قاصدک 24

آموزش ریست کردن اکانت اینستاگرام

اینستاگرام به خاطر سهولت و قابلیت‌های به اشتراک‌گذاری عکس و ویدیو، به یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی تبدیل شده است. با این حال ممکن است زمانی دوست داشته باشید استفاده از این برنامه را کنار بگذارید و یا سبک کاری خود را تغییر دهید. اگر به دنبال راهی برای ریست کردن نام کاربری، پسورد، آدرس ایمیل و یا شماره تلفن خود بوده و یا می‌خواهید کل حسابتان را در اینستاگرام ریست کنید و تمامی عکس‌ها، لایک‌ها و فالورهای قدیمی‌تان را حذف کنید، امروز با ما همراه شوید تا مرحله به مرحله شیوه کار را مرور کنیم.

چگونه با استفاده از فیسبوک، ایمیل یا نام کاربری، اکانت اینستاگرام را ریست کنیم؟

برای شروع، باید اول از همه بدانید که چظور امکان ریست کردن پسورد وجود دارد؛ چراکه یکی از مهم‌ترین مشکلاتی است که کاربران اینستاگرام با آن مواجه می‌شوند. اگر از اکانت خود خارج شده و دیگر نمی‌توانید وارد حسابتان شوید، چندین گزینه برای حل آن در اختیارتان قرار دارد.

ابتدا اگر اینستاگرام و فیسبوکتان به هم وصل شده‌اند، سعی کنید وارد پروفایل فیسبوک خود شوید. با ورود به حساب فیسبوک می‌توانید از طریق تغییر و آپدیت پسوردتان به اکانت اینستاگرامی خود نیز دسترسی پیدا کنید. برای انجام این کار باید مراحل زیر را به ترتیب در پیش بگیرید:

 1. ابتدا برنامه اینستاگرام را باز کرده و در صورت استفاده از گوشی‌های آی‌او‌اس گزینه “Forgot password?” و در گوشی‌های اندرویدی گزینه “Get help logging in”را انتخاب کنید.
  چگونه با استفاده از فیسبوک، ایمیل یا نام کاربری اکانت اینستاگرام را ریست کنیم؟ 1
 2. حالا شما سه انتخاب دارید: “Username” یا همان نام کاربری که شامل ایمیل نیز می‌شود، گزینه “Phone” یا همان گوشی و “Log In With Facebook”که از طریق ورود به فیسبوک امکان بازیابی پسورد را در اختیارتان قرار می‌دهد.
  چگونه با استفاده از فیسبوک، ایمیل یا نام کاربری اکانت اینستاگرام را ریست کنیم؟ 2
 3. اگر اکانت اینستاگرامتان را به حساب فیسبوک خود وصل کرده‌اید باید گزینه “Continue as…” که در پایین صفحه قرار دارد را انتخاب کنید.
  چگونه با استفاده از فیسبوک، ایمیل یا نام کاربری اکانت اینستاگرام را ریست کنیم؟ 3
 4.  اگر اطلاعات ورودی فیسبوکتان را هم فراموش کردید یا حساب اینستاگرام و فیسبوکتان به یک‌دیگر متصل نیستند؛ نام کاربری، ایمیل و یا شماره‌تلفن را انتخاب کنید. حتما باید یکی از این دسترسی‌ها را داشته باشید. هر گزینه‌ای را که انتخاب کنید یک پیام به نشانی شما ارسال می‌شود تا از طریق لینک ارسال شده پسوردتان را ریست کنید.
  چگونه با استفاده از فیسبوک، ایمیل یا نام کاربری اکانت اینستاگرام را ریست کنیم؟ 4

اگر با انجام مراحل بالا لینک ریست پسوردتان را دریافت نکردید، ممکن است هک شده باشید و فرد هکر اطلاعاتتان را تغییر داده باشد تا از ورود مجدد و دسترسی به حسابتان جلوگیری کند. همچنین ممکن است نام کاربری اصلی، آدرس ایمیل و یا شماره تلفنی که برای اکانت مورد نظرتان استفاده کرده بودید را فراموش کرده باشید. اما جای نگرانی نیست چون روش‌های دیگری هم برای حل این مسئله وجود دارد.

چگونه بدون استفاده از نام کاربری، ایمیل و یا پسورد اکانت اینستاگرام را ریست کنیم؟

 1. ابتدا اپلیکیشن اینستاگرام را باز کنید.
  چگونه بدون استفاده از نام کاربری، ایمیل و یا پسورد اکانت اینستاگرام را ریست کنیم؟ 1
 2. سپس در صورت استفاده از گوشی اندروید روی گزینه “Get help logging in” کلیک کرده و یا اگر از دستگاه آی‌او‌اس استفاده می‌کنید گزینه “Forgot Password?” را انتخاب کنید.
  چگونه بدون استفاده از نام کاربری، ایمیل و یا پسورد اکانت اینستاگرام را ریست کنیم؟ 2
 3.  حالا گزینه “Need more help?”را انتخاب کنید.
  چگونه بدون استفاده از نام کاربری، ایمیل و یا پسورد اکانت اینستاگرام را ریست کنیم؟ 3
 4. در این مرحله باید اطلاعات روی صفحه نمایش را (تصویر زیر) تکمیل کرده و سپس روی گزینه “Request Support” کلیک کنید.
  چگونه بدون استفاده از نام کاربری، ایمیل و یا پسورد اکانت اینستاگرام را ریست کنیم؟ 4

تاجایی که می‌توانید اطلاعات بالا را پر کنید. هرچقدر بهتر بتوانید اینستاگرام را متقاعد کنید که صاحب اکانت مورد نظر هستید، احتمال این‌که اینستاگرام تصمیم به دسترسی دادن به شما بگیرد بیشتر خواهد بود. هرگونه جزئیات اضافی که ممکن است به این روند کمک کند را ضمیمه کنید چراکه تیم امنیتی ممکن است برای گرفتن تصمیم درست به کمک نیاز داشته باشند.

با این حال توجه داشته باشید، این کار ممکن است موثر واقع نشود. اینستاگرام به شدت تلاش می‌کند تا مطمئن شود مردم امکان دسترسی به حساب‌هایی که مالک آن‌‌ها نیستند را نخواهند داشت. اگر شما نتوانید ثابت کنید که صاحب واقعی اکانت مورد نظر هستید ممکن است قادر به ریست کردن حساب کاربری خود نباشید.

چطور تمامی عکس‌های اینستاگرام خود را پاک کنید تا اکانتتان ریست شود؟

یکی دیگر از روش‌هایی که از طریق آن می‌توانید اکانت اینستاگرام خود را ریست کنید، حذف کردن تمامی پست‌ها یا عکس‌هایتان است. با استفاده از این روش می‌توانید با داشتن اکانت فعلی خود یک شروع تازه را با به اشتراک‌گذاری عکس‌ها و پست‌های جدید تجربه کنید. البته ممکن است کمی همه چیز در اینجا پیچیده شود. چراکه اینستاگرام گزینه‌‌ای با مضمون حذف یک‌باره تمامی پست‌های اکانت را به کاربران نمی‌دهد و استفاده از سرویس‌های سوم شخص برای انجام این کار را هم به قدری سخت کرده که در سال 2022 دیگر قابلیت دسترسی به آن‌ها نیز وجود ندارد.

استفاده از اپلیکیشن‌های سوم شخص برای حذف همه عکس‌های اینستاگرام

در گذشته می‌توانستید به دنبال پاک‌کننده‌های اینستاگرامی در اپ استور اپل و پلی استور گوگل باشید و از برنامه‌های قابل اعتماد آن استفاده کنید. با این حال در سپتامبر 2021 بسیاری از برنامه‌های مورد اعتمادی که در این زمینه فعالیت داشتند ناپدید شده و از آوریل سال 2022 برنامه‌هایی که به حذف انبوه عکس‌ها و پست‌های اینستاگرامی می‌پرداختند به طور کل از هر دو پلتفرم حذف شده‌اند.

پست‌های قدیمی اینستاگرامتان را برای ریست کردن اکانتتان آرشیو کنید

قبل از این‌که همه پست‌های اینستاگرام خود را حذف کنید، باید بدانید که امکان آرشیو عکس‌های قدیمی و پست‌هایی که دوست ندارید وجود دارد؛ با آرشیو کردن محتویات حسابتان می‌توانید کاری کنید که جز شما کسی نتواند آن‌ها را مشاهده کند. این کار به شما امکان مخفی کردن پست‌ها بدون این‌که نیاز باشید از شرشان خلاص شوید را می‌دهد. برای آرشیو کردن یک پست در اینستاگرام باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. عکسی را که می‌خواهید آرشیو شود انتخاب کنید.
 2. سپس روی سه نقطه عمودی که در گوشه بالا سمت راست صفحه قرار دارد کلیک کنید.
 3. حالا روی گزینه “Archive” کلیک کنید.

برای مشاهده پست‌های آرشیو شده، باید به پروفایلتان رفته و روی سه خط افقی که در گوشه بالا سمت راست صفحه قرار دارد کلیک کنید. حالا با انتخاب گزینه “Archive” می‌توانید استوری‌های قبلی و پست‌های آرشیو شده را مشاهده کنید. باید روی گزینه “Archived Stories” که در بالای صفحه قرار دارد کلیک کرده و بین استوری‌ها، پست‌ها و محتوای لایو گزینه مورد نظرتان را انتخاب کنید.

چطور اکانتتان را پاک کرده و مجددا آن را باز کنید؟

اگر می‌خواهید اکانت اینستاگرام خود را به طور کامل پاک کنید، باید از داخل خود برنامه اقدام به انجام این کار کنید. توجه داشته باشید که با انجام دادن مراحل زیر تمامی محتویات به همراه حساب شما به صورت دائمی حذف خواهد شد و اکانتتان از بین خواهد رفت. اگر همچنان تصمیم به حذف اکانت خود دارید باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. ابتدا با استفاده از کامپیوتر و یا گوشی همراه خود به صفحه Delete Your Account بروید.
  چطور اکانتتان را پاک کرده و مجددا آن را باز کنید؟ 1
 2. حال از منوی باز شده مطابق تصویر زیر دلیل حذف حساب خود را انتخاب کنید.
  چطور اکانتتان را پاک کرده و مجددا آن را باز کنید؟ 2
 3. مجدداً پسورد اکانت خود را وارد کنید.
  چطور اکانتتان را پاک کرده و مجددا آن را باز کنید؟ 3
 4. در آخر نیز روی گزینه “Permanently delete my account” کلیک کنید تا اکانتتان برای همیشه حذف شود.
  چطور اکانتتان را پاک کرده و مجددا آن را باز کنید؟ 4

نکته: اگر از این روش استفاده می‌کنید باید 14 روز صبر کنید تا مجدداً بتوانید از نام کاربری حساب پاک شده برای ساخت اکانت جدید در اینستاگرام استفاده کنید.

بعد از انجام این کار می‌توانید با استفاده از نام کاربری قبلی اقدام به ساخت مجدد حساب کاربری در اینستاگرام کنید، البته اگر کسی قبل از شما از نام مورد نظرتان استفاده نکرده باشد! بعد از ساخت اکانت جدید، همه چیز برایتان تازه خواهد بود. گاهی اوقات یک شروع جدید تنها چیزی است که به آن احتیاج دارید!

سئوالات متداول

آیا می‌توانم حساب اینستاگرامی خود را مجدد فعال کنم؟

اگر به صورت موقت اقدام به غیرفعال شدن حساب اینستاگرامی خود کرده‌اید با استفاده از اطلاعات حسابتان می‌توانید مجدد به آن ورود کرده و فعالش کنید اما در صورتی‌که حساب خود را به صورت دائمی غیرفعال کرده باشید امکان فعال‌سازی مجدد آن وجود ندارد. اگر فکر می‌کنید که اکانت شما توسط هکر و یا خود اینستاگرام حذف شده است حتماً با تیم پشتیبانی اینستاگرام تماس حاصل کرده و از آن‌ها درخواست کمک کنید.

آیا می‌توان با استفاده از اطلاعات ورود قبلی حساب اینستاگرام جدید ایجاد کرد؟

در صفحه رسمی حذف اکانت اینستاگرامی در آوریل سال 2022 گفته شده است که بعد از این‌که حساب خود را حذف کرده‌اید، می‌توانید از نام کاربری قدیمی خود برای ساخت یک حساب دیگر استفاده کنید به شرطی که این نام توسط شخص دیگری استفاده نشده باشد.

ممکن است وب سایت‌های زیادی را مطالعه کنید که به شما می‌گویند استفاده از نام کاربری قبلی کار امکان‌پذیر نخواهد بود اما این اطلاعات درست نبوده و می‌توانید در لینک رسمی وبسایت اینستاگرام نیز اطلاعیه مرتبط با آن را مطالعه کنید.

چرا از حساب اینستاگرام خود خارج شده‌ام؟

دلایل زیادی وجود دارد که باعث می‌شود نتوانید به اکانت خود دسترسی داشته باشید که از جمله این عوامل می‌توان به اشتباه بودن پسورد و یا غیرفعال شدن حساب اینستاگرام شما اشاره داشت. اگر مراحل بالا را انجام داده‌اید و همچنان نمی‌توانید به اکانت خود دسترسی پیدا کنید توصیه می‌کنیم تا حتما با پشتبانی اینستاگرام تماس حاصل کنید. همچنین ایمیل خود را برای بررسی پیامی از طرف اینستاگرام هم حتما بررسی نمایید. با این کار ممکن است متوجه شوید که دلیل خروج شما از اینستاگرام به خاطر هک شدن است یا قوانین اینستاگرام را نقض کرده‌اید.

اگر اکانت فیسبوک خود را حذف کنم چطور می‌توانم به اینستاگرام خود دسترسی داشته باشم؟

اگر می‌خواهید اکانت فیسبوک خود را حذف کنید، باید در نظر بگیرید که حتما تبادل بین فیسبوک و اینستاگرامتان را قبل از غیرفعال کردن فیسبوک قطع کنید. برای انجام این کار ابتدا به قسمت “Settings” در اینستاگرام رفته و با کلیک روی گزینه “Account” و انتخاب گزینه “Linked Accounts” نام کاربری و پسورد جدیدی را تنظیم کرده و سپس با اطمینان خاطر اکانت فیسبوک خود را حذف کنید.

آیا می‌توانم به صورت یکجا همه پست‌های اینستاگرام خود را حذف کنم؟

خیر. امکان حذف انبوه پست‌های اینستاگرام وجود ندارد. اپلیکیشن‌های سوم شخصی وجود دارند که در این زمینه فعالیت می‌کنند اما اخیراً همه آن‌ها از سیستم‌ عامل‌های اندروید و آی‌او‌اس حذف شده‌اند. تنها راه ممکن برای این کار حذف کامل حساب اینستاگرام است مگر این‌که دوست داشته باشید تا پست‌هایتان را فیلتر کرده و تک تک آن‌ها را حذف کنید.

منبع Alphr
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها