ترامپ استفاده از تجهیزات چینی را ممنوع خواهد کرد! هواوی و ZTE در خطر!

در آمریکا برخی از تولیدکنندگان تلفن همراه مانندهواوی و زدتی ای توسط قانون گذاران به عنوان تهدیدی برای امنیت ملی به حساب می آیند. دولت آمریکا از پیش به متحدان خود هشدار داده بود که تجهیزات شبکه نسل 5 مربوط به کمپانی هواوی را در کشور خود توسعه ندهند. اکنون ترس اصلی آمریکا این است که اطلاعات محرمانه جمع آوری شده توسط هواوی و دیگر کمپانی ها به دولت کمونیستی چین فرستاده شوند.

با وجود انکار بنیانگذار و رئیس هواوی، این کمپانی در ماه گذشته توسط اداره دادگستری با سرقت اطلاعات تجاری اوپراتور تی موبایل متهم شد. تی موبایل اخیرا در یک دادخواست مدنی، مبلغی در حدود 4.8 میلیون دلار از یک متهم که قطعاتی از یک ربات از تی موبایل را دزدیده بود، به عنوان جریمه اخذ کرد. اکنون نیز کمپانی هواوی به خاطر دزدیدن تکنولوژی و اطلاعات شرکت تی موبایل متهم شده است.

رابطه بین آمریکا و چین تا حدودی به دلیل جنگ تجاری بین دو کشور و به علت حملات مداوم قانون گذاران آمریکایی به کمپانی هواوی بدتر شده است. گزارشی از یک مجله سیاسی بیان میکند که رئیس جمهور وقت آمریکا، دونالد ترامپ، قصد دارد تا یک دستور اجرایی را که استفاده از تجهیزات شبکه ای هر تولید کننده چینی را منع میکند، امضا کند. این دستور تا هفته آینده، درست قبل از نمایشگاه تجاری جهانی MWC در بارسلونا توسط دونالد ترامپ امضا می‌شود؛ نمایشگاه MWC از 25 فوریه برگزار میشود و تا 28 فوریه ادامه دارد.

با وجود تحریم تجاری هواوی توسط آمریکا، این کمپانی هنوز هم بهترین ارائه کننده تجهیزات شبکه در جهان است و اوپراتورهای همراه در سراسر جهان در حال پایه سازی نسل بعدی اینترنت خود، یعنی نسل 5 بر مبنای تجهیزات هواوی هستند. ترامپ نیز در این منظور از سایر کشورها خواسته است تا از دوستورات او پیروی کنند و خواسته های او را به انجام برسانند. علاوه بر هواوی، کمپانی زدتی ای نیز در تولید تجهیزات شبکه بسیار شاخص است و این کمپانی هم مانند هواوی از سال 2012 از سوی کنگره ملی آمریکا برای این کشور تهدیدی برای امنیت ملی محسوب می‌شود.

در چین نیز شرکت های مخابراطی با توجه به قانون، ملزم به کمک کردن دولت چین هستند؛ به همین دلیل است که دولت مردان آمریکا نسبت به تلفن ها و تجهیزات شبکه ای چینی نگرانی بسیار دارند. در ماه دسامبر سال قبل، یک بانک ژاپنی به همراه یک شرکت مخابراتی آلمانی تصمیم گرفتند تا تجهیزات شرکت هواوی را از شبکه های خود حذف کنند. این اقدامات، تماما خواسته های دونالد ترامپ در یک معامله تجاری خارجی بود.

منبع Phone Arena

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar