فلای تودی

شرکت ورایزن یاهو را به قیمت 5 میلیارد دلار می‎خرد

در گذشته در اخبار به استحضار شما رساندیم که شرکت ورایزن کسب و کار یاهو را به قیمت 3 میلیارد دلار خریداری خواهد کرد ولی حالا خبرهای جدیدی به گوش می‎رسد که نشان از معامله‎ای بزرگ دارند. گرچه هنوز این معامله قطعی نشده است و ممکن است به نتیجه نرسد، ولی افرادی که از آن آگاه هستند می‎گویند که شرکت ورایزن مزایده‎ی خرید شرکت یاهو را برنده شده است و در چند روز آینده خبر این خرید اعلام خواهد شد. قیمت شایعه شده برای این خرید 5 میلیارد دلار است، گرچه انجام این معامله شامل دارایی‎های فکری (intellectual property) یاهو نمی‎شود. پتنت‎های مهم یاهو در معامله‎ی جداگانه‎ای فروخته می‎شود که می‎تواند برای این شرکت چند صد میلیون دلار درآمد داشته باشد.

ورایزن، که AOL را سال گذشته به قیمت 4.4 میلیارد دلار خرید، به دنبال مطرح کردن خودش به عنوان یکی از فعالان مهم در بحث تبلیغات موبایل در کنار نام‎های بزرگ دیگری در این عرصه نظیر شرکت Alphabet، تحت مالکیت گوگل، و فیس‎بوک است. یاهو یکسری امتیازهای مبتنی بر وب دارد که محتوا و ابزار مفید برای کاربران موبایل ارائه می‎دهند.

به منظور برنده شدن در این مزایده، ورایزن اپراتور رقیب یعنی At&T را شکست داد. این شرکت به دنبال انجام این معامله یک افزایش 200 میلیونی در بازدیدکنندگان آنلاین مشاهده خواهد کرد. علاوه بر این، ورایزن بایستی قادر به دریافت داده‎های بیشتری باشد که به او اجازه خواهد داد تبلیغاتی که به مصرف‎کنندگان نشان خواهد داد طبق نیازهای آن‎ها باشد.

اگر این معامله صورت گیرد، ورایزن چندین برند را در اختیار گرفته است که در روزهای اولیه‎ی اینترنت، فوق‎العاده بزرگ بوده‎اند. میلیون‎ها کاربر برای آنلاین بودن از سرویس AOL استفاده‎ کرده‎اند و از طرف دیگر یاهو نیز زمانی موتور جستجوی برتر اینترنت بوده است. خرید یاهو بدون شک باعث بیکار شدن مدیرعامل بحث برانگیز این شرکت مریسا مایر خواهد شد. گرچه نیازی نیست که برای کمک به مدیرعامل یاهو مراسم خیریه‎ای برگزار شود چون یک چتر نجات طلایی یقینا حساب بانکی او را با یک مقدار عجیب پر خواهد کرد.

راجر انتنر تحلیل‎گر شرکت Recon Analytics LLC می‎‎گوید “خریداری که بتواند حداکثر استفاده از این دارایی‎ها را ببرد ظاهرا برنده شده است. هیچ‎کس نمی‎تواند نظیر ورایزن از کسب و کار یاهو بهره ببرد.”

منبع phonearena

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد