دنیای تکنولوژی | آخرین اخبار تکنولوژی

خودروهای بدون فرمان تسلا تا دو سال آینده معرفی می‌شوند

شاید تسلا را بتوان تنها شرکت خودروسازی دانست که به لطف داشتن ویژگی Autopilot در خوردوهایش، قابلیت‌های خودران بودن را دارند و این شرکت همچنان به دنبال فناوری‌های جدید در خودروهای خود است چرا که طبق خبرهایی که به تازگی منتشر شده، ایلان ماسک، مدیر شرکت تسلا از طرح‌های خود برای عرضه خودروهای بدون فرمان تا 2 سال آینده پرده برداشته است.

این شرکت همچنین طرح مفهومی و جدید خود یعنی خودروی بدون فرمان را به نمایش گذاشت. تنها چیزی که این خودرو دارد چند صندلی‌ و یک صفحه نمایش بزرگ است که کاربران می‌توانند از آن برای دسترسی به قابلیت‌های ماشین استفاده کنند. به گفته ایلان ماسک:

من فکر می‌کنم یک دوره تحول و گذار را تجربه خواهیم کرد و مردم می‌توانند صاحب این نوع روبوتاکسی‌ها شوند و وقتی که رگولاتورها با ماشین‌های بدون فرمان مشکلی ندارند ما هم آن را حذف می‌کنیم.

 

برخی معتقدند که طراحی خودروی مدل 3 تسلا تحولی جدید در این وسیله نقلیه خواهد بود و طراحی داخلی آن، این احتمال را که روزی ماشین‌های بدون فرمان نیز عرضه شوند قوت می‌بخشد. به دلیل وجود فرمان در طراحی ماشین‌ها در طی چندین دهه، طراحی چنین خودرویی ریسکی بزرگ به حساب می‌آید اما به گفته ماسک:

احتمال حذف فرمان ماشین 100 درصد است چرا که مشتریان این را می‌خواهند.

تسلا طبق برنامه کاری خود برای خودروهای خودران پیش می‌رود و ماسک نیز پیش از این اعلام کرده بود که در آینده شاهد ظهور روبوتاکسی‌های تسلا در جاده‌ها خواهیم بود.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع ubergizmo
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar