وقتی یک پست اینستاگرام را تصادفاً لایک و آنلایک می‌کنیم چه اتفاقی می‌افتد؟!

لایک کردن اشتباهی پست‌ها اتفاقی است که در اینستاگرام زیاد اتفاق می‌افتد. کافیست تا به اشتباه دو بار روی عکس پست تپ کنید و یا انگشت‌تان به آیکون قلب در زیر آن بخورد تا پست مربوطه از طرف شما لایک شود! وقتی یک پست توسط شما لایک می‌شود، بلافاصله یک نوتیفیکیشن برای صاحب پست ارسال می‌شود، اما در صورتی که به سرعت به اشتباه خود پی برده و آن را آنلایک کنید چه؟ در این صورت چه اتفاقی خواهد افتاد و آیا شخص مذکور از این لایک و آنلایک کردن باخبر خواهد شد؟ در ادامه با ما در دیجی رو همراه باشید تا پاسخ این سؤال‌ها را پیدا کنید.

در مقاله پیش رو به این موضوع می‌پردازیم که وقتی به طور تصادفی یک پست اینستاگرام را لایک می‌کنید و سپس آن را از حالت لایک شده درمی‌آورید، چه اتفاقی می‌افتد. علاوه بر این، نکاتی را در مورد نحوه جلوگیری از وقوع این وضعیت یادآور خواهیم شد.

آیا کسی متوجه لایک و آنلایک کردن پست‌ها می‌شود؟

به جرأت می‌توان گفت هر کسی که اکانت اینستاگرام دارد حداقل یک بار به صورت تصادفی پست شخصی را لایک کرده است! این به این دلیل است که روند لایک کردن در این پلتفرم فوق العاده آسان است: فقط باید روی تصویر پست ضربه بزنید. لایک‌های تصادفی معمولاً زمانی اتفاق می‌افتند که در حال گشت و گذار بین مطالب جدید اینستاگرام هستید یا می‌خواهید روی عکس بزرگ‌نمایی کنید. برای لایک کردن یک پست اینستاگرام، تنها کاری که باید انجام دهید این است که روی آن دوبار ضربه بزنید یا روی دکمه قلب زیر پست ضربه بزنید و البته شخصی که پست را ارسال کرده است فوراً از این موضوع مطلع می‌شود.

لایک و آنلایک اینستاگرام

بر اساس آزمایش‌هایی که انجام شده، اگر پستی را بلافاصله بعد از لایک کردن آنلایک کنید، اعلانی که برای صاحب پست ارسال شده ناپدید می‌شود. اما، اگر آن شخص در همان لحظه در حال کار کردن با گوشی یا رایانه خود باشد چه؟ خوشبختانه، در اطلاع‌رسانی اینستاگرام کمی تاخیر وجود دارد و از همین رو این احتمال وجود دارد که کاربر مورد نظر هیچ‌گاه متوجه نشود که شما پست او را لایک و آنلایک کرده‌اید.

تنها راهی که به واسطه آن کسی می‌تواند لایک تصادفی شما را ببیند این است که اعلان‌های خود را در دقیقاً در همان لحظه به‌روز کرده باشد. در این صورت اعلان ظاهر شده و هنگامی که اعلان‌های خود را دوباره به‌روز کند، دیگر لایک شما را نخواهد دید.

اساساً، همه چیز به زمان بستگی دارد. اگر پست اینستاگرام شخصی را تصادفاً لایک کرده باشید، او یک اعلان دریافت می‌کند. با این حال، لحظه‌ای که پست را آنلایک می‌کنید، اعلان هم حذف می‌شود. اگر شخص مورد نظر درست در همان لحظه آنلاین بود، می‌تواند اعلان را ببیند اما در غیر این صورت، دفعه بعد که اینستاگرام را باز کند، هیچ خبری از اعلان نخواهد بود.


بیشتر بخوانید:


لایک کردن تصادفی پست یک نفر می‌تواند برخی مواقع بسیار شرم‌آور باشد. به خصوص اگر پستی باشد که سه سال پیش آپلود کرده یا اگر قرار نبوده شما در پروفایل او باشید! در واقع لایک کردن شما می‌تواند به عنوان نشانه‌ای باشد از این که شما در حال پیگیری پروفایل طرف مقابل بوده‌اید.

خوشبختانه، آنلایک کردن پست‌های اینستاگرامی نیز به همان اندازه لایک کردن آسان است. فقط کافی است یک بار دیگر روی دکمه قلب که اکنون قرمز شده است ضربه بزنید. به خاطر داشته باشید که دو بار ضربه زدن روی همان پست اینستاگرام هیچ تأثیری در برداشتن لایک ندارد و لایک همچنان باقی خواهد ماند.

طبیعتاً هر چه زمان بین لایک و آنلایک کردن بیشتر باشد، شانس دیده شدن آن هم بیشتر است. برای مثال، فرض کنید پست اینستاگرام شخصی را به طور تصادفی لایک کرده‌اید اما تا پنج دقیقه بعد متوجه آن نشده‌اید. در این صورت، طرف مقابل یک مهلت پنج دقیقه‌ای داشته تا اعلان‌های اینستاگرام خود را بررسی کند. بنابراین، برای افزایش احتمال عدم مشاهده شدن، بهتر است در اسرع وقت پست را آنلایک کنید.

لایک و آنلایک اینستاگرام

به این نوع اعلان‌های اینستاگرام، اعلان‌های فشاری گفته می‌شود. اگر فردی که پستش را به طور تصادفی لایک کرده‌اید، اعلان‌های فشاری را غیرفعال کرده باشد، پس جایی برای نگرانی نیست. اکانت‌هایی که هزاران فالوور داشته و روزانه صدها لایک و کامنت دریافت می‌کنند، معمولاً تمایل دارند اعلان‌های فشاری را غیرفعال کرده و از شر مزاحمت‌های مداوم اعلان‌ها خلاص شوند. اما کاربران اینستاگرام که تعداد فالوورهای کمتری دارند، ممکن است حساسیت زیادی روی اعلان‌های فشاری نداشته و حتی برعکس دوست داشته باشند تا از لایک شدن پست‌هایشان مطلع شوند!

در ضمن، ممکن است این سؤال برایتان پیش آمده باشد که اگر به صورت تصادفی پست اینستاگرام شخصی را دو بار پشت سر هم (یا حتی چندین بار) لایک و سپس آنلایک کنید، چه اتفاقی می‌افتد؟ در پاسخ باید گفت نتیجه یکسان خواهد بود و تعداد دفعات لایک و آنلایک تأثیری در آن ندارد.

مراقب لایک کردن تصادفی پست های اینستاگرامی باشید!

صرف نظر از اینکه بین لایک و آنلایک کردن چه فاصله زمانی‌ای وجود داشته، لایک تصادفی پست‌های اینستاگرام می‌تواند باعث ناراحتی شود و همیشه احتمال کمی وجود دارد که طرف مقابل اعلان را ببیند. برای جلوگیری از این امر، می‌توانید آن کاربر را مسدود کرده و به طور موقت حساب خود را غیرفعال کنید یا زمانی که می‌خواهید پست او را ببینید، حالت هواپیما را روشن کنید.

پرسش‌های متداول:

اگر پستی را آنلایک کنم تعداد لایک‌ها کاهش می‌یابد؟

بله، به ازای هر پستی که آنلایک می‌کنید، تعداد لایک‌ها کاهش می‌یابد. اگر کاربری که پست او را به طور تصادفی لایک کرده‌اید، آمار حساب کاربری خود را برای تجزیه و تحلیل بررسی کند، با آنلایک شدن پست‌هایش متوجه کاهش تعداد لایک‌ها خواهد شد.

چگونه می‌توان از لایک کردن تصادفی در اینستاگرام جلوگیری کرد؟

اول اینکه باید بسیار مراقب باشید، چرا که هیچ راه قطعی برای جلوگیری از دیده شدن لایک‌های تصادفی در اینستاگرام وجود ندارد. با این حال، اگر می‌خواهید یک پروفایل حساس را مشاهده کنید و نمی‌خواهید به هیچ وجه پست‌هایش به صورت تصادفی لایک شود، می‌توانید با قرار دادن گوشی خود در حالت هواپیما، تمام اتصالات وای-فای و اینترنت سیم کارت را موقتاً خاموش کرده و به این ترتیب مانع از ارسال نوتیفیکیشن به طرف مقابل شوید.

آیا راهی وجود دارد که بفهمیم طرف مقابل اعلان مربوط به لایک شدن را دیده یا نه؟

متأسفانه، اینستاگرام به شما اطلاع نمی‌دهد که آیا کاربر اعلان‌های خود را دقیقاً در زمان ظاهر شدن آن‌ها بررسی کرده است یا خیر. بنابراین، تنها راه برای فهمیدن اینکه آیا کسی دیده است که پست او را لایک و آنلایک کرده‌اید یا نه، این است که از خودش بپرسید!

منبع alphr
مطالب پیشنهادی
guest
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مریم جمالی
مریم جمالی
4 ماه قبل

آیا کسی می‌تونه‌از لایک من‌در پست‌خود استفاده کند‌ولایکش‌رو زیاد کند؟