاهش تقاضا در نیمه اول سال، شاهد بهبود عملکرد اپل در بازار خود در نیمه دوم سال ۲۰۱۹ میلادی نسبت به مدت مشابه سال قبل خواهیم بود. البته موفقیت اپل تنها به عملکرد این شرکت محدود نیست و پدیده‌هایی مانند نبرد تجاری میان ایالات متحده و چین را باید در نظر گرفت.

گزارش منتشر شده از سوی ما در تاریخ ۱۴ دسامبر ۲۰۱۸، رقم فروش ۱۹۰ میلیون واحد یا کم‌تر از آن را برای سال ۲۰۱۹، پیش‌بینی می‌کرد در حالی که پیش‌بینی مورد اتفاق، اکنون بر روی رقم ۱۶۰ تا ۱۸۰ میلیون واحد است که بسیار کم‌تر از مقدار گزارش شده در سال گذشته است. این کاهش مقدار تخمین شده بر سودآوری اپل و تامین کنندگان قطعات آیفون، تاثیر منفی گذاشته است.

با وجود اجماع بسیاری بر کاهش فروش آیفون، اما ما همچنان بر فروش قابل قبول محصول آیفون در سال ۲۰۱۹ امیدواریم و معتقدیم تا تاثیر جو صورت گرفته بر ارزش سهام اپل و دیگر شرکت‌های دخیل در ساخت آیفون، موقت بوده و عملکرد موفق اپل در پایان سال به این مسئله پایان دهد.
– مینگ چی-کو، آنالیزگر از مجموعه”TF International”

این آنالیزگر معروف، فروش ۱۸۸ تا ۱۹۲ میلیون واحد آیفون را در حالی برای تمام سال ۲۰۱۹، پیش‌بینی کرده است که اپل‌، دیگر گزارش عملکرد خود را به صورت فصلی منتشر نمی‌کند و این می‌تواند، تخمین دقیق و منطقی فروش آیفون را سخت کند.

منبع phonearena
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar