فصل سوم سریال وست ورلد و همه چیزهایی که باید درمورد آن بدانید

پخش سریال وست ورلد از اکتبر سال 2016 از شبکه HBO آغاز شد و از همان ابتدا بینندگان را مجذوب فضای عجیب و استثنایی خود کرد. این سریال، داستان یک پارک توریستی را روایت می‌کند که ربات‌هایی انسان نما میزبان آن هستند. در فصل اول، داستان در پارک ورست ورلد که یک پارک با سبک غرب وحشی است روایت می‌شد اما در فصل دوم مشخص شد که فضای تخیلی این سریال گسترده‌تر و پیچیده‌تر از آن چیزی است که تصور می‌شود. پخش فصل دوم سریال وست ورلد در بهار سال 2018 به پایان رسید و تهیه کنندگان از تمدید این سریال برای فصل سوم نیز خبر دادند. فصل سوم سریال وست ورلد احتمالا در سال 2020 به نمایش درخواهد آمد و طرفداران مشتاق هستند که درباره آن بیشتر بدانند. در این مقاله از دیجی رو ما تمام اطلاعاتی را که تاکنون در مورد فصل سوم سریال وست ورلد منتشر شده است برای شما بازگو خواهیم کرد.

اگر هنوز فصل اول و دوم سریال وست ورلد را تماشا نکرده‌اید برای جلوگیری از لو رفتن داستان توصیه می‌کنیم ادامه مقاله را نخوانید!

سریال وست ورلد، دنیایی تخیلی و پیچیده

جاناتان نولان و لیسا جوی سازندگان سریال وست ورلد، در فصل دوم همه را در یک حلقه گرفتار کردند. داستان سریال در این فصل بیشتر روی موضوعاتی مثل انسانیت، حریم شخصی و شورش تمرکز داشت و پایان پیچیده آن در ایپزود “مسافر” در نهایت ما را به “دره آنسو” رساند، محلی که احتمالا داستان فصل سوم در آن خواهد گذشت. با پایان فصل دوم، تعدادی از میزبانان (همان ربات‌های زیستی انسان نما) توانستند از بهشت مرموز ساختگی بگریزند اما میو (با هنرنمایی تندی نیوتون) و همراهانش از مهلکه جان سالم به در نبردند. در پایان نیز سریال با یک آشکار سازی بزرگ، همه را دچار شوک کرد: دولورس میزبان، در بدن شارلوت هیل (با هنرنمایی تسا تامپسون) توانست از وست ورلد خارج شود در حالی که کیفی پر از مغزهای رباتی را در اختیار دارد.

همه این اتفاقات باعث پیچیده‌تر شدن اوضاع می‌شود و این سوال را در ذهن متبادر می‌کند که در فصل سوم سریال شاهد چه حوادثی خواهیم بود؟ چه اتفاقی برای میزبان‌ها رخ خواهد داد؟ آیا دولورس می‌تواند بیرون از پارک دوام بیاورد؟ خوشبختانه طرفداران سریال، تئوری‌های زیادی برای این سوالات مطرح کرده‌اند که می‌تواند تا زمان شروع فصل سوم، کنجکاوی ما را سیراب کند و همان طور که می‌دانید هیچ وقت برای آماده بودن، زود نیست.

فصل سوم سریال وست ورلد و همه چیزهایی که باید درمورد آن بدانید

شبکه HBO در اول ماه می سال گذشته اعلام کرد که سریال وست ورلد برای فصل سوم تمدید شده است اگرچه هنوز تاریخی برای پخش آن اعلام نشده است. اما جفری رایت (بازیگر نقش برنارد در سریال) اعلام کرده است که تا یک سال آینده از فصل سوم خبری نخواهد بود. در واقع آن طور که به نظر می‌رسد عوامل سریال به این زودی کنار هم جمع نخواهند شد. اد هریس که در سریال نقش مرد سیاهپوش را ایفا می‌کند در مصاحبه‌ای با هافینگتون پست اعلام کرده است که فیلمبرداری سریال پیش از ژوئن آغاز نخواهد شد. پس بهتر است برای تماشای ادامه داستان خیلی عجله نداشته باشید.

به نظر می‌رسد تهیه کنندگان سریال عجله‌ای برای تولید فصل سوم ندارند چون می‌خواهند همه چیز به بهترین شکل پیش برود. نولان در مصاحبه‌ای با اینترتینمنت ویکلی گفت: “ما می‌خواهیم سریال در فصل‌های بعدی، بزرگ‌تر و جاه طلبانه‌تر شود و این کار به زمان نیاز دارد بنابراین عجله نخواهیم کرد تا بتوانیم کار را به بهترین شکل انجام دهیم.” فصل اول سریال در اکتبر 2016 آغاز شد و در دسامبر همان سال به پایان رسید و فصل دوم نیز در آوریل 2018 آغاز شد و دو ماه بعد پایان یافت بنابراین انتظار می‌رود که فصل سوم نیز در اواخر سال 2020 از شبکه HBO پخش شود.

فصل سوم سریال وست ورلد و همه چیزهایی که باید درمورد آن بدانید

کدام شخصیت‌ها در فصل سوم سریال حضور خواهند داشت؟

شخصیت دولورس (با بازی ایوان ریچل وود) و شخصیت میو با وجود داستان‌هایی که در اپیزود آخر از سر گذراندند در فصل سوم نیز حضور خواهند داشت. هر دو بازیگر، حضور خود را تایید کرده و اعلام کرده‌اند که دستمزدی برابر با بازیگران مرد از جمله اد هریس و آنتونی هاپکینز دریافت خواهند کرد. اد هریس ادعا کرده است که از آینده خود در این سریال هیچ اطلاعی ندارد، او در مصاحبه با هافینگتون پست گفت: “من حتی نمی‌دانم که در فصل بعدی خواهم بود یا خیر. حدس می‌زنم که باشم اما نمی‌دانم چه اتفاقاتی رخ خواهد داد، به زودی خواهیم فهمید.”

تدی (با بازی جیمز مارسدن) در فصل قبلی غزل خداحافظی را خواند اما ممکن است جایی در پارک یک نسخه کپی از او وجود داشته باشد و در فصل بعدی حضور پیدا کند. اما اگر مغز او برداشته شده و در سر یک میزبان دیگر قرار بگیرد چطور؟ ساختار داستانی وست ورلد پیچیدگی‌های جذابی دارد که این اتفاقات و غافلگیری‌ها را ممکن می‌کند. به طور مثال فورد در پایان فصل اول کشته شد اما در فصل دوم به شکلی متفاوت حضور داشت و روند داستان را شکل داد بدون آن که ساختار منطقی آن به هم بریزد.

فصل سوم سریال وست ورلد و همه چیزهایی که باید درمورد آن بدانید

جذاب‌ترین تئوری‌ها در مورد فصل سوم وست ورلد

ساختار پیچیده سریال وست ورلد، همیشه کنجکاوی و تئوری پردازی مخاطبان و طرفداران را به دنبال دارد. یکی از جذاب‌ترین تئوری‌هایی که در این مورد عنوان می‌شود این است که برنارد همان تدی است. دو شاهد بر این مدعا وجود دارد الف: او همیشه لباس‌هایی شبیه به لباس‌های تدی می‌پوشد و همیشه از رخدادهای به هم ریخته ذهنش گیج و حیران است. ب: ما می‌دانیم که مغز میزبان‌ها قابل جداسازی و نصب در سر دیگر میزبانان است. اگر این جداسازی و نصب بین تدی و برنارد رخ داده باشد می‌تواند دلیلی بر گیجی و ناآگاهی برنارد باشد. تئوری دیگری هست که ادعا می‌کند ویلیام، پسر فورد است. اگر این طور باشد رابطه این دو هم مثل رابطه ویلیام و دخترش کلاریسا، دشواری‌های خود را داشته است.

موضوع فصل بعدی سریال چیست؟

هنوز تریلری از فصل سوم سریال منتشر نشده است و ما دقیقا نمی‌دانیم که چه اتفاقی رخ خواهد داد. اما احتمالا بخشی از داستان در همان پارک‌های تفریحی ادامه پیدا خواهد کرد و در موازات آن گذری هم به دنیای خارج از این پارک‌ها خواهیم داشت. نولان در مصاحبه با EW بیان کرد: ” ما مسیری طولانی را برای خارج کردن داستان از پارک طی کردیم و حالا در مورد این که میزبانان، فضای خارج از پارک را چطور درک و تفسیر خواهند کرد هیجان زیادی داریم.” پس به نظر می‌رسد که در فصل بعدی شاهد پارک‌های بیشتری باشیم اما مشخص نیست این پارک‌ها چه تم و موضوعی خواهند داشت. در فیلم سینمایی وست ورلد اثر مایکل کرایتون محصول 1973، توریست‌هایی که پول بیشتری داشتند می‌توانستند از پارک قرون وسطی و پارک رومن (با تم هندی) هم بازدید کنند.

هنوز هیچ اطلاعات رسمی و تایید شده‌ای در مورد داستان و فیلمنامه فصل سوم سریال وست ورلد در دست نیست اما امیدواریم که فصل جدید با جذابیت‌های بیشتر، تعلیق‌های بیشتر و چالش‌های اخلاقی شدیدتر، رضایت مخاطبان را جلب کند.

منبع Time

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar