تعداد کاربران پیام‌رسان واتس اپ به 2 میلیارد رسید!

در سال 2014، فیسبوک برنامه پیام‌رسان واتس اپ را با قیمت تقریبی 21.8 میلیارد دلار خریداری کرد. در آن زمان حتی با در نظر گرفتن 500 میلیون کاربر واتس اپ، صرف چنین هزینه‌ای از سوی فیسبوک عجیب به نظر می‌رسد. اما این طور که به نظر می‌رسد، سرمایه‌گذاری این شرکت درست بوده و حداقل در حال حاضر حجم کاربران واتس اپ چهار برابر شده است! بله، امروز واتس اپ اعلام کرد که تعداد کاربران این پیام‌رسان از مرز 2 میلیارد عبور کرده است.

پیشرفت واتس اپ در سال‌های اخیر واقعاً‌ چشمگیر بوده است. تعداد کاربران این پیام‌رسان در سال 2016 یک میلیارد بود و تا سال 2018 این عدد به یک و نیم میلیارد رسید. در حال حاضر هم که مرز 2 میلیارد کاربر را رد کرده است.

بلاگ رسمی واتس اپ در کنار اعلام این خبر، فرصت را غتیمت دیده تا به تعدادی از ویژگی‌های مهم این پیام‌رسان محبوب نیز اشاره کند. این طور که گفته شده، واتس اپ به صورت پیش فرض از رمزگذاری سرتاسری استفاده می‌کند و در نتیجه پیام‌های کاربران تنها در دستگاه خود آن‌ها ذخیره شده و به هیچ وجه به فضای ابری انتقال پیدا نمی‌کند. به گفته مسئولان واتس اپ، امنیت و حفظ حریم خصوصی همواره اولویت اصلی این پیام‌رسان بوده و این مسئله یکی از دلایل اصلی کاربران برای گرایش به سمت استفاده از واتس اپ بوده است.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع gsmarena
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها