کمپانی TSMC به منظور تولید تراشه‌ی A12 آیفون های 2018، سامسونگ را کنار می‌زند!

همانطور که می‌دانید اپل طراحی و مهندسی تراشه‌های آیفون ها را خودش انجام می دهد، اما برای تولید انبوه همین تراشه‌ها، معمولا به کمپانی های دیگر نیاز دارد. به همین دلیل سامسونگ  و TSMC  با داشتن خط تولید گسترده، هر ساله از تولید کننده‌گان اصلی تراشه‌های اپل بوده‌اند.

امسال TSMC سامسونگ را پشت سر گذاشته و خط تولید تراشه‌های خود را به فناوری 7 نانومتری مجهز کرده است، در حالی که سامسونگ هنوز از فرایند 10 نانومتری استفاده می‌کند. از همین رو گفته شده تولید چیپست‌های A12 آیفون های 2018 تنها به کمپانی TSMC سپرده شده است. لازم به ذکر است در حال حاضر این کمپانی برای 40 مشتری دیگر نیز پردازنده های 7 نانومتری تولید می‌کند.

گزارش شده TSMC  قصد دارد همچنان فشار بر سامسونگ را حفظ کند و در تولید چیپست‌های 7 نانومتری، فناوری فرابنفش (EUV) را نیز به کار گیرد. همچنین این کمپانی در حال توسعه خط تولید تراشه‌های 5 و 3 نانومتری هم می‌باشد! انتظار می‌رود در سال 2019 شاهد بهره برداری از تکنولوژی 5 نانومتری باشیم و سال 2020 نیز استفاده از فرایند 3 نانومتری رواج پیدا کند.

چیپست A11 bionic اپل توسط TSMC ساخته شده و فرایند تولید آن 10 نانومتری است. اپل برای اولین بار در این تراشه رو به استفاده از 6 هسته پردازشی آورده که 2 هسته‌ی اصلی برای مدیریت عملیات های سنگین تدارک دیده شده است. از همین رو انتظار می رود با به کار گیری فرانید 7 نانومتری، چیپست Apple A12 بسیار سریعتر از A11 باشد.

لینک کوتاه http://bit.ly/2DgqDO8
منبع phonearena

به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آواتار ها به صورت خودکار و تصادفی انتخاب می‌شوند؛ شانس خودتون رو امتحان کنید! 😊

مطالب مرتبط