دیجی فکت: این 14 دانستنی‌ گوناگون را محال است باور کنید!

واقعیت چیزی است که بطور غیرقابل انکاری درست است و تایید شده و این دقیقا همان چیزی است که آن را جالب می‌کند؛ واقعی بودن! با دانستن این نکته می‌توانیم نتیجه گیری کنیم که بهترین واقعیت‌ها یا همان بهترین دانستنی‌ها آنهایی هستند که عجیب غریب‌اند و ما سخت می‌توانیم باورشان کنیم و در این پست دیجی رو دقیقا از همین دانستنی‌ها برایتان آماده کرده، پس با ما همراه باشید.

۱.پین‌های عابربانک

پین‌های عابر بانک قرار بود اول ۶ حرفی باشند. اما مخترع آن، آنها را ۴ حرفی کرد چون همسرش گفته بود که نمی‌تواند این همه رقم را به خاطر بسپارد!

۲. کبریت و فندک

شاید فکر می‌کنید که کبریت قبل از فندک اختراع شده است، نه؟ برای اینکه منطقی‌تر بنظر می‌رسد. اما این اشتباست. چرا که اول فندک اختراع شده و بعد کبریت!

۳. سوراخ قفل

تابحال فکر کرده‌اید که چرا پایین قفل‌ها یک سوراخ وجود دارد؟ خب باید گفت به این دلیل است که وقتی بیرون استفاده می‌شوند آب داخلش نماند و به همین خاطر است که قفل‌ها بر اثر باران زنگ زده نمی‌شوند  یا به دلیل هوای سرد یخ نمی‌زنند.

۴. حشرات تشک

در یک دورهٔ ۱۰ ساله یک تشک معمولی سایزش ۲ برابر می‌شود. آن هم به خاطر مدفوع و وزن خود حشراتی به نام مایت یا هیره است. پس سعی کنید زود به زود تشک‌هایتان را عوض کنید.

۵. اختراع تی شرت

تی شرت‌ها اولین بار در سال ۱۹۰۴ اختراع شدند و در اصل برای مردهای مجردی بودند که همسر ندارند و دوخت و دوز هم بلد نیستند!

۶. داروی کاکائویی

شیرکاکائو نوشیدنی‌ای است که ما امروزه به خاطر مزه‌اش از آن لذت می‌بریم. اما آیا می‌دانستید که در اصل توسط مخترع ایرلندی‌اش که یک پزشک بوده به عنوان دارو بفروش می‌رفته است؟

۷. جرم‌های حلقه

استفاده از حلقه می‌تواند غیربهداشتی‌تر از آنچه فکرش را می‌کنید باشد. جرم‌هایی که زیر حلقهٔ انگشتری‌تان زندگی می‌کنند می‌تواند برابر با کل جمعیت اروپا باشد، یعنی حدود ۷۳۰ میلیون!

۸. آناناس و نمک

شاید عجیب بنظر برسد، اما اضافه کردن نمک به آناناس مزه‌اش را شیرین‌تر می‌کند. این بار حتما امتحان کنید.

۹. میز دفتر

وقت آن رسیده که دستی بر سر و روی میزتان بکشید چراکه میزهای اداری به طور متوسط ۴۰۰ برابر یک توالت معمولی باکتری دارند.

۱۰. تخت‌های مرگبار

تخت‌ها از آنچه فکر می‌کنید کشنده‌ترند. فقط در آمریکا ۴۵۰ نفر به خاطر افتادن از روی تخت جانشان را از دست داده‌اند. وقتی می‌خوابید مراقب باشید.

۱۱. بارکدخوان‌ها

آیا می‌دانستید که بارکدخوان‌ها خطوط سفید را می‌خوانند نه سیاه را؟ بارکد خوانها اشعه‌های نور را بر روی بارکد منتشر می‌کنند و قسمت‌های سفید اشعه را برمی‌گردانند.

۱۲. ساخت M&M

آیا می‌دانستید که شکلات‌های ام اند ام در اصل برای سربازان جنگ جهانی دوم ساخته شدند؟ آنها ساخته شدند تا سربازها بتوانند با خیال راحت شکلات‌ها را حمل کنند و نگران آب شدن آنها نباشند.

۱۳. فامیلی باربی

باربی نه تنها فامیلی دارد بلکه اسم وسط هم دارد. اسم کامل او Barbara Millicent Roberts است.

۱۴. مرگ بر اثر مالاریا

میزان مرگ و میر بر اثر مالاریا رقم بزرگی را در بر می‌گیرد. باید بگوییم که چیزی حدود نیمی از انسان‌هایی که تابحال روی زمین زندگی کرده اند!

 

شما چه دانستنی عجیبی میدانید؟

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع .lifebuzz.
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها