ولوو کامیون‌های خودران خود را در معادن زیرزمینی آزمایش می‌کند[تماشا کنید]

اگر شما هنوز منتظرید تا خودروسازان بزرگ دنیا خودروهای خودران خود را در خیابان‌ها به نمایش بگذارند، بهتر است قبل از آن سری به شرکت ولوو بزنیم که هم اکنون کامیون‌های تمام خودکار خود را برای کار در زیر زمین و در معادن کشور سوئد آماده کار می‌کند.اکنون بیایید ببینیم این کمپانی بزرگ، بی صدا چه چیزی را در آستین خود برای شگفت زده کردن ما خلق کرده است.

واحد کامیون‌های شرکت ولوو اعلام کرد که این شرکت در حال برنامه ریزی برای آغاز آزمایش کامیون تمام خودران از سری FMX در پاییز پیش رو است. این آزمایش‌ یک و نیم سال به طول خواهد انجامید و محل آزمایش نیز در معادن زیر زمینی Boliden و Kristineberg کشور سوئد خواهد بود.

آزمایش یک خودرو در چنین فضایی کاری بسیار دشواری است که مسلما هر شرکتی از انجام آن بر نخواهد آمد، با این حال این شرکت مشتاق به آزمایش خودرهای سنگین خود در چنین محیط خطرناک و محدودی است. ارائه چنین کامیون‌های خودرانی می‌تواند از خطرات که به سبب حضور انسان‌ها در مناطق پر خطر مانند معادن برای‌ آنها ایجاد می‌شود جلوگیری کند. معادن یکی از بدترین محیط‌های کاری از نظر ایمنی است، در نتیجه موفقیت در این آزمون می‌تواند پیروزی بزرگی برای شرکت خودروسازی ولوو محسوب شود.

اما شرایط این آزمون افراطی گونه چیست؟ این معادن در عمق 1320 متری از سطح زمین قرار دارند و به نظر می‌رسد کامیون‌های FMX ولوو با چالشی بزرگ روبرو خواهند شد زیرا در آنجا دیگر خبری از GPS نیست و سیستم خودران کامیون باید کاملا متکی بر رادار و سنسورهای لیزری خود باشد.

https-%2F%2Fblueprint-api-production.s3.amazonaws.com%2Fuploads%2Fcard%2Fimage%2F204983%2FT2016_0341با شروع کار، کامیون تمام محیط را به صورت پی در پی اسکن خواهد کرد تا درک بیشتری از محیط کار خود داشته باشد و در صورت برخورد با موانع بتواند عکس العمل مناسبی را بروز دهد. همچنین این کامیون‌ها با یکدیگر در ارتباط کامل بوده و در صورت گیر افتادن یک از آنها یا برخورد با مسیر بن بست، سایر کامیون‌ها نیز از آن آگاهی خواهند یافت.

ولوو از نتایج این آزمایش سخت و تجزیه و تحلیل داده‌های آن در ساخت خودروهای شخصی خودران خود استفاده خواهد کرد. تمامی این داده‌ها می‌تواند به بهبود عملکرد محصولات نهایی ولوو برای حضور در خیابان‌های عادی آماده کند. ولوو عرضه خودروهای مستقل از راننده خود را برای سال 2020 برنامه ریزی کرده است که شامل چهار نوع کلاس خواهد بود.

منبع mashable
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها