بلیط هواپیما فلای تودی

شاتل‌های خودران فولکس واگن وارد سیستم حمل و نقل قطر می‌شوند!

گروه فولکس واگن و مسئولان قطر توافق کرده‌اند که تا سال 2022 یک سیستم حمل و نقل عمومی بر پایه شاتل‌ها (نوعی وسیله حمل و نقل عمومی کوچک) و اتوبوس‌های خودران را برای شهر دوحه، پایتخت قطر، توسعه دهند.

بر اساس توافق‌نامه‌ای که روز شنبه بین گروه فولکس واگن و سازمان سرمایه‌گذاری قطر به امضا رسیده، قرار است یک پروژه گسترده در این کشور آغاز شود که چهار برند از برندهای تابعه فولکس واگن را در بر می‌گیرد؛ این برندها و محصولات شامل وسایل نقلیه تجاری فولکس واگن، اسکانیاس، سرویس به اشتراک گذاری خودروی MOIA و “رانندگی هوشمند خودران” (یا AID) از زیرمجموعه‌های آئودی، می‌باشند.

شاتل‌های خودران فولکس واگن
شاتل‌های خودران فولکس واگن

هدف از این پروژه بزرگ، توسعه یک سیستم حمل و نقل کامل، شامل شاتل‌ها و اتوبوس‌های خودران برقی، تبیین چارچوب‌های حقوقی و قانونی، توسعه زیرساخت‌های شهری و همچنین توسعه یک نرم افزار ویژه برای استفاده از خدمات حمل و نقل ارائه شده، معرفی شده است. بر اساس پیش‌بین‌های انجام شده، وسایل نقلیه خودران قرار است به عنوان بخشی از سیستم حمل و نقل عمومی فعلی قطر به کار گرفته شوند.

در این طرح ابتدا 35 شاتل برقی خودران کوچک با ظرفیت حمل 4 مسافر مورد استفاده قرار خواهد گرفت و پس از مدتی نیز 10 اتوبوس برقی اسکانیا به این مجموعه اضافه خواهد شد. تست محدود این وسایل نقلیه قرار است از سال 2020 آغاز شده و در سال 2021 نیز آزمایش عمومی آن به مرحله اجرا گذاشته شود. به گفته مسئولان فولکس واگن و سازمان سرمایه‌گذاری قطر، انتظار می‌رود این پروژه بزرگ تا انتهای سال 2022 به بهره‌برداری کامل برسد.

مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها