استفاده از گوشی‌های هواوی و ZTE برای مقامات آمریکا ممنوع شد

رئیس جمهور ایالات متحده، مجوز صدور قانونی را امضا کرده که به موجب آن استفاده از دستگاه های ZTE و هواوی برای مقامات این کشور ممنوع خواهد شد. این ممنوعیت شامل تمامی دستگاه‌هایی است که به نحوی به اطلاعات کاربر دسترسی دارند و بر این اساس می‌توان گفت همه محصولات دو تولید کننده چینی را شامل خواهد شد. این سند همچنین بیان می کند که کارکنان دولت، شرکت‌ها، سازمان‌ها و پیمانکاران باید دستگاه‌های فعلی خود را که تولید ZTE یا هواوی است، کنار گذاشته و با یک دستگاه دیگر جایگزین کنند.

این قانون پس از معامله‌ای که بین ZTE و وزارت بازرگانی ایالات متحده آمریکا انجام شد، مطرح شده است. کمپانی چینی ZTE بالاخره پس از کش و قوس‌های فراوان و پرداخت جریمه های سنگین و همچنین جایگزین کردن هیئت مدیره خود، توانست به فعالیت خود در آمریکا ادامه دهد. پس از انجام این معامله، چندین تن از اعضای کنگره که مخالف چنین مصالحه‌ای بودند و همچنان ZTE را به عنوان یک تهدید در نظر می گرفتند، تصمیم گرفتند قانون منع استفاده از دستگاه‌های این شرکت به تصویب برسانند.

البته این قانون جدید تنها محصولات هواوی و ZTE را شامل نبوده و در فهرست ارائه شده نام سخت افزارهای ارتباطی و نظارت تصویری شرکت Hytera Communications، شرکت فناوری دیجیتال Hangzhou Hikvision و شرکت فناوری Dahua نیز که همگی چینی هستند، به چشم می خورد.

منبع gsmarena

مطالب مرتبط

به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.