فلای تودی

واتساپ ویژگی Community را برای دسته بندی گروه‌ها اضافه می‌کند

واتساپ امروز از برنامه‌های خود برای معرفی یک ویژگی جدید موسوم به Community (جامعه) خبر داد؛ قابلیت جالبی که به منظور گروه‌بندی گروه‌ها طراحی شده و قرار است گروه‌هایی با یک موضوع خاص را گرد هم جمع‌آورد.

جامعه‌ها اساساً مجموعه ای از گروه‌ها هستند. کاربران می‌توانند Community را با اضافه کردن گروه‌هایی که موضوع مشابه دارند، ایجاد کنند. مدیران این جامعه‌ها هم قادر خواهند بود گروه‌های داخل آن را مدیریت کرده و در صورت نیاز پیام‌هایی را به صورت همزمان به همه گروه‌ها ارسال کنند. به این ترتیب گفتگوهای داخل هر گروه به همان روال عادی خود ادامه خواهد داشت و اگر بیانیه و اطلاعیه‌ای از مدیریت بالادستی (مدیر جامعه) منتشر یا تغییراتی اعمال شود،‌ به صورت همزمان در همه گروه‌ها قابل رؤیت خواهد بود. در ضمن، Community هم مانند تمام چت‌های عادی از رمزگذاری سرتاسری پشتیبانی می‌کند.

واتساپ

ظاهراً برخلاف سایر اپ‌های مشابه، امکان جستجو و کشف جامعه‌ها در واتساپ مهیا نخواهد بود. این شبکه اجتماعی همچنین قابلیت فوروارد کردن همزمان پیام‌ها به پنج گروه را نیز محدودتر کرده و به یک گروه در آن واحد کاهش داده تا به ادعای خودش جلوی انتشار اطلاعات غلط در گروه‌های اجتماعی را بگیرد.


بیشتر بخوانید:


واتساپ همچنین هشدار داده که در صورت مشاهده فعالیت‌های غیرقانونی، خشونت آمیز یا نفرت انگیز در یک Community، این حق را برای خود محفوظ می‌داند که دسترسی هر کدام از اعضا یا مدیران را که از چنین فعالیت‌هایی مطلع بوده‌اند، از آن‌ها بگیرد.

در عین حال، قرار است پیشرفت‌هایی را نیز در زمینه کارکرد گروه‌های فردی شاهد باشیم. این گروه‌ها صرف‌نظر از اینکه بخشی از یک Community هستند یا نه، از بهبودهای جدید بهره‌مند خواهند شد.

واتساپ

به عنوان مثال، در گروه‌ها می‌توانند از طریق ایموجی به پیام‌ها واکنش نشان داد. بنابراین اعضا بدون اینکه نیاز به ارسال پیام‌های جداگانه داشته باشند، از طریق قرار دادن ایموجی در زیر یک پیام می‌توانند به آن واکنش نشان دهند. در ضمن، مدیران گروه‌ها قادر خواهند بود پیام‌های مورد نظر خود را از گروه حذف کنند و این پیام‌ها در دستگاه همه کاربران نیز حذف شود. محدودیت حجم در به اشتراک گذاری فایل‌ها نیز قرار است کاهش یافته و کاربران واتساپ را قادر به ارسال فایل‌هایی تا حجم 2 گیگابایت کند. در نهایت، در تماس‌های صوتی نیز امکان پشتیبانی از 32 عضو فراهم شده است.

ویژگی‌های جدیدی که ذکر شد از این هفته به صورت محدود در دسترس برخی گروه‌های کاربری منتخب قرار داده شده و سپس به آرامی راه خود را به گوشی‌ها و تبلت‌های تمام افراد باز خواهند کرد.

منبع gsmarena
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها