گوشی تاشو سرفیس فون مایکروسافت چه شکلی خواهد بود؟

سال 2018 می‌تواند سال خلق شگفتی‌هایی در زمینه گوشی‌های هوشمند و توسط یکی از غول‌های دنیای تکنولوژی به نام مایکروسافت باشد. با اینکه تمام این صحبت‌ها هنوز در حد حدس و گمان است، اما اگر اخباری که در چند وقت اخیر به گوش رسیده صحت داشته باشند، گوشی سرفیس فون (Surface Phone) مایکروسافت ممکن است بالاخره به واقعیت بدل شده و معادلات صنعت گوشی‌های هوشمند را به هم بزند.

همان طور که می‌دانید مایکروسافت در ابتدا با معرفی سیستم عامل ویندوز فون سعی کرد تا سهمی از بازار گوشی‌های هوشمند را به خود اختصاص دهد که در این زمینه کاملاً شکست خورد. حتی این شرکت چندی پیش اعلام کرده بود که دیگر قصد ندارد، هزینه بیشتری برای توسعه قابلیت‌های جدید ویندوز 10 موبایل (سیستم عاملی که بعد از ویندوز فون از طرف مایکروسافت برای گوشی‌های موبایل عرضه شد) صرف نماید. با توجه به این مشکلات، چرا مایکروسافت دوباره قصد دارد با عرضه سرفیس فون، مستقیماً وارد بازار گوشی‌های هوشمند شود؟ این سؤالی است که در حال حاضر نمی‌توان هیچ جواب قانع کننده‌ای به آن داد. اما راحت‌ترین پاسخ این است که پول زیادی دارد و برای همین قصد دارد دوباره شانس خود را امتحان کند!

پتنت سرفیس فون

اما این غول دنیای تکنولوژیکی برای بازگشت به بازار گوشی‌های هوشمند، باید محصولی را طراحی کنند که به شکل قابل توجهی متفاوت از ساخته‌های قبلی آن‌ باشد. مدیر عامل شرکت، آقای ساتیا نادلا (Satya Nadella) هم قبلاً گفته بود که اگر مایکروسافت روزی بخواهد دوباره وارد عرصه تولید گوشی شود، این تغییر را حتماً انجام خواهد داد.

با توجه به درخواست ثبت اختراعی که مایکروسافت اخیراً به سازمان جهانی مالکیت معنوی ارائه کرده، گوشی سرفیس فون که فعلاً با نام رمز آندرومدا شناخته می‌شود، محصولی تاشو با یک سیستم لولای پیچیده است. این طور که به نظر می‌رسد این گوشی دارای دو صفحه نمایش مجزا است که همانند تبلت Lenovo Yoga Thinkpad  در هنگام باز شدن، یک نمایشگر OLED بزرگ‌تر را شکل می‌دهند.

مایکروسافت سالانه تعداد زیادی اختراع جدید را به ثبت می‌رساند که بسیاری از آن‌ها هرگز به مرحله تولید و عملیاتی شدن نمی‌رسند. بر همین اساس، پیش از این نیز شاهد چندین طرح مشابه از سوی این شرکت بوده‌ایم. بنا به شایعاتی که تاکنون منتشر شده، مایکروسافت بر روی طرح‌های مربوط به تبلت‌هایی با دو صفحه نمایش لمسی کار می‌کند و این شایعات به مرور بیش‌تر و بیش‌تر شده‌اند. همچنین شایعه شده که این شرکت مشغول کار بر روی پلتفرم ویندوز برای ارائه تجربه‌ای کامل و یکپارچه در استفاده از چندین دستگاه مختلف است.

هنرمندی با نام کاربری @D_Breyer به تازگی و بر اساس اطلاعاتی که به واسطه ثبت اختراع جدید مایکروسافت به دست آمده، اقدام به طراحی تصاویری رندر شده از آندرومدا نموده که در بالا می‌توانید آن‌ها را مشاهده کنید.

اگر مایکروسافت بتواند محصولی مشابه با آنچه که در این تصاویر مشاهده می‌شود را تولید و عرضه نماید، در این صورت در سال آینده میلادی سر و صدای زیادی به پا خواهد کرد و می‌توان گفت تاحدودی قادر به کم رنگ‌تر کردن مرز بین گوشی و تبلت خواهد بود. با چنین محصولی کاربران دیگر دغدغه ابعاد گوشی را نخواهند داشت و به بهترین نحو خواهند توانست از مزایای تبلت و گوشی به صورت همزمان برخوردار شوند.

هنوز هیچ تأییدیه رسمی‌ای مبنی بر وجود خارجی سرفیس فون از جانب مایکروسافت اعلام نشده، البته حدس و گمان‌هایی از احتمال عرضه این گوشی در سال 2018 یا 2019 مطرح شده است. باید منتظر ماند و دید آیا بالاخره سرفیس فون به صورت رسمی معرفی خواهد شد و آیا در سال 2018 شاهد عرضه محصولی مشابه با تصاویر رندر شده بالا خواهیم بود یا نه.

منبع techmalak
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها