خرید کادوی ولنتاین و همه نکاتی که باید در این مورد بدانید

ولنتاین نزدیک است، این روز که به روز عشق هم معروف شده بهانه‌ای برای یادآوری محبت بین افراد است. این عشق و علاقه را می‌توان با جشن گرفتن یا خرید کادوی ولنتاین زنده نگه داشت و خاطرات زیبایی را به وجود آورد اما چه هدیه‌ای برای ولنتاین مناسب است؟ واقعیت این است که گل و شکلات و خرس عروسکی ایده‌هایی تکراری هستند و برای کسانی که می‌خواهند روز عشق را به یادماندنی‌تر برگزار کنند هدیه‌های مناسبی نیستند. هدف از خرید کادوی ولنتاین باید نشان دادن عشق و علاقه باشد، شما قرار است به جای همسر و نامزد خود تصمیم بگیرید و چیزی را که او را خوشحال می‌کند انتخاب کنید و در عین حال احساس رمانتیک و عاشقانه بین خود را نیز تقویت کنید. خرید کادوی ولنتاین نکته‌هایی ریز اما تعیین کننده دارد که در این مقاله از دیجی رو به آن‌ها خواهیم پرداخت تا شما با رعایت آن‌ها بتوانید بهترین هدیه را انتخاب کنید و ولنتاینی به یادماندنی داشته باشید.

 

نکات مهم برای خرید کادوی ولنتاین

اولین نکته برای خرید کادوی ولنتاین این است که از انتخاب چیزهایی که بیش از حد کاربردی هستند اجتناب کنید، چیزهایی را که بیشتر برای خودتان می‌پسندید و آرزوی خریدنش را دارید انتخاب نکنید، هدیه‌هایی که بدون فکر انتخاب شده‌اند نیز چیز مناسبی نیستند. مثلا اگر یه آقا، به عنوان هدیه ولنتاین به همسرش که تاکنون تجربه بازی‌های کامپیوتری را نداشته یک دستگاه PS4 هدیه بدهد قطعا دچار اشتباه شده است. همچنین یک دسته گل معمولی نمی‌تواند هدیه مناسبی برای ولنتاین باشد چون پشت آن هیچ فکر و ایده خاصی وجود ندارد. اما شما می‌توانید با کمی فکر و در نظر گرفتن نکاتی که در این مقاله بیان خواهیم کرد خرید کادوی ولنتاین را به بهترین شکل انجام دهید و هدیه‌ای انتخاب کنید که خسته کننده و قابل پیش بینی نباشد و همه عشق و علاقه شما را به طرف مقابل نشان دهد. این نکات مهم شامل موارد زیر است:

حتما روز ولنتاین را به نحوی جشن بگیرید

همان طور که گفتیم روز ولنتاین روز عشق است پس اگر کسی را دوست دارید و می‌خواهید این علاقه را به او ثابت کنید و رابطه خود را ادامه دهید حتما برگزاری روز ولنتاین را به نحوی مد نظر داشته باشید، حال فرقی نمی‌کند اگر یک هفته از آشنایی شما گذشته باشد و یا سی سال قبل ازدواج کرده باشید.

digiro 4759 600x360 - خرید کادوی ولنتاین و همه نکاتی که باید در این مورد بدانید

مراقب باشید هدیه اشتباهی انتخاب نکنید

خرید کادوی ولنتاین می‌تواند پیچیده باشد چون افراد می‌خواهند این روز را به شکل مناسبی برگزار کنند و بهترین چیز را به فرد مورد علاقه خود هدیه دهند اما گاهی این کار ممکن است باعث انتقال پیام اشتباه و حتی ترساندن طرف مقابل شما شود. قبل از این که برای خرید کادوی ولنتاین اقدام کنید حتما سطح و مرحله رابطه‌ای را که در آن قرار دارید در نظر بگیرید مثلا اگر فقط چند هفته از آشنایی شما می‌گذرد نباید سراغ هدیه‌های گران قیمت و لوکس بروید، در این مرحله چیزهای سرگرم کننده و خاطره انگیز مثل کارت‌هایی که نوشته‌های کنایی اما عاشقانه دارند می‌تواند بهترین انتخاب باشد. در مقابل اگر سال‌ها از ازدواج شما می‌گذرد یک هدیه ساده مثل همان کارت‌های بامزه نمی‌تواند گزینه مناسبی باشد و همسر شما قطعا انتظار چیزی بهتر و عاشقانه‌تر را از شما دارد.

digiro 4730 600x600 - خرید کادوی ولنتاین و همه نکاتی که باید در این مورد بدانید

اگر در روزهای اول آشنایی هستید: در این روزها شما باید به دنبال هدیه‌ای بامعنا و آینده نگر باشید که گران قیمت نباشد و شما را نیازمند و ملتمس نشان ندهد. از دادن هدیه‌های شخصی شده نیز اجتناب کنید مگر این که از وجود یک احساس مشترک بین خود و طرف مقابل مطمئن باشید.

اگر یک تا سه ماه از آشنایی شما می‌گذرد: برای زوج‌هایی که به تازگی رابطه خود را شروع کرده‌اند بهترین هدیه ولنتاین هدیه‌ای است که توجه و علاقه شما را به هم نشان دهد. چیزهایی مثل شکلات، شمع‌های معطر، لیوان‌هایی که روی خود نوشته‌های جالب دارند در این مرحله می‌تواند هدیه مناسبی برای ولنتاین باشد.

digiro 4735 600x600 - خرید کادوی ولنتاین و همه نکاتی که باید در این مورد بدانید

اگر سه تا شش ماه از آشنایی شما می‌گذرد: جواهرات به طور کلی هدیه خوبی برای روز ولنتاین است اما شما در این مرحله نباید ولخرجی کنید و سراغ چیزهای گران قیمت بروید. جواهرات بدلی ساده و شیک برای زوج‌هایی که تنها چند ماه از شروع رابطه آن‌ها می‌گذرد بهترین گزینه است.

اگر شش ماه تا یک سال از آشنایی شما می‌گذرد: در این مرحله شما می‌توانید به تدریج رابطه خود را جدی‌تر کنید و سراغ هدیه‌هایی بروید که لوکس‌تر و گران قیمت‌تر هستند، چیزهایی مثل جواهرات می‌توانند هدیه‌هایی شخصی و زیبا باشند که هر کسی آن‌ها را دوست دارد و می‌توانند نشانه تعهد شما به رابطه باشند.

digiro 4745 600x399 - خرید کادوی ولنتاین و همه نکاتی که باید در این مورد بدانید

باعث سرافکندگی همسرتان نشوید!

همه افراد به خصوص خانم‌ها درباره هدیه‌ای که در روز ولنتاین دریافت کرده‌اند با دوستان و همکاران خود صحبت می‌کنند و این صحبت و تبادل نظر می‌تواند باعث حسادت و رقابت و چشم و هم چشمی شود. بسیاری از اختلافات بین زوج‌ها از همین مقایسه‌ها ناشی می‌شود و شما باید هدیه‌ای برای طرف مقابل خود انتخاب کنید که باعث سرافکندگی او میان دوستان و همکارانش نشود. مثلا یک دستگاه بخور می‌تواند وسیله‌ای کاربردی و خوب برای هدیه دادن باشد اما همسر شما نمی‌تواند درباره این هدیه به دوستانش فخر بفروشد! بهتر است روز ولنتاین را طوری برگزار کنید و هدیه‌ای انتخاب کنید که همسر شما داستان‌های رمانتیک زیادی برای گفتن داشته باشد.

به چیزهایی که او دوست دارد فکر کنید

شما برای خرید کادوی ولنتاین باید علایق طرف مقابل خود را بشناسید. آیا او به عطر خاصی علاقمند است یا غذا خوردن در رستوران خاصی را دوست دارد؟ آیا او به مسافرت‌های کوتاه آخر هفته علاقمند است یا دوست دارد مناسبت‌های خاص را در کنار دوستان و فامیل بگذارند؟ آیا جواهرات، مورد علاقه او هستند و اگر این طور است سنگ و فلز محبوب او کدام است؟ این‌ها مواردی هستند که شما قبل از برنامه ریزی و خرید کادوی ولنتاین باید بشناسید و مطابق با آن تصمیم بگیرید تا انتخابی درست و مناسب داشته باشید.

digiro 4742 600x300 - خرید کادوی ولنتاین و همه نکاتی که باید در این مورد بدانید

به حرف‌هایی که می‌زند خوب گوش کنید

شما لزوما نباید همه چیز را از طرف مقابل خود بپرسید، گاهی پاسخ‌ها در اشاره‌های ریز عمدی یا غیرعمدی هستند که موقع صحبت‌های عادی به کار برده می‌شوند. معمولا خانم‌ها در چنین اشاراتی مهارت زیادی دارند و سعی می‌کنند به طور غیرمستقیم به طرف مقابل بفهمانند که چه علایقی دارند. اما در هر صورت فرقی نمی‌کند، اگر گوش شنوایی داشته باشید و برای طرف مقابل خود ارزش و اهمیت قائل باشید حتما این نشانه‌ها را درمی‌یابید و از این طریق می‌توانید چیزهایی را که مورد علاقه اوست بشناسید. این کار نه تنها خرید کادوی ولنتاین بلکه زندگی مشترک را نیز ساده‌تر خواهد کرد.

با دوستان و اعضای خانواده مشورت کنید

روش دیگری که با کمک آن می‌توانید خرید کادوی ولنتاین را ساده‌تر کنید، مشورت گرفتن از اطرافیان است. دوستان نزدیک، اعضای فامیل و کسانی که ارتباط نزدیکی با همسر یا نامزد شما دارند او را از بیش از شما می‌شناسند و به علایق او واقف هستند در نتیجه می‌توانند اطلاعات ارزشمندی در اختیار شما قرار دههند. البته به خاطر داشته باشید که برای این کار حتما سراغ افراد قابل اعتماد بروید که هم رازدار باشند و هم بتوان بر اساس گفته‌های آن‌ها تصمیم گرفت.

فقط روی قیمت متمرکز نباشید

اگرچه قیمت در خرید هر چیزی اهمیت دارد اما در خرید کادوی ولنتاین سعی کنید قیمت را به عنوان عامل اصلی و تعیین کننده در نظر نگیرید. شما قرار نیست برای خرید این هدیه همه پس انداز بانکی و یا کل حقوق یک ماه خود را خرج کنید اما اگر بهترین هدیه را پیدا کرده‌اید برای خرید آن خساست به خرج ندهید. این کار عشق و علاقه واقعی شما را نشان خواهد داد و برای همیشه در یاد و خاطره طرف مقابل باقی خواهد ماند. البته این نکته را هم فراموش نکنید که بسیاری از فروشگاه‌ها و برندهای معتبر به مناسبت روز ولنتاین تخفیف‌هایی عالی روی اجناس خود اعمال می‌کنند که خرید را برای شما ساده‌تر خواهد کرد.

digiro 4738 1 600x399 - خرید کادوی ولنتاین و همه نکاتی که باید در این مورد بدانید

قابل پیش بینی عمل نکنید

خرید شکلات، گل، خرس عروسکی، عطر و چیزهایی از این دست در روز ولنتاین تکراری و قابل پیش بینی است به خصوص اگر در طول سال نیز به مناسبت‌های مختلف چنین هدیه‌هایی خریده باشید. پس سعی کنید در این روز خاص قابل پیش بینی عمل نکنید و سعی کنید با یک انتخاب متفاوت، طرف مقابل خود را غافلگیر کنید. مطمئن باشید که این غافلگیری اثری بسیار مثبت روی ارتباط شما خواهد داشت چون نشان خواهد داد که شما واقعا برای این روز و مناسبت ارزش قائل بوده‌اید و برای آن برنامه ریزی کرده‌اید.

یک هدیه شخصی شده انتخاب کنید

انتخاب هدیه‌های شخصی و خاص برای روز ولنتاین ایده‌ای عالی است و این هدیه را به یک هدیه ماندگار و فراموش نشدنی تبدیل خواهد کرد. مثلا اگر قصد خرید یک دستبند یا گردنبند را دارید می‌توانید آن را به طور سفارشی و خاص تهیه کنید مثلا دستبندی که نام طرف مقابل روی آن حک شده باشد و یا گردنبندی که به شکل حروف اول نام‌های شما باشد یک هدیه سفارشی و شخصی شده است که می‌تواند بهترین هدیه برای روز ولنتاین باشد.

digiro 4750 600x339 - خرید کادوی ولنتاین و همه نکاتی که باید در این مورد بدانید

بودجه خود را هم در نظر بگیرید

اگرچه قیمت نباید عامل کلیدی در انتخاب هدیه ولنتاین باشد اما شما باید بودجه خود را نیز در انتخاب هدیه دخالت دهید. مخارج مهم زندگی همیشه در اولویت هستند و خرید کادوی ولنتاین نباید شما را ورشکست کند. بلکه شما باید متناسب با درآمد و پس اندازی که دارید هدیه انتخاب کنید، مطمئن باشید طرف مقابل شما نیز از دریافت هدیه‌ای که شما را تحت فشار قرار داده راضی نخواهد بود و ترجیح می‌دهد هدیه‌ای متناسب با موقعیت و درآمد شما دریافت کند.

اگر همسرتان از هدیه خوشش نیامد واکنش درستی داشته باشید

شما ممکن است تمام تلاش خود را برای خرید کادوی ولنتاین به کار بگیرید اما در نهایت نتوانید رضایت طرف مقابل خود را جلب کنید. اگر همسر شما به طور مستقیم یا غیرمستقیم این عدم رضایت خود را نشان داد سعی کنید واکنش درستی داشته باشید، حالت تدافعی به خودتان نگیرید، درصدد تلافی کردن نباشید و کینه به دل نگیرید، فقط سعی کنید متواضعانه برخورد کنید مثلا بگویید که تجربه و سلیقه خوبی در خرید هدیه ندارید و دفعه بعد هدیه بهتری انتخاب خواهید کرد. این جمله احساس خوبی در طرف مقابل شما ایجاد کرده و اشتباه شما را جبران خواهد کرد.

منبع HuffPost

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar