پس از سال‌ها ویدیویی از یک گوشی ویندوزفون با پشتیبانی از قلم سرفیس منتشر شد!

به تازگی ویدیوی جدیدی از گوشی هوشمند ویندوز فون به بیرون درز کرده که نشان می‌دهد مایکروسافت برای گوشی‌های سابق خود ایده‌هایی داشته که هیچگاه رنگ واقعیت به خود نگرفته‌اند. گوشی ویندوزفونی که در ویدیو دیده می‌شود، قابلیت پشتیبانی از قلم سرفیس را دارا است، قابلیتی که در نسخه نهایی این سری از گوشی‌ها به کار گرفته نشد. با اینکه دستگاه‌های مبتنی بر ویندوزفون شکست خورده و از دور خارج شده‌اند اما هنوز هم یکی از برندهای آن، یعنی سرفیس پرو فعال بوده و مشاهده پشتیبانی از قلم سرفیس در یک گوشی ویندوزفون، طرفداران این سیستم عامل را ذوق زده کرده است.

در حالی که مایکروسافت خط تولید گوشی‌های سری لومیا را متوقف کرده، اما بسیاری هنوز دوست دارند بدانند که این محصولات چه آینده‌ای می‌توانستند داشته باشند. ویدیوی اخیر هم برای پاسخ به این دسته از کاربران منتشر شده است. محصولی که در ویدیو مشاهده می‌شود، یک نسخه اولیه است و به همین دلیل از برخی مشکلات نرم افزاری رنج می‌برد که این مسئله کاملاً مشهود می‌باشد. همچنین به نظر می‌رسد این دستگاه از ویندوزفون 8.1 استفاده می‌کند. با توجه به اینکه ویندوز 10 موبایل نیز عرضه شده و در حال حاضر پشتیبانی مایکروسافت از این نسخه جدید نیز بسیار محدود شده، می‌توان نتیجه گرفت که این نسخه اولیه قدیمی بوده و هیچ سخت افزاری و نرم افزار جدیدی در آن وجود ندارد. از همین رو احتمال بسیار کمی وجود دارد که شاهد عرضه یک گوشی مبتنی بر ویندوز 10 موبایل با پشتیبانی از قلم سرفیس باشیم.

گوشی ویندوزفون با پشتیبانی از قلم سرفیس

با توجه به اینکه شایعه شده اپل قصد افزودن پشتیبانی از قلم الکترونیکی را به گوشی‌های آیفون خود دارد و سامسونگ هم هر ساله مدل جدیدتری از قلم استایلوس خود را معرفی می‌کند، مطمئناً دیدن یک گوشی ویندوزفون با چنین قابلیتی می‌توانست بسیار خوشحال کننده باشد. اما متأسفانه عملکرد ضعیف سیستم عامل ویندوزفون و استقبال نه چندان مناسب کاربران از آن، باعث شد تا چنین محصولی هیچگاه روانه بازار نشود.

مایکروسافت در چند سال گذشته تلاش زیادی کرد که توسعه دهندگان را تشویق به نوشتن برنامه برای پلتفرم ویندوزفون کند، اما عدم توجه کاربران به این سیستم عامل باعث شد تا توسعه دهندگان نیز روی خوشی به آن نشان ندهند. از همین رو مایکروسافت نیز در نهایت تصمیم گرفت تا به کل قید ویندوزفون را زده و به جای آن تمرکز خود را به عرضه اپلیکیشن‌های اختصاصی بر روی آی او اس و اندروید معطوف کند، تا جایی که حتی شخص بیل گیتس هم دیگر از گوشی‌های ویندوزفون استفاده نمی‌کند!

نظر شما در این مورد چیست؟ آیا از دوست داران ویندوزفون هستید؟ اگر پاسختان مثبت است، در این صورت آیا به نظر شما عرضه گوشی هوشمندی با قابلیت پشتیبانی از قلم سرفیس می‌توانست در بقای ویندوزفون تأثیرگذار بوده و سرنوشت دیگری را برای این سیستم عامل رقم بزند؟ نظرات خود را حتماً با ما و دیگر خوانندگان دیجی رو در میان بگذارید.

منبع techaeris
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها