تماشا کنید: مناظر حیرت‌انگیز زمین از نگاه فضانوردان ایستگاه فضایی بین‌المللی

پیدا کردن منظره‌ای زیباتر از کره‌ی زمین، نسبت به منظره‌ای که فضانوردان در ایستگاه فضایی بین‌المللی (International Space Station) از این کره‌ی خاکی می‌بینند، کار بسیار دشواری خواهد بود. افراد کمی شانس حضور در این ایستگاه فضایی را دارند و آن‌هایی که به این فرصت طلایی دست پیدا می‌کنند، اغلب تصاویر و ویدیوهایشان را از مناظر بالای زمین، در شبکه‌های اجتماعی چون توییتر، اینستاگرام و فیس‌بوک با دیگران به اشتراک می‌گذارند.

بیشتر بخوانید:

جفری نیلز ویلیامز (Jeffrey Nels Williams)، یکی از این افراد خوش شانس است که فرصت حضور در ایستگاه فضایی بین‌المللی را پیدا کرده است. این فضانورد آمریکایی 58 ساله و باتجربه‌ی ناسا، به تازگی ویدیوی جدیدی را منتشر ساخته است که منظره‌ی فضایی در اختیار او را، در طول مدت مأموریت شش ماهه‌ی اخیرش که در ماه سپتامبر گذشته (شهریور ماه) به پایان رسیده بود، به نمایش می‌کشد.

در این ویدیوی باکیفیت 4K، صحنه‌هایی حیرت انگیز از تلألؤ نور خورشید بر روی آب‌های جاری در سطح کره‌ی ما و موج‌های مواج شن و ماسه در سراسر خشکی‌های زمین به چشم می‌خورد.

آقای جف ویلیامز در این ویدیو می‌گوید: «هنگامی که مأموریتتان به پایان می‌رسد و به زمین برمی‌گردید، خاطرات به سرعت از یادتان می‌رود. بنابراین برای حفظ این خاطرات، قرار دادن این تجربیات در اختیار دیگران و مشاهده‌ی این سیاره، حالا می‌توانیم آن را در مقیاسی جهانی ببینیم و شاید بیشتر از گذشته قدردان ویژگی‌های منحصر به فرد در مورد زمین باشیم.»

این فضانورد سازمان ملی هوانوردی و فضایی (NASA) ایالات متحده آمریکا، ویدیوی مذکور را در کانال یوتیوب خود با عنوان Jeff’s Earth – 4K (زمین جف) به اشتراک گذشته است. این ویدیوی حیرت انگیز را می‌توانید در پایین و از طریق کانال اختصاصی دیجی رو در آپارات، به تماشا بنشینید.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع Mashable
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها