ربات هوشمند فولکس واگن خودروهای برقی را پیدا کرده و آن‌ها را شارژ می‌کند!

خودورهای برقی چند سالی است که سروصدای زیادی به پا کرده‌اند و به نظر می‌رسد آینده صنعت متعلق به این ماشین‌ها خواهد بود و خودورهای بنزینی کم کم از رده خارج خواهند شد. البته فناوری تولید خودروهای برقی هنوز به تکامل و بلوغ کامل نرسیده و استفاده از این نوع وسایل نقلیه مشکلات خاص خود را دارد. یکی از این مشکلات، پیدا کردن محل شارژ خالی است تا بتوان خودرو را برای استفاده‌های بعدی آماده کرد. اما اگر پروژه جدید فولکس واگن به نتیجه برسد، ممکن است مشکل پیدا کردن جای شارژ برای همیشه حل شود و به جای اینکه شما دنبال آن باشید، شارژ خودرو شما و ماشین‌تان را پیدا کند! با دیجی رو همراه باشید.

روز پنجشنبه ، شرکت فولکس واگن از طرح مفهومی یک ربات شارژ سیار پرده‌برداری کرد که پس از پارک کردن خودرو در پارکینگ، به سراغ آن رفته و وسیله نقلیه برقی را شارژ می‌کند! این روبات قادر به برقراری ارتباط با اتومبیل بوده و به این وسیله می‌تواند بدون دخالت انسان، دریچه سوکت شارژر را باز کرده و با اتصال به خودرو عملیات شارژ را انجام دهد. دوربین‌ها، اسکنرهای لیزری و سنسورهای اولتراسونیک متعددی که بر روی این ربات شارژر تعبیه شده، این امکان را برای آن مهیا می‌کند که به راحتی و آزادانه در محیط حرکت کرده و از برخورد با موانع پرهیز کند.

ربات شارژ کننده خودرو

این روبات یک “منبع ذخیره انرژی سیار” (یک باتری بزرگ با ظرفیت 25 کیلووات ساعت) را با خود حمل کرده، آن را به ماشین متصل می‌کند و سپس به کارهای دیگر خود می‌رسد. هنگامی هم که عملیات شارژ به اتمام رسید، ربات باتری را جمع می‌کند و آن را به مقر اصلی ایستگاه شارژ باز می‌گرداند.

همان طور که اشاره کردیم، فولکس واگن مورد استفاده اصلی این روبات را در انواع پارکینگ‌های طبقاتی و زیرزمینی در نظر گرفته است. همچنین در صورت بزرگ بودن پارکینگ، تعدادی از این روبات‌ها به صورت همزمان می‌توانند مشغول به کار شده و خودروها را شارژ کنند.

با استفاده از این فناوری جدید می‌توان پارکینگ‌ها را به یک ایستگاه شارژ تبدیل کرده و به این وسیله کاربران را از مشکل اتمام ناگهانی و بی‌موقع شارژ و همچنین صرف زمان برای پیدا کردن ایستگاه شارژ و انجام عملیات شارژ رها کرد. البته این ربات هوشمند هنوز در مراحل اولیه توسعه قرار دارد و هنوز تاریخ دقیقی برای عرضه آن اعلام نشده است.

منبع mashable
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها